aA
Tokios šeštosios Dakaro ralio dienos nesitikėjo niekas. Minkštas ir klampus smėlis, ant kopų viršūnių įrengti kelio punktai pareikalavo aukų: netrūksta ir pasitraukusių iš varžybų, ir tų, kurie palaidojo viltis dėl geresnės vietos galutinėje įskaitoje. Tačiau lietuviams sekėsi ne taip ir blogai – visi pasiekė finišą ir vis dar įmanoma į Lietuvą parvežti rekordą.
"Agrorodeo" komanda 2019-ųjų Dakare
"Agrorodeo" komanda 2019-ųjų Dakare

Dieną pradėjo motociklininkai, kurie pirmieji galėjo išbandyti, kokia sudėtinga laukia daugiau nei 300 km nusidriekusi trasa.

Arūnas Gelažninkas pasiekęs finišą, juokavo, kad visi tie, kurie norėjo smėlio, po šios dienos sakys, kad akmenys irgi buvo gerai.

„East and Nord by Lituanica“ lyderiui, nepaisant visko, nebuvo pati sunkiausia. Didžiausias praradimas – nepasiektas vienas kelio punktas, įtaisytas ant ypač aukštos kopos viršaus.

„Buvo tiesiog nebeįmanoma užkilti“ – kalbėjo lenktynininkas.

Visgi dieną po paskirtos 40 min. laiko baudos jis baigė būdamas 40-oje vietoje, o absoliučioje įskaitoje pakilo į 30 vietą.

Balys Bardauskas, „Ąžuolas team“ lyderis, visai dienai pradingo iš Dakaro ralio organizatorių radarų. Jis finišą pasiekė būdamas 75-as, o absoliučioje įskaitoje yra 87-as.

B. Bardauskas rungiasi „Original by Motol“, motociklininkų vienišių klasėje. Čia jis absoliučioje įskaitoje yra 19-as iš 21-o lenktynininko.

Netrūko nuotykių

Lietuviškiems visureigių ekipažams greičio ruožas su trimis kopų masyvais priminė senus gerus laikus. Pirmieji į finišą lyg ant sparnų atskriejo Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno „Agrorodeo“ ekipažas.

Jie finišavo 12-oje vietoje, o absoliučioje įskaitoje pakilo į 14-ą vietą. Tačiau toks skrydis per pozicijas ekipažui kainavo, pusiau juokais, pusiau rimtai sakė lenktynininkai finiše. Pavyzdžiui, V. Žala prisipažino, kad pervažiavo S. Jurgelėnui koją.

Antri iš lietuvių finišą pasiekė Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis, „General Financing team Pitlane“ ekipažas. Jie finišavo 24-oje vietoje, mat gausybė nuotykių jiems kainavo labai daug laiko.

Nepaisant to, ekipažas absoliučioje įskaitoje yra 10-oje vietoje, o jiems į nugarą keliolikos minučių skirtumu alsuoja matadoras Carlosas Sainzas, praėjusiais metais užsidėjęs ralio nugalėtojo karūną.

Jau su tamsa į finišą atkeliavo Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis, „Craft bearings“ ekipažas. Pastarasis lenktynes pradėjo iš gana žemos pozicijos, tačiau finišavo 25-oje vietoje.

Tiesa, D. Vaičiulis prisipažino, kad pasirinko ne visiškai tinkamą kursą ir suprato, kad tamsoje nebegalės užvažiuoti į milžinišką kopą bei pasiekti ten esantį kelio punktą, tad pozicija greičiausiai dar ne galutinė – po skirtos laiko baudos ji keisis.

Kas nugalėjo greičio ruože

Permaininga ir sunki diena kaip reikiant prašukavo ralio lyderių rikiuotę. Štai motociklų klasėje pergalę pelnė Pablo Quintanilla, trasoje užtrukęs 3 val. 50 min. 47 sek.

Keturračių įskaitoje pergalė atiteko Nicolas Cavigliasso, greičio ruože praleidusiam 5 val. 14 min. 40 sek.

Automobilių klasėje greičiausias buvo Sebastienas Loebas ir Danielis Elena. Jie trasoje užtruko 3 val. 39 min. 21 sek.

SxS klasėje greičiausias buvo Francisco Lopez Contardo su Alvaro Juan Leon Quintanilla. Jie užtruko 4 val. 12 min. 08 sek.

Sunkvežimių klasėje greičiausias šiandien buvo „Iveco“ ekipažas su Gerardu de Rooy, Dareku Rodewaldu ir Moises Torrallardona. Jiems trasai įveikti prireikė 4 val. 34 min. 10 sek.

Žemiau rasite visą varžybų eigą chronologine tvarka.

Dakaras 2019: 6 etapas
Benediktas Vanagas pasakojo, kad vienoje vietoje, siaurame kanjone, buvo sustabdytas ir uždarytas eismas, tad organizatoriai neleido ralio dalyviams važiuoti. Dėl šios priežasties jo laikas turėtų būti dar šiek tiek pakoreguotas. Taip ir nutiko. B. Vanago ekipažas užima 25-ąją vietą dienos pabaigoje, A. Juknevičiaus – 26-ąją.
Balys Bardauskas finišą pasiekė būdamas 81-oje vietoje.
„Nekaitom, bet vis tiek su tamsa finišavom, – kalbėjo Darius Vaičiulis, „Craft bearings“ šturmanas, o Antanas Juknevičius jį ramino. – Dar kol kas iš galo startuojam.“ https://www.facebook.com/DELFI.Lietuva/videos/607974849631568/&show_text=0&width=560
Finišą pasiekė ir Antanas Juknevičius. Preliminariai ekipažas – 20-oje vietoje.
„Neatrodė, kad viskas šiandien taip bus, bet buvo“, – sakė Benediktas Vanagas, išlipęs iš automobilio. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/323982314883883/&show_text=0&width=560
Iš 14 pozicijos dieną pradėjęs, Benediktas Vanagas ją užbaigė būdamas 26-oje vietoje.
Finišą pasiekė ir Benedikto Vanago ekipažas. Jis kol kas – 21-oje vietoje.
„Pirma dalis – visiškas mašinų kapinynas. Kosmosas – minkšta minkšta, nusileidome slėgį ir tai, vos vos praropojom. Labai gerai, kad ten nelikome“, – pasakojo V. Žala. Nuotykių, beje, buvo ir daugiau. Pavyzdžiui, V. Žala pervažiavo S. Jurgelėnui koją. Tačiau, juokiasi pilotas, nieko baisaus. Be to, buvo prigulę ir ant šono, bet net ir tada sėkmingai pavyko atsiversti. Anot V. Žalos, turint galvoje, kokia buvo diena, menki ekipažo nuotykiai rezultato nepagadino. Džiaugėsi ir S. Jurgelėnas, pasak jo, diena – idealus Dakaro ruožas. „Fortūna šiandien pabandė suktis į mus veidu, o ne kita kūno dalim“, – juokėsi šturmanas.
Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas finiše – plačiausiomis šypsenomis. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/222256085321701/&show_text=0&width=560
Antanas Juknevičius pasiekė 6-ąjį trasos punktą. Čia jis 27-oje vietoje.
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas pasiekė finišą – ekipažas jame 11-oje vietoje
7-ajame trasos punkte Vaidotas Žala užfiksuotas 11-as.
Penktame trasos punkte užfiksuotas Antanas Juknevičius kol kas – 32-oje vietoje.
Automobilių klasėje pergalę pelnė Sebastienas Loebas. Nasseras Al-attiyah atsiliko 2 min 17 sek. ir liko antras.
Akivaizdu, kad Dakaro ralio organizatorių negebėjimas susitvarkyti su turima dalyvių sekimo sistema iš proto veda tuos, kurie ralį stebi Lietuvoje. Internautai netruko paskleisti žinią apie tariamai gerus Lietuvos lenktynininkų pasiekimus. Benediktas Vanagas šeštame kelio punkte užfiksuotas 8-oje vietoje, o Vaidotas Žala – 3-as. Visgi komandų atstovai ramina, kad tai – techninė klaida, kur kas labiau tikėtina, kad šie du lenktynininkai važiuoja tarp 10-20 ralio pozicijų. Tarp tų, kurių Dakaro radarai „nemato“, šiandien atsidūrė ir Balys Bardauskas. Vyras nebuvo užfiksuotas nė viename kelio punkte. Kiek anksčiau tą pačią problemą turėjo ir Vaidoto Žalos ekipažas, taip pat ir Arūnas Gelažninkas.
Antanas Juknevičius pasiekė 4-ąjį trasos punktą. Čia jis – 30-oje vietoje.
Vaidotas Žala šeštajame kelio punkte užfiksuotas 3-oje vietoje. Tiesa, komandos atstovai ramina, jog toks rezultatas lemtas organizatorių patiriamų bėdų su dalyvių sekimo sistema, o ne piloto greičio.
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas 5-ajame trasos punkte – 13-oje vietoje. Juos vejasi ir Benediktas Vanagas su Sebastianu Rozwadowskiu, kurie dabar preliminariai – 17-i.
„Ko gero padariau klaidą ir vieną punktą būsiu praleidęs. Bandžiau grįžti atgal, bet buvo tiesiog neįmanoma. Sunkūs buvo kelio punktai, labai aukštai ant kopų išdėlioti. Mačiau net ir automobilių lyderiai klaidžiojo ratais“, – pasakojo Arūnas Gelažninkas, „East and Nord by Lituanica“ lyderis. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/243773046521627/&show_text=0&width=560
„Turėjom daug kopų“, – sako finišą pasiekęs Arūnas Gelažninkas. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/posts/2061657957213996&width=500
Lietuviai stebi pro šalį važiuojančius lenktynininkus. Tiesa, garsai iš Benedikto Vanago bolido pasirodė įtartini. https://www.facebook.com/marija.dubickiene/videos/10213779376660069/&show_text=0&width=560
Finišą pasiekė Arūnas Gelažninkas. Preliminariais duomenimis motociklininkas finišavo 32-oje vietoje
Vaidotas Žala trečiame kelio punkte vėl 14-oje pozicijoje, Benediktas Vanagas – 17-as, tačiau tikėtina, kad rikiuotėje dar smuks žemyn, mat nemažai laiko lenktynininkas prarado pačioje 6-osios dienos pradžioje.
Paulius Garkauskas, DELFI žurnalistas, informavo, kad neutralizacijos zoną pasiekę Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis „lengvina“ bolidą. Kaip sako P. Garkauskas, pirmoje greičio ruožo dalyje ekipažas aplamdė automobilį, tad dabar kai kurios kėbulo dalys trukdo.
Arūnas Gelažninkas užfiksuotas 7-ame kelio punkte. Preliminariai ten jis – 33-as.
Tarpinį finišą Antanas Juknevičius pasiekė būdamas 30-oje vietoje.
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis pasiekė pirmąjį tarpinį finišą.
Antanas Juknevičius pasiekė pirmąjį trasos punktą. Ten jis preliminariai – 39-as.
Balys Bardauskas komandą informavo, kad jį ištiko ta pati bėda, anksčiau kamavusi Vaidotą Žalą – Dakaro radarai jo „nemato“.
Arūnas Gelažninkas pasiekė 6-ąjį trasos kelio punktą. Ten jis preliminariai 22-oje vietoje.
Greičiausi lietuviai paaiškino, kur šuo pakastas. https://www.facebook.com/AgrorodeoDakar/posts/983007871888149&width=500
Paulius Garkauskas informavo, kad Benediktui Vanagui neutralizacijos zonoje tarp tarpinio finišo ir tarpinio starto prireikė pagalbos. Pirmiausia komandai smėlyje nusimontavo padanga ir teko ją keisti, o neutralizacijos zonoje prabilo apie tai, kad yra tepalų nutekėjimas, todėl mechanikų komanda sušoko greitai automobilio patikrai. https://www.facebook.com/DELFI.Lietuva/videos/316039425705318/&show_text=0&width=560
Benediktas Vanagas ryžtingai bando atsikovoti prarastas pozicijas. Tarpiniame finiše jis – 33 vietoje preliminariai.
Tarpiniame finiše Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas 14-oje vietoje.
Komanda informuoja, kad kol kas neturi žinių, kas buvo nutikę Benedikto Vanago ekipažui. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/2027338077331825&width=500
Benediktas Vanagas pirmajame kelio punkte yra 25-oje vietoje. Ši pozicija dar gali keistis, kai šią vietą pasieks kiti lenktynininkai.
Šiandien Vaidotas Žala lyg ant sparnų. Iš visų lietuvių jis kol kas – greičiausias.
Arūnas Gelažninkas pasiekė penktajį kelio punktą, jame jis – 30-oje vietoje.
Benediktas Vanagas pasiekė pirmąjį kelio punktą. Ten jis preliminariai 22-as.
Panašu, kad nesiseka netgi Dakaro lyderiams. Pranešama, kad Stephane'as Peterhanselis bando išsikapstyti iš smėlynų. Paulius Garkauskas, DELFI žurnalistas, informavo, kad jo žiniomis rūpesčių trasoje turi ir Benediktas Vanagas su Sebastianu Rozwadowskiu.
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas šovė į priekį. Antrame kelio punkte jie preliminairai 14-oje vietoje.
Paulius Garkauskas, DELFI žurnalistas Peru, Dakaro ralyje, pranešė, kad Arūnas Gelažninkas nebuvo užfiksuotas pirmajame kelio punkte. „Laukia laiko bauda“, – informavo žurnalistas.
Panašu, kad šios dienos Dakaro greičio ruožas išties aštrus. Pavojinga akimirka po Lorenzo Santolino avarijos, kai jam pagelbėti sustojo kiti du motociklininkai. https://twitter.com/dakar/status/1084508607989846017
DELFI gyvai iš 6-ojo greičio ruožo! https://www.facebook.com/DELFI.Lietuva/videos/373611966528736/&show_text=0&width=560
Motociklininkų rikiuotė kelia šiokią tokią sumaištį, įtariama, kad problemų kyla dėl organizatorių įrangos. Visgi Arūnas Gelažninkas jau pasiekė 3-ąjį kelio punktą. Preliminariai jis – 32-as.
Paskutiniai patikrinimai prieš laukiančias smėlio kopas Antano Juknevičiaus komandoje.
Į trasą išlėkė ir Vaidotas Žala bei Saulius Jurgelėnas. Jie startuoja iš 26-os pozicijos.
Pirmasis iš lietuvių į lenktynių trasą iškeliavo Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio duetas. Vyrai startavo iš 14 pozicijos.
Antrame kelio punkte Arūnas Gelažninkas yra 32-oje vietoje. Tiesa, rezultatas preliminarus ir gali keistis. Balys Bardauskas kol kas nėra pasiekęs nė vieno kelio punkto.
Panašu, kad smėlio kopų pasiilgti spėjo visi be išimties lietuviai. https://www.facebook.com/AgrorodeoDakar/posts/982735548582048:0&width=500
„Gavome kavos, o kolegos lietuviai, važiuodami pro šalį, davė lietuviškų lašinių. Balansas ir harmonija“, – šypsojosi prieš startą Benediktas Vanagas. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/1132425960254059/&show_text=0&width=560
6 Dakaro diena pareikalavo pirmos aukos. Po avarijos motociklų klasės įskaitą priverstas buvo palikti Lorenzo Santolino. Ispanui šis ralis pirmasis, tačiau Dakaro organizatoriai jį vadino geriausiu šių metų naujoku. https://twitter.com/dakar/status/1084465809966198785
Panašu, kad pirmoji greičio ruožo atkarpa motociklininkų klasės lyderiams labai sudėtinga, mat ligšioliniai lyderiai pirmąją atkarpą pasiekė būdami gerokai nutolę nuo rikiuotės priekio.
Į lenktynių trasą išvažiavo ir Balys Bardauskas.
Arūno Gelažninko startas 6-ąją Dakaro dieną išties stiprus. Lenktynininkas pasiekė 1-ąjį kelio punktą būdamas 23-oje vietoje.
„Grįžtame į smėlį, kurio jau šiek tiek pasiilgome“, – sako Benediktas Vanagas. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/2026977790701187&width=500
„Degalai gali pasibaigti, todėl reikia prisipilti sklidinus bakus ir, apskritai, degalus taupyti“ – kalbėjo Arūnas Gelažninkas prieš startą 6-ąją Dakaro dieną. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/videos/346006195986499/&show_text=0&width=560
Lietuvių starto laikai Lietuvos laiku: Arūnas Gelažninkas – 16.29 val. Balys Bardauskas – 16.48 val. Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis – 18.33 val. Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas – 19.07 val. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis – 19.35 val.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Mindaugas Milinis | D+

Sovietų maršalas, kuris apiplėšė Berlyną: brangenybes ir meno vertybes namo vežė vagonais

Gegužės 8-ąją (Europoje) ir 9-ąją (Rusijos Federacijoje) buvo minimos Antrojo pasaulinio karo...

Putino kalboje – iškalbingos detalės tarp eilučių: kas liko be grasinimų ir pagiežos (657)

Šlovinga pergalė, aplaistyta krauju ir ašaromis. Tokie motyvai kaip ir kasmet skambėjo gegužės...

Šią savaitę laukia kol kas šilčiausia pavasario diena: iškart po jos – nemalonios permainos (1)

Tiek antradienio naktį, tiek dieną dangus beveik visur bus giedras. Aišku, nelis. Pietryčių...

Izraelis žada galingą atsaką: „Hamas“ peržengė neleistiną ribą sureagavo ir JAV (99)

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pirmadienį perspėjo Gazos Ruožą...

Agnė Keizikienė | D+

Lietuvė su keliais kilogramais nesėkmingai kovojo beveik pusę metų, o neteko – per dieną: paaiškino, kaip tai įmanoma

Daugelis sveiko gyvenimo mokytojų, mitybos specialistų sutinka, kad kartais lengviau yra netekti...

Galimybių pasas daugelio lauktos privilegijos nesuteiks: išimtys kol kas nenumatytos (368)

Jau po dviejų savaičių Lietuvoje pradėsiantis galioti Galimybių pasas jo turėtojams suteiks...

Neatrastos devynios Turkijos vietos 2021 metams (4)

„ Turkija atliko puikų darbą diversifikuodama turizmo prekybą ir dabar yra 6-ta pagal lankomumą...

„Ryto“ strategas gynė Goudelocką, „Lietkabelio“ vedlys džiaugėsi „Eurocup“ lygio žaidimu (1)

Pirmadienį paskutinėje „Betsafe-LKL“ reguliariojo čempionato akistatoje Panevėžyje...