Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, trijų šalių ralio festivalis „300 Lakes Rally“ visada garsėjo savo asfaltiniais greičio ruožais, o šiemet tokių bus beveik pusė. Tai yra unikali galimybė, kurią sukurti gali tik tokiais keliais turtingas Zarasų regionas. Niekur kitur Baltijos šalyse lenktynininkai tokios galimybės neturi ir paprastai absoliučiai didžiąją ralio trasos dalį važiuoja žvyro danga.

Trijų šalių ralio festivalio organizatoriaus „Autosporto projektai“ atstovė Neringa Simson papasakojo daugiau apie „King of Baltic Tarmac“ idėją: „Taurei suteiktas skambus pavadinimas atspindi ne tik mūsų pasididžiavimą jos unikalumu bei prestižu, bet ir greičiausių Baltijos šalių sportininkų susidomėjimą tapti pirmaisiais tokios taurės laimėtojais.

Apskritai, idėja kilo patiems sportininkams ir tai jie kreipėsi į mus su siūlymu įsteigti tokią taurę. Natūralu, nes tokio kiekio asfalto kilometrų nėra nė vienose ralio varžybose ne tik Baltijos, bet ir Skandinavijos šalyse. Tiesiog nusprendėme įvertinti sportininkus, nugalėsiančius šioje unikalioje trasoje, atskiru apdovanojimu, nes jie tikrai to nusipelno.“

Beje, įdomumo dėlei, didžioji dalis vakarinėje Europos dalyje vykstančių ralių vyksta ant asfalto. Tad sportininkams, siekiantiems ateityje kovoti aukštesniame tarptautiniame lygyje, patirtis Zarasuose bus labai vertinga. Tokiuose Europos raliuose automobiliai naudoja asfaltinę pakabą ir padangas.

„300 Lakes Rally“ metu visgi bus leidžiamos tik žvyrui skirtos padangos, nes kitaip komandoms labai išbrangtų pasiruošimas. Tačau žiūrovams tai bus ne mažiau įdomu, nes automobiliai daugiau slidinės posūkiuose, nebijos nuo asfalto užvažiuoti ant kelkraščių ir kai kur drąsiau kirsti posūkius.

Asfaltinių greičio ruožų kulminacija, kaip ir kiekvienais metais, bus garsusis „Stelmužės“ kelias. Paprastai šis greičio ruožas sulaukia ir gausiausio žiūrovų dėmesio.

Žemiau pateikiame, kurie sportininkai yra nugalėję šiame unikaliame kelyje, kurio finišas yra prie seniausio Lietuvos ąžuolo.

Asfaltinio „Stelmužės“ greičio ruožo laimėtojai*:

2010 – Rokas Lipeikis / Inga Lipeikytė
2011 – Rokas Lipeikis / Inga Lipeikytė
2012 – Saulius Girdauskas / Adrian Aftanaz
2013 – Dominykas Butvilas / Renatas Vaitkevičius
2014 – Martynas Samuitis / Ramūnas Šaučikovas
2015 – Siim Plangi / Marek Sarapuu (pirmą kartą)
2015 – Vaidotas Žala / Žygimantas Žala (antrą kartą).

* 2015 metais šis greičio ruožas vyko du kartus

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos