Lenktynių „Auto24Ring” trasoje belaukiant, pasikalbėjome su nugalėtoju Karoliu Jovaiša apie jo karjerą automobilių sporte, realius ir virtualius pasiekimus.

Virtualus čempionas su realia patirtimi

Paklaustas apie tai, kiek metų jis sukasi automobilių sporte, Karolis Jovaiša buvo ramus: „Aš jame esu visą savo gyvenimą“.
„Man yra 21 metai. Iš tikrųjų, visas mano gyvenimas tik ir sukasi apie žiedines lenktynes. Nuo 12 pradėjau savo sportininko karjerą. Nuo 2011 iki 2016 metų, važiavau su sportiniais kartingais: Lietuvos, Pabaltijo, pasaulio čempionatuose ir, galiausiai, pasiekus savo pagrindinius tikslus ir, žinoma, susidūrus su finansinėmis problemomis, teko padaryti pertrauką. 2018 metais teko išbandyti sportinį automobilį ir taip iki dabar esu žiedinėse lenktynėse. Taip pat, nuo 2017 metų esu „Simuliatorių akademija Klaipėda“ bendrasavininkas ir bendra-įkūrėjas.“ – apie savo sportinę karjerą sakė K. Jovaiša, neslėpdamas, kad meilę šiai sporto disciplinai jis paveldėjo genetiškai.

Virtualių "BaTCC" lenktynių nugalėtojas K. Jovaiša

„Potraukis tai faktas, kad atsirado iš tėčio. Jis visuomet žiūrėdavo F-1, pats važiuodavo su nuomotais kartingais, nemažai jo varžybų man teko matyti ir gyvai. Nuo 4 metų jis mane vežiodavo ant kelių pasisodinęs kartinge, o vėliau ir pačiam teko išbandyti. Pradėjau lankyti kartingų būrelį, o tai man labai patiko ir, galiausiai, gerbiamas treneris (legenda) Romualdas Ščiuckas pasakė mano tėčiui, kad aš turiu talentą ir tai mano tėtį motyvavo“, – pasakojo sportininkas.

Paklaustas apie pasiekimus automobilių sporte, jaunuolis turėjo ką papasakoti: „Kaip ir minėjau, nuo 2011 metų iki 2016 metų važiavau su profesionaliais kartingais, o nuo 2018 – su automobiliais. 2018 metais Palangos 1000 km lenktynėse važiavau su „Maserati“, tuo pačiu automobiliu – ir žiedinių lenktynių čempionate Lietuvoje. Pernai Palangoje varžėmės „Lotus“ automobiliu, šiemet – 1000 km lenktynėse važiavau su BMW. Na ir šį savaitgalį artėja „BaTCC“ lenktynės ir „BMW 325 Cup“ serija bei BEC 6H varžybos, kur atstovausiu „Dream 2 Drive” komandą su „VW Scirocco“.“

Virtualių lenktynių subtilybės ir lūkesčiai

„Virtualiose lenktynėse nusprendžiau dalyvauti, nes prizas labai gundantis atrodė ir pamaniau, kad turiu daug šansų laimėti.“ – apie sprendimą pasirodyti virtualiame čempionate sakė K. Jovaiša.

Virtualių "BaTCC" lenktynių nugalėtojas K. Jovaiša

Savaime suprantama, kad virtualios ir realios lenktynės skiriasi. „Simuliatoriuose jaudulys niekur nedingsta po starto ir išlieka visą laiką toks pats. Virtualiose lenktynėse visiškai kitas tempas, ten mes visuomet važiuojame virš galimybių ribų. Tokio tempo realiose lenktynėse nebūtų įmanoma palaikyti. Aišku, yra dalykų, kurie virtualiose lenktynėse – lengvesni: visą informaciją matai tiesiogiai ir galima labai daug automobilio nustatymų pakeisti vos poros paspaudimų pagalba“, – apie virtualių lenktynių pliusus ir minusus sakė sportininkas.

Prakalbus apie artėjančias lenktynes Estijoje, K. Jovaiša neslėpė, kad sau kelia aukštus reikalavimus. „Mano tikslas visuomet – aukščiausia vieta, todėl „BMW 325 Cup“ klasėje, kur automobiliai vienodi ir viską nulems vairuotojų įgūdžiai, tikiuosi nugalėti. Bet dar pamatysime kaip eisis. Na, o „Baltic endurance 6H Championship“ serijoje tikiuosi, kad automobilis nerodys kaprizų ir turėsime visas galimybes demonstruoti pilną savo tempą“.

Žvelgdamas į tolimesnę ateitį, sportininkas kartelės nenuleido: „Mano lūkesčiai tai visuomet kilti aukštyn ir išbandyti vis greitesnę techniką kuri leistu man tobulėti. Yra daug technikos, kurią norėčiau išmėginti. Daug nesiplečiant – tikrai F2 ir GT3 tipo automobiliai. Sunku pasakyti kokios būtų svajonių lenktynės. Gal F1, bet iš esmės kartingai yra mano aistra, nes ten yra tikra kova kur rezultatą lemia ne technika, o vairuotojas“.

Karolio Jovaišos laukia įtemptas šeštadienis: pirmasis startas „BMW 325 Cup” serijoje – 10:00 valandą, o antrosios lenktynės – jau 11:45 val.. Šiek tiek atsipūtęs, jis ruošis šešių valandų ištvermės lenktynėms: pastarosios prasidės 14:00 val.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės