Vairuotojai dažniausiai mato tik išorinę diržo dalį, bet kaip reikėtų patikrinti, ar saugos diržas tinkamas, geras?

„Iš tiesų absoliučia dauguma atvejų ir kontrolieriai mato tik išorinę diržo dalį. Saugos diržo patikra, aprašyta techniniuose reikalavimuose, yra vizuali. Iš principo reikia patikrinti tris dalykus. Pirma, pažiūrėti, ar sagtis yra tvarkinga, antra, ar diržas fiksuojasi, ir trečia, ar ištrauktas ir paleistas jis susitraukia atgal į pirminę padėtį.

Aišku, būtinai reikia įkišti diržą ir į sagties lizdą ir pažiūrėti, ar pati sagtis veikia. Gal sagties lizde yra įkritusi moneta, savaržėlė ar kokia šiukšlė, neleidžianti diržui užsifiksuoti“, – įspėjo R. Gabartas.

Jis atsakė ir į tai, ar jeigu diržas yra nusidėvėjęs, apiplyšęs, jį reikėtų keisti, ar jis yra nesaugus.

„Manau, kad taip, reikėtų keisti. Priklausomai nuo to, koks yra to diržo nusidėvėjimo, sudriskimo lygis. Jei nesate tikri, reikėtų, kad diržus apžiūrėtų išmanantys žmonės, serviso meistrai, pakonsultuotų. Bet tai nėra smulkmena.

Jei diržas neatlaiko ar diržo sagtis užstringa tokiu momentu, kai, pavyzdžiui, automobilis užsidega ar įkrintate į vandenį, tai tikrai nejuokinga. Diržai – viena iš gyvybiškai svarbių automobilio sistemos dalių“, – pabrėžė ekspertas.

Netinkamas diržas gali išduoti ir dar vieną aspektą – netinkamas saugos pagalves. Tai – visa visuma?

„Taip. Nepaprastai svarbu, kad abu mechanizmai veiktų tinkamai. Tiesa, visiškai tiesioginės sąsajos nėra, nes oro pagalvės atlieka vieną funkciją, diržai kitą. Diržo funkcija visgi tiesiogiai svarbesnė“, – sakė R. Gabartas.

Kai kurie vairuotojai mėgsta atsipalaiduoti, įsipatoginti. Ar galima sau pakenkti, jei turite saugų diržą, tačiau sėdite ir elgiatės nesaugiai?

„Be abejonės, galima. Tai, ar diržas prisegtas teisingai, tiesiogiai susiję su tuo, kokios būtų pasekmės patekus į eismo įvykį. Tarkime, jeigu diržas eina per kaklą, pernelyg aukštai, arba ne per juosmenį, o per pilvo ertmę... Tada yra didelė rizika, kad avarijos metu bus pažeisti vidaus organai. Arba kad avarijos metu žmogus išslys iš saugios padėties ir susilaužys kojas. Tai – ne smulkmenos, o pavojingi dalykai.

Primygtinai rekomenduočiau internete paieškoti vaizdinės informacijos, kaip taisyklingai atsisėsti ir užsisegti diržą. Netaisiklingai sėdėdamas iš principo gali sukelti sau pavojų“, – teigė ekspertas.

Visą vaizdo įrašą galite žiūrėti čia:

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės