„Smagu, kad karantiną iškentę ralio entuziastai itin noriai nusiteikę varžyboms. Iš viso prie starto linijos laukiame beveik 60 dalyvių, taigi laukia įdomi kova“, - sakė varžybų direktorius, „Kauno Autoklubo“ atstovas Aleksandras Dainys.

Dalyvių autoparkas

Taip pat jis pasidžiaugė, kad tarp dalyvių bus ir užsieniečių: vienas latvis bei vienas britas. Voldemars Kalve ir Drew Holland, pastarasis yra puikiai pažįstamas Lietuvos ralio čempionato fanams. Tiesa, šįkart jis vairuos ne istorinį, ralio trasose matomą „Ford Escort“, o „BMW 328i“.

Iš viso su BMW markės automobiliais trasoje bus daugiau nei 20 dalyvių, daugiau nei dešimt vairuos VAZ/LADA markės automobilius. Kaip visada visus keturis varomuosius ratus trasoje suks itin mini ralio čempionate populiarūs „Subaru Impreza“, keli „Honda Civic“, „Mitsubishi Colt“ bei kiti automobiliai.

Ralis "Kaunas 2020" / Kauno autoklubo nuotr.

Žiūrovai

Atšaukus karantiną, šalyje vis dar lieka galioti ekstremalioji padėtis dėl COVID-19 grėsmės, todėl atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, papildomai žiūrovai į šį renginį nėra kviečiami. Žinoma, organizatoriai tikrai jų neišvaikys.

„Žiūrovų specialiai į renginį nekviečiame, norėdami išvengti masiškumo, o trasų žemėlapių taip pat neskelbiame, tačiau neabejoju, kad didžiausi automobilių sporto fanai, išgirdę gaudžiančius variklius, vis tiek atvyks pažiūrėti vieno ar kito greičio ruožo. Jų tikrai nevaikysime. Vis tik varžybos vyksta atvirose erdvėse, kur galima išlaikyti gana didelius atstumus. Be to, varžybas tikrai stebės dalyvių palaikymo komandų nariai. Beje, iš kelių greituminių rungčių bus vykdoma tiesioginė transliacija „Facebook“ socialiniame tinkle“, - situaciją apie žiūrovus apibūdino Aleksandras Dainys.

Bus ir žvyro

Tradiciškai, ralio greičio ruožai drieksis Kauno miesto ribose. Lenktynininkams reikės įveikti 16 greičio ruožų arba 26 km distanciją, kurios 90 procentų sudarys asfalto danga. Likusius 10 procentų sudarys žvyras – tai bus maždaug kilometro ilgio, pilnai žvyrinis greičio ruožas, kurį dalyviams reikės įveikti du kartus.

Ralis "Kaunas 2020" / Kauno autoklubo nuotr.

Greičio ruožai bus išsidėstę Kauno miesto gatvėse, uždarose aikštelėse bei teritorijose.

Papildoma rungtis

Mini ralio dalyviai užbaigę visus ralio „Kaunas 2020“ greičio ruožus galės sudalyvauti dar ir papildomoje rungtyje. Jokio papildomo mokesčio čia nebus, todėl dalyviams tereikės noro dalyvauti, o taip pat greičio bei rankų miklumo įveikiant tris labai trumpas trasas, išdėstytas vienoje aikštelėje. Trasoje tuo pat metu važiuos trys automobiliai, taigi vaizdas bus tikrai įdomus.

Kovojama bus dviejose atskirose įskaitose: AWD ir 2WD. Rezultatas – visų trijų važiavimų suma.

Prizų gausa

Ralio „Kaunas 2020“ dalyvių lauks ne tik papildoma rungtis ir papildomos taurės, bet ir gausybė prizų.

„Nežiūrint į susidariusią karantininę situaciją, meilė autosportui išliko, todėl nusprendėme laikytis tos pačios tradicijos ir greičiausius „Kauno ralio“ dalyvius gausiai apdovanoti. Papildomus prizus skyrė atskirų greičio ruožų šeimininkai bei Lietuvos automobilių sporto federacija. Tokių yra net penki. Taip pat motyvacinius prizus įsteigė ir „Auto Moto Parkas“, kuris kiekvienos klasės pirmam ketvertukui dovanos po nemokamą pasivažinėjimą jų trasoje“, - apie ralio prizus pasakojo Aleksandras Dainys.

Ralio startas bus duotas šeštadienį, 10 valandą, „Eolto“ aikštelėje, adresu Žemaitijos plentas 65A. Ralio finišas – 18 valandą, T. Masiulio g. 18E arba „Pažaislis Park Hotel“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos