„Winter Rally“ – jūsų debiutas ralio varžybose. Papasakokite, kaip jūsų gyvenimas buvo susijęs su automobilių sportu?

Kai dar buvau visai mažas, mano tėtis dalyvavo ralyje aplink Lietuvą, taip pat autokroso varžybose. Man buvo gal treji, kuomet jis pirmą kartą mane pasodino prie automobilio vairo. Žinoma, ant savo kelių. Kadangi jis buvo aktyvus automobilių sporte, nuo vaikystės kartu su juo garaže sukiodavau varžtus. Būdamas šešerių pradėjau vairuoti savarankiškai, dalyvavau autokroso varžybose. Tai irgi įvyko tėčio dėka. 2014 metais tapau autokroso čempionu. Nuo to laiko baigėsi 14 metų karjera šioje sporto srityje. Vėliau mane buvo galima susitikti trekuose.

Tėtis automobilius remontuoja iki šių dienų. Jis man padėjo viską perprasti. Galbūt jis ir norėjo, jog sekčiau jo pėdomis. Esu jam be galo dėkingas, nes dabar galiu žengti pirmąjį žingsnį į ralio pasaulį.

2019 metų ralio sezone jūsų šturmanu bus Steponas Kriaučiūnas. Kaip sekasi dirbti drauge?

S. Kriaučiūnas automobilių sporte naujokas. Anksčiau jis dalyvavo motokroso varžybose, tačiau abi šakas sieja vienas dalykas – ekstremalus važiavimas. Šiuo metu nemažai treniruojamės. Puikiai vienas kitą suprantame, susikalbame, esu labai juo patenkintas.

Mus supažindino uošvis, Jurijus Piatinas. Jis – itin svarbi mūsų komandos dalis, be kurios daug ko nebūtų. Tuo metu vairavau mėgėjiškam sportui ruoštą BMW. Pasivažinėjome su S. Kriaučiūnu, jam patiko. Pasiūliau pralėkti sportiniu režimu ir jis liko sužavėtas – be jokių papildomų kalbų sutiko sėsti į šturmano sėdynę ir talkinti varžybose. Mums padeda ir ralio veteranai Martynas Samsonas bei Audrius Gimžauskas, su kuriais taip pat susipažinome J. Piatino dėka.

Marius Žiukelis, policijos pareigūnas, debiutuos žiemos ralyje

Kokiu automobiliu startuosite pirmajame metų ralyje? Gal svarstoma komandos galimybė?

Mūsų automobilis – BMW 328. Jis jau baigiamas ruošti. Šiais metais planuojame važiuoti A lygoje, BMW CUP klasėje. Tačiau pirmiau reikia turėti bent kelis sėkmingus startus B lygoje. Startuosime po Rokiškio automobilių sporto klubo „Aukšta pavara“ vėliava, tačiau kol kas varžybose dalyvaus tik mūsų ekipažas. Labai tikimės, jog kiekvienais metais mūsų gretos pildysis ir ateityje važiuosime kaip viena didelė komanda.

Užsiminėte apie gimtąjį Rokiškį. Kokia automobilių sporto padėtis ir bendruomenė Rokiškyje?

Rokiškiui „užsikrėtus“ raliu, žmonių nuomonė pradėjo keistis į gerąją pusę. Žinoma, jų yra įvairių, tačiau turime daug ištikimų bendruomenės narių. Mus labai skatina Rokiškyje vykstantis ralis. Jis suburia visus rokiškėnus. Tai padeda nieko nenutuokiantiems pamatyti ralį iš arti bei suprasti, kodėl kai kurie taip mėgsta automobilių sportą.

Jūs dirbate Lietuvos policijoje – ar darbas siejasi su pomėgiu automobilių sportui?

Jau šešis metus esu policijos pareigūnas ir nors atrodo, kad nieko bendro tarp šių dviejų dalykų nėra, tačiau gebėjimas vairuoti ekstremaliomis sąlygomis labai padeda. Policininko darbe netrūksta situacijų, kuomet tarnybiniu automobiliu reikia skubiai vykti į iškvietimą. Tada automobilių sporte įgyti gebėjimai leidžia greitai bei saugiai nuvykti į įvykio vietą ir padėti žmonėms.

Kaip manote, ar automobilių sportas – saugi sporto šaka?

Yra tokia lietuvių liaudies patarlė: bijai vilko – neik į mišką.

Manau, jog tai gana pavojinga. Tačiau automobiliai yra ruošiami sportui pagal tam tikrus reikalavimus ir nuostatas. Visa tai padeda užtikrinti kiek įmanoma didesnį saugumą tiek ekipažui, tiek žiūrovams.

Pirmasis Lietuvos ralio čempionatas „Winter Rally“ vyks Utenos ir Molėtų apylinkėse 2019 m. sausio 25–26 dienomis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos