Smalininkų kartodromas – ilgiausias Lietuvoje. Trasos ilgis net 1 km. Tai profesionalioms kartingų lenktynėms skirtas kartodromas, kuriame sportiniai kartingai gali išvystyti itin didelį greitį. Trasa pasižymi itin greitais ir plačiais posūkiais, kurių čia net vienuolika. Smalininkų kartodromas tituluojamas vienu greičiausių Lietuvoje.

„Rotax Max Challenge powered by Spark Energy“ kartingo varžybų serijoje dėl nugalėtojo vardo lenktynininkai varžosi penkiose klasėse: „Rotax Micro“, „Rotax MINI“, „Rotax Junior“, „Rotax DD2 Masters“ ir „Rotax DD2“.

„Rotax Mini“ klasėje nepavejamas buvo Dovydas Gudelevičius. Po trijų etapų jis pakilo iš antrosios į pirmąją vietą. O štai „Rotax Micro“ klasėje po dviejų etapų užtikrintai pirmaujančiai Vanesai Šilkūnaitei, kuri pusfinalio važiavime buvo pirma, finalo važiavime teko nemažai pakovoti. Po starto išsiveržusi į priekį keletą ratų pirmavo, tačiau viename iš Smalininkų kartodromo posūkių varžovui iš Latvijos Adrianui Tionsui pavyko išsiveržti į priekį. Po įtemptos kovos, kurioje sportininkai keitėsi pozicijomis sukant ratus, teko pripažinti Adriano pranašumą ir finišuoti antroje vietoje. Tačiau Vanesa yra sukaupusi gausų taškų čempionato įskaitoje rezervą ir po trijų etapų išlieka pirmoje vietoje.

„Rotax Junior“ klasėje apsieita be didesnių intrigų. Čia dominavo latvis Aleksander Skjelten. Jis buvo pirmas tiek pusfinalio, tiek finalo važiavimuose. Antrąją ir trečiąją vietas, taip pat pasidalino sportininkai iš kaimyninės Latvijos.

Daug panašaus pajėgumo sportininkų yra „Rotax DD2“ klasėje. Prie starto jų stojo net 14. Intrigos laukta iš pirmąjį etapą laimėjusio latvio Krists Ziedrs bei antrajame etape nugalėjusio Maksim Golubov. Visgi, finalinio važiavimo rikiuotės priekyje stojo pusfinalyje pirmas finišavęs latvis Patriks Noels Locmelis, o greta jo minėtas pirmojo etapo nugalėtojas Krists Ziedrs. Po starto vėliavos Patriks šovė į priekį ir netrukus susikrovė didesnę nei penkių sekundžių persvarą bei ramiai finišavo pirmoje vietoje.

„Atsižvelgiant į tai, kad man skauda šonkaulius, tikrai gerai pasirodžiau. Atidaviau visą save. Džiaugiuosi rezultatu“, – po finišo lakoniškai komentavo Patirks Noels Locmanis.

Įtempta kova vyko antroje vietoje, kur jau pirmame rate į antrąją vietą išsiveržė Martynas Morkis aplenkęs antroje pozicijoje startavusį Latvį Krists Ziedrs. Įtemptoje aštuoniolikos ratų kovoje jis sugebėjo išlaikyti kaimyninės šalies sportininką už savęs ir finišavo antras su vos dviejų dešimtųjų persvara.

„Visą važiavimą buvo labai didelis spaudimas, bet stengiausi nedaryti klaidų. Patenkintas esu antra vieta. Gaila, mano varžovas buvo greitesnis ir finišavo pirmas. Manau visai neblogai ir kitą kartą būsime greitesni“, – komentavo po finišo „Rotax DD2” antruoju finišavęs Martynas Morkis.

„Rotax Max Challenge powered by Spark Energy“ čempionato dalyviai kovoja ir dėl ypatingo prizo – galimybės startuoti Pasauliniame „Rotax Max Challenge“ finale.

„Junior ir DD2 klasių sportininkai kaip išprotėję kausis dėl kelialapio į didįjį pasaulinį finalą. Ne visų šalių nacionaliniai laimėtojai patenka į metinį Rotax renginį, nes kiekvienai klasei ten skiriamas ribotas vietų skaičius. Tačiau Lietuva tokį bilietą turi. Sportininkui belieka tik nuvykti į Bahreiną, sėsti į jam paruoštą kartingą ir mėgautis lenktynėmis su geriausiais pasaulio Rotax kartingų pilotais“, – sakė varžybų organizatorius Martynas Tankevičius.

„Rotax Max Challenge powered by Spark Energy“ trečiojo etapo rezultatai klasėse.

„Rotax Micro“

1 vieta – Adrians Tions, Latvija

2 vieta – Vanesa Šilkūnaitė

3 vieta – Jokūbas Vaškelis

„Rotax Mini“

1 vieta – Dovydas Gudelevičius

2 vieta – Tomas Rudokas

3 vieta – Arnas Čaplikas

„Rotax Junior Max“

1 vieta – Alexander Skjelten, Latvija

2 vieta – Edgars Vilcans, Latvija

3 vieta – Maksim Shchurko

„Rotax DD2”

1 vieta – Patriks Noels Locmanis, Latvija

2 vieta – Martynas Morkis

3 vieta – Krists Ziedrs, Latvija

“Rotax DD Masters”

1 vieta – Vytenis Svitojus

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)