Patyręs sportininkas, važiavęs su šturmanu iš Ukrainos Adrianu Aftanazivu "Škoda Fabia WRC" automobiliu, užtikrintai laimėjo ketvirtąjį Lietuvos automobilių ralio čempionato etapą.

S. Girdausko ekipažas pirmavo nuo pat pirmojo greičio ruožo, o po varžybų finišo artimiausią persekiotoją lenkė daugiau nei 2 minutėmis. Tokios persvaros Lietuvos ralio lenktynėse nebuvo jau senokai.

Ir jei absoliutaus nugalėtojo pranašumas nekėlė abejonių, tai kova dėl žemesnių vietų vyko labai atkakliai. Ilgokai antras važiavo Ramūno Čapkausko ir Tomo Šipkausko ekipažas ("Mitsubishi Lancer EVO IX"), tačiau paskutiniame greičio ruože šie lenktynininkai prarado labai daug brangių sekundžių. 24 km atkarpoje jie pavijo gerokai lėčiau važiuojantį automobilį, tačiau dėl tirštų dulkių niekaip negalėjo jo aplenkti: ši aplinkybė nubloškė sportininkus į ketvirtąją vietą.

O į antrąją pakilo Dominykas Butvilas ir Renatas Vaitkevičius ("Mitsubishi Lancer EVO X"). Tiesa, irgi ne vien savo pastangomis: už klaidą greičio ruožo starte 10 sekundžių baudą gavo Rokas Lipeikis ir Inga Lipeikytė ("Mitsubishi Lancer EVO VIII") - būtent šios sekundės lėmė, kad patyręs panevėžietis liko trečias.

Tik priešpaskutinis finišavo trejų pastarųjų metų "Saulės" ralio laimėtojas Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas ("Mitsubishi Lancer EVO IX"). Iš antrosios vietos į rikiuotės dugną jie nukrito, praradę kelias minutės dėl klaidos - posūkyje išlėkę iš trasos sportininkai ilgokai nesugebėjo tęsti lenktynių. Beje, tame pačiame posūkyje varžybų vos vos šalikelėje nebaigė ir nugalėtoju tapęs S. Girdauskas.

Tarp ne keturiais ratais varomą techniką pasirinkusių ekipažų pirmavo Karolis Raišys ir Rytis Lukauskas ("Honda Civic"). Kitose 2WD klasėse nugalėtojais tapo Dovilas Čiutelė ir Aleksandras Dainys (VAZ 2105), Arūnas Lopetaitis ir Ričardas Abelkis ("Renault Clio") bei Jonas Pipiras ir Donatas Palepšaitis ("Renault Clio").

Iš 43 lenktynes pradėjusių ekipažų finišą sugebėjo pasiekti 28. Skaudžias avarijas patyrė Tomo Savicko, Ričardo Baubino bei baltarusio Michailo Milovo ekipažai, kuriems lenktynių baigti nepavyko.

Penktasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas rugpjūčio viduryje vyks Zarasų apylinkėse.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos