Lenktynėse motociklų klasėje startavo ir vienintelis lietuvis Gintautas Igaris.

Lietuvos sportininkas„Yamaha“ motociklu motociklu startavo 136-as, tačiau pirmo etapo finišą pasiekė 145-as. Lietuvis distanciją įveikė per 51 min. 56 sek. nuo nugalėtojo atsilikęs 19 min. 19 sek.

Greičiausias motociklų klasėje sekmadienį buvo čilietis su Francisco Lopezas su „Aprilia“ - 32 min. 37 sek. Antras liko nugalėtojo titulą ginantis ispanas Marcas Coma su KTM – 32 min. 51 sek. (+ 14 sek.), trečias – Javieras Pizzolito su „Honda“ (33 min. 4 sek., + 33 sek.).

Motociklų klasėje klasifikuoti 177 lenktynininkai.

Automobilių klasėjė sekmadienį dominavo MINI automobiliais važiuojantys sportininkai, kurie užėmė pirmas tris vietas.

Greičiausias buvo ruso Leonido Novitskio ekipažas – 32 min. 12 sek. Antras liko vos penkiomis sekundėmis atsilikęs lenkas Krzystofas Holowczycas. Trečias finišavo prancūzas Stephane'as Peterhanselis, nugalėtojui pralaimėjęs 9 sekundes.

Tarp sunkvežimių greičiausias buvo olando Marcelo Van Vlieto ekipažas su MAN – 37 min. 45 sek. Antras liko nugalėtojo tautietis Gerard De Rooy'us su IVECO – 38 min. 11 sek. Trečias finišavo vokietis Franzas Echteris su MAN – 38 min. 41 sek.

Keturračių motociklų klasėje geriausias sekmadienį buvo Sergio La Fuente – 40 min. 13 sek.

Šiemet legendinėse lenktynėse nedalyvauja nei viena stambių automobilių gamintojų tiesiogiai remiama komanda – nebėrą tarpusavyje pastaraisiais metais konkuravusių „Mitsubishi“ ir „Volkswagen“. Tiesa, varžybose kovos ne vienas ekipažas, bent šiek tiek palaikomas BMW, „Hummer“, „Mini“ ar „Volvo“.

Dakaro ralyje dalyvauja trys buvę varžybų laimėtojai: „Mini“ pilotas Stephane'as Peterhanselis (2004, 2005, 2007 m.), „Toyota“ vairuosiantis Ginielis de Villiers (2009 m.) ir Nasseras Al-Attiyah (2010 m.).

Pastarasis, pernai pergalę laimėjęs „Volkswagen“ automobiliu, šiemet persėdo į „Hummer“.

Ralyje startavo 173 automobilių ekipažai, dar daugiau varžosi motociklų įskaitoje – 188. Be to, bus 76 sunkvežimiai ir 32 keturračiai. Sportininkų laukia net 8 373 km distancija, kurios daugiau nei pusę sudarys įskaitiniai greičio ruožai.