Jau trečius metus šias prestižines kartingo varžybas, su partneriais, organizuojantis įmonės „Lenktynių linija“ vadovas Martynas Tankevičius džiaugiasi, kad „RMC LT by Spark Energy“ startui užsiregistravo rekordinis kiekis – 59 lenktynininkai. Daugiau dalyvių prie starto yra stoję tik tuomet, kai varžybos vyko kartu su Šiaurės Europos regiono šalimis.

„Rotax Max Challenge“ Lietuvoje ir pasaulyje

„Rotax Max Challenge“ varžybos yra vienos iš trijų pasaulyje organizuojamų gamintojų mono taurės turnyrų. Jis yra patvirtintas ir tarptautinės automobilių federacijos (FIA) kartingų komisijos. Plačiau apie tai galite perskaityti čia.

„BRP Rotax varikliai pripažįstami visame pasaulyje, jie lengvai modifikuojami atnaujinant komponentus – nebūtina keisti variklio, pereinant į greitesnę klasę. Be to, tai yra vienintelis sportinių dvitakčių variklių gamintojas, suteikiantis pusmečio garantiją. „Rotax“ gamindamas variklius gokartams, naudoja patirtį, sukauptą aviacijoje ir kitose srityse“, – sako M. Tankevičius.

Mūsų regione „Rotax“ kartingai yra labai konkurencingi. Jei norite stiprių varžovų, nebūtina važiuoti toli, ši kategorija populiari Lenkijoje, Estijoje, Baltarusijoje, Latvijoje (šios šalies čempionatas vykdomas būtent šio gamintojo gokartais).

Tikslas – „Rotax Max Grand Finals“

Pasaulinis „Rotax Max Challenge“ finalas yra kiekvieno kartingų meistro svajonė. Ir ji pasiekiama ranka. Laimėję Lietuvos „Rotax Max Challenge Lithuania“ varžybų seriją, į pasaulinį finalą yra važiavę daugybė puikių sportininkų, vėliau pasiekusių didelių aukštumų. Pavyzdžiui, Simas Juodviršis, Kazimieras Vasiliauskas. Šiemet finalas vyks Bahreine. „Rotax Max Challenge“ sportininkai varžosi keliose kategorijose pagal amžių: Micro, Mini, Junior, DD2, DD2 Masters.

„Rotax Max Lithuania Challenge“ dviejų mažiausių klasių (Micro ir Mini) laimėtojus šiemet apdovanosime naujais Rotax varikliais. O Junior ir DD2 klasių sportininkai kaip išprotėję kausis dėl kelialapio į didįjį pasaulinį finalą. Ne visų šalių nacionaliniai laimėtojai patenka į metinį Rotax renginį, nes kiekvienai klasei ten skiriamas ribotas vietų skaičius. Tačiau Lietuva tokį bilietą turi. Sportininkui belieka tik nuvykti į Bahreiną, sėsti į jam paruoštą kartingą ir mėgautis lenktynėmis su geriausiais pasaulio „Rotax“ gokartų pilotais“, - sako Martynas Tankevičius.

Savaitgalį Plytinės kartodrome vyks ir Lietuvos kartingo čempionato (pagal FIA klasifikaciją) bei „Baltic Karting Academy“ ir „Artkart“ Taurės pirmieji etapai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės