aA
Pasirengimo didžiausiam automobilių sporto renginiui Baltijos šalyse - „Aurum 1006 km lenktynėms“ – etapas įžengė finišo tiesiąją.
Savaitgalį „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviai demonstravo savo techniką
© Vytautas Pilkauskas

Pristatymo kulminacija tapo „Aurum 1006 km lenktynių" pagrindinio trofėjaus – pereinamosios nugalėtojų taurės sugrąžinimas lenktynių organizatoriui, kurią jis saugos labai neilgai. Tik iki liepos 16-osios, kai ant taurės bus išgraviruotas naujų laimėtojų vardas.

Savaitgalį „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviai demonstravo savo techniką
© Vytautas Pilkauskas

Taurę sugrąžino pernykščių nugalėtojų „Circle K milesPlus Racing Team" komandos vadovas Haris Aleksandravičius ir ekipos lyderis Jonas Gelžinis, kuris kartu su broliu Ignu, Ralfu Aron ir Juliumi Adomavičiumi dar nepamiršo tos pergalės skonio.

Tai buvo išties fenomenalus „Circle K milesPlus Racing Team" pasiekimas – trečioji pergalė paeiliui ir kvalifikacijoje, ir lenktynėse, plius naujas trasos rekordas ir dar vienas toks pat įrašas su komandos pavadinimu ant lenktynių pagrindinio trofėjaus.

Po atmintinos pergalės 2021-aisiais dabar tituluočiausiojo Palangos maratono lenktynininko J. Gelžinio sąskaitoje – 10 pergalių, jo brolio Igno – 5, Juliaus ir Ralfo – po 3.

„Kieno vardas šiemet bus išgraviruotas ant taurės, nespėliokime, - sakė D. Jonušis. – Trokštame matyti atkaklią, uždegančią kovą iki paskutiniųjų distancijos metrų, o nugali tegu stipriausias".

Savaitgalį „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviai demonstravo savo techniką
© Vytautas Pilkauskas

Pagrindinis lenktynių organizatorius pasidžiaugė, kad „Aurum 1006 km lenktynės" – vienintelė vieta Baltijos šalyse, kur susirenka tiek komandų ir kurių technikos parkas plūsta kitur nelengvai įsivaizduojama tokia arklio galių kaimene.

„Šiandien turime 24 dalyves, - kalbėjo D. Jonušis. – Kiekybine prasme gal ne tiek daug, tačiau ekipų kokybinis šuolis – didžiulis. Į duris dar beldžiasi septynios komandos".

D. Jonušį žavi ekipų ištikimybė lenktynėms Palangoje. Štai „Gera Dovana- Šiauliai by Rd sings" savaitgalį prieš lietuviškąjį maratoną varžosi ilgų nuotolių lenktynėse Portugalijoje, Portimao trasoje, tačiau užsiregistravo ir deda visas pastangas lenktyniauti ir Palangoje.

„Ekipos vadovai prašė leidimo, jei nespėtų autovežis atgabenti komandos „Lamborghini Huracan ST", į techninę komisiją atvykti ketvirtadienį iš ryto", - tokio prašymo sulaukė D. Jonušis.

Laukia atkakli kova

Gedimino prospekte susirinkę žiūrovai įdėmiai apžiūrėjo išrikiuotą techniką, kurios varikliai mažiau nei po mėnesio jau drebins orą trasoje šalia Palangos.

Šiltų žodžių negailėta nuolatiniams šių lenktynių dalyviams – „LG OLED & PVCase by Porsche Club" komandai – Mantui Janavičiui, Aurelijui Rusteikai, Michael Vergers ir Mariui Bartkui, kurie vairuos „Porsche 911 GT3 CUP (992).

Savaitgalį „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviai demonstravo savo techniką
© Vytautas Pilkauskas

Pristatyme dalyvavo ir pernai bene didžiausią nesėkmę patyrusi „ESmotorsport" komanda, tačiau jos lenktynininkai Nerijus Malasevičius, Gediminas Vilimas, Ignas Jomantas ir Darius Janušas kupini ryžto saldžiam revanšui.

Ne visos ekipos dar linkusios atskleisti visas paslaptis. Bene didžiausios apgulties susilaukusį savo naująjį „Lamborghini Huracan ST EVO" pristačiusios „Ignera & BioCircle by Dynami:t" komandos lyderis Mantas Matukaitis sakė, jog lenktynėse jam draugiją palaikys patyrę Rokas Steponavičius ir Karolis Gedgaudas.

„O kas bus ketvirtasis pilotas – dar neatėjo metas pagarsinti", - net renginio vedėjai nesugebėjo įtikinti Mantą atskleisti paslaptį.

Tikisi lietaus

Pakilios nuotaikos po sėkmingų lenktynių Suomijoje buvo ir „Antėja Racing team" komandos

vienas lyderių, joje pasitinkantis jau 12-ąjį sezoną, Rimas Cesiulis.

– Ne tik kruopščiai parengėme pernai mus pavedusį savąjį BMW 135D, bet ir jį visapusiškai išbandėme, - džiaugėsi Rimas. - Esame ištikimi dyzeliniams motorams ir kupini ryžto įrodyti, jog dyzelį dar anksti nurašyti", – tikina R. Cesiulis.

Savaitgalį „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviai demonstravo savo techniką
© Vytautas Pilkauskas

Ne tik jis, bet ir dar vienas ekipos senbuvis Audrius Gricius, kuriam šiemetinis startas Palangoje bus jau devynioliktasis, tikisi jiems labai parankaus lietaus, per kurį jie tikiną moką važiuoti.

„Kiek begali būti sausų lenktynių Palangoje paeiliui?", - klausia R. Cesiulis.

Ištroškę lenktynėse lietaus prisipažino ir „Hobu Racing" atstovai Maris Simson, Vytautas Kregždė, Bernardas Žukauskas ir Donatas Petrauskas, pasirinkę „Honda Civic Type-R.

Lenktynes lydės margaspalvė pramogų puokštė

Gedimino prospekte renginio vedėjai pristatė ir visą puokštę pramogų bei įvairiaspalvių atrakcijų, kaip ir kasmet lydėsiančių „Aurum 1006 km lenktynes" ir tapsiančių dar vienu žiūrovų traukos objektu.

Savaitgalį „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviai demonstravo savo techniką
© Vytautas Pilkauskas

Bene didžiausio jų dėmesio kasmet susilaukia „Ultim8 Drag" lenktynės, kuriomis gerbėjai gali mėgautis jau pačioje renginio pradžioje, kai į trasą kruopščiai parengtus bolidus išvairuoja šių traukos lenktynių dalyviai.

Renginio pristatyme dar kartą akcentuota, kad drag'o organizatoriai būtent šiuo renginiu siekia skatinti legalų, dideliais greičiais pasižyminčių automobilių traukos varžybų sportą, populiarinti saugų eismą ir rodyti pavyzdį kur ir kaip galima lenktyniauti kuriant šventę ir žiūrovams, ir patiems varžybų dalyviams.

Jubiliejinis „Olybet 108 km moterų iššūkis"

„Aurum 1006 km lenktynių" pristatyme Gedimino prospekte sportininkų dėmesį traukė ir būrys dailiosios lyties atstovių, dalis kurių rengiasi ir dalyvaus 108 km moterų iššūkio lenktynėse, kurios vyksta jau penktus metus paeiliui.

Šiemet didžiausiu moterų traukos objektu tapusios lenktynės surado rėmėją ir turės „Olybet 108 km moterų iššūkis" pavadinimą.

Savaitgalį „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviai demonstravo savo techniką
© Vytautas Pilkauskas

„Neatsitiktinai tapome šių populiarių lenktynių dalimi, - sako renginį remiančios lažybų bendrovės vadovas Tomas Palevičius. –Automobilių sportas turi didelę fanų auditoriją, o mūsų tikslas - būti ten, kur lankosi sporto aistruoliai ir būti sporto įvykių dalimi. Moterų sportas - viena iš strateginių mūsų veiklos krypčių, nes jos yra ne tik profesionalios, bet ir ne mažiau azartiškos, ką tikiuosi pamatyti ir šiose lenktynėse"

„Technitis" žiūrovų slalomas

„Aurum 1006 km lenktynės" unikalios ir tuo, kad jose sportininko kailyje gali atsidurti bet kuris žiūrovas. Tokią galimybę garantuoja „Technitis" žiūrovų slalomo varžybos, kurios šiemet rengiamos jau septintąjį kartą.

Žiūrovų slalome galima dalyvauti su bet kokiu techninius reikalavimus atitinkančiu automobiliu, o trasą nedraudžiama įveikti tiek kartų, kiek norima. „Technitis" žiūrovų slalomo dalyviai rungsis trijose grupėse pagal automobilio pavaros tipą: varomi priekiniais ratais (FWD), galiniais (RWD) ir visais keturiais (AWD). Atskiroje klasėje varžysis dailiosios lyties atstovės.

Kuo panašios į F1

Ne sensacija, tačiau „Aurum 1006 km lenktynės" vienu aspektu panašės ir į automobilių sporto karalienę „Formulę1". Tai „Audio Freakz Lietuva dB Drag" varžytuvės, kurioje, kaip ir F1, žiūrovams gali prireikti ausų kamštelių.

Savaitgalį „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviai demonstravo savo techniką
© Vytautas Pilkauskas


dB Drag - visame pasaulyje populiarios automobilių garso sistemų entuziastų varžybos, kuriose kiekvienas bando įrodyti, kieno automobilyje sumontuota garso sistema galingesnė, matuojant uždaro ar atviro automobilio tūrio vienete skleidžiamo garso lygį decibelais.

Būrio tokių entuziastų sulauksime ir Palangoje.

Palangoje bus pamaloninti ir klasikos gerbėjai. Juos išskirtiniais automobiliais džiugins „Memel Motor Fest", istorinių automobilių asociacija „Seni kibirai" pakvies į nuotaikingas, azartiškas „DeCuba" lenktynes, o jau pats „Sonax sexy car wash" pavadinimas byloja, jog bus demonstruojama ne tik kaip švariai, bet ir seksualiai po kelionės nuplauti savo keturratį draugą.


www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Debiutas: B. Vanagas ir K. Sikk startuos „Italian Baja“ lenktynėse

„TOYOTA GAZOO Racing Baltics“ komanda jau liepos 8-10 dienomis startuos pasaulio bajų taurės...

Vaidotą Žalą nuo „ERC Rally Liepaja“ pirmojo penketuko skiria 10 sekundžių

„Teltonika Racing“ komandos lenktynininkas Vaidotas Žala kaimyninėje Latvijoje vykstančiame...

Pagerinęs savo rekordą lenktynininkas Šeinauskas siekia naujo – dar įspūdingesnio

Lenktynininkas ir sportinio vairavimo mokytojas Renaldas Šeinauskas žinomas ne tik rezultatais...

Mityba lenktynių metu: valgant cepelinus ne tik pergalės, bet ir finišo linijos gali nepasiekti

Lenktyniavimas iš šono gali pasirodyti kaip pakankamai patogus sportas: tereikia sėdėti...

Giedrius Notkus su komanda į „Gintarinį pragarą“ sugrįš prie „Porsche“ vairo

Jau liepos 13–16 dienomis Palanga taps Lietuvos automobilių sporto gerbėjų traukos centru,...

Top naujienos

Bedarbių nuo liepos mėnesio laukia nauji iššūkiai: gali netekti išmokos ir net sveikatos draudimo (16)

Du kartus tinkamo darbo atsisakę ilgalaikiai bedarbiai praras statusą, neteks išmokos ir turės...

Siaubingas įvykis Šiauliuose: prie konteinerių rastas į kilimą suvyniotas žmogaus kūnas

Vėlų pirmadienio vakarą, apie 22 val., buvo gautas kraupus pranešimas – rastas negyvo žmogaus...

Rusija rezervų dar tikrai turi: vyksta mobilizacija, bet slapta ir ne visur

Rusija kare Ukrainoje naudoja pasenusią ir netikslią ginkluotę, dėl ko naikinama civilinė...

Rinktinės sudėtimi nusivylęs Maksvytis pranešė apie dar dvi netektis prieš Europos čempionatą (1)

„Keista sistema, jei žiemą suburiame ko gero net stipresnę rinktinę nei vasarą“, –...

Programišiai nutekino apie 50 tūkst. „Švaros brolių“ klientų duomenis (1)

Programišiai nutekino apie 50 tūkst. „Švaros brolių“ automobilių švaros centrų rezervacijos...

Vilniuje į avariją pateko „Bolt“: abu automobiliai sumaitoti, pranešta apie sužalotus žmones „Volvo“ vairuotojas girtas

Vėlų pirmadienio vakarą Vilniuje , S. Stanevičiaus gatvėje, įvyko didelė avarija .

Orų permainos artėja: nusistovės vėsesni orai, vyraus trumpalaikis lietus

Antradienio dieną šalyje vyraus mažai debesuoti ir sausi orai.

Karas Ukrainoje. Iš Lysyčansko atsitraukę ukrainiečiai: netrukus pasaulis pamatys pirmąsias mūsų pergales Rusijos pajėgos jau nusitaikė į kitą miestą (4)

JAV Karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje rašoma, kad užėmę Lysyčanską Rusijos kariai ,...

Aiškios visos antro atrankos etapo dalyvės: Prancūzija pasiuntė skambią žinutę suformuotos naujos grupės

Pirmadienio vakarą paaiškėjo visos į antrąjį 2023-ųjų pasaulio krepšinio čempionato atrankos...

Pergalingą lietuvių atrankos maršą Klaipėdoje nutraukė čekai (14)

Lietuvos krepšinio rinktinė nepasinaudojo proga tapti vienintele nacionaline komanda, pirmąjį...