Per 60 valandų jie turėjo įveikti beveik 2000 kilometrų šalies perimetru. Iš viso varžybose dalyvavo 64 sportininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Suomijos.

„Sport“ klasės lyderiais nuo pat pirmojo iki paskutinio greičio ruožo išsilaikė Vaidotas Paškevičius su Gyčiu Vercinsku. Jie su Lietuvoje sukurtu ir tikrąjį Dakarą du kartus mačiusiu „Seat Leon Dakar“ buvo greičiausi.

Nors technika bandė ožiuotis, visus greičio ruožus Vaido ir Gyčio duetas įveikė pirmi. Lyderiai beveik pusvalandžiu pranoko antrosios vietos prizininkus Aivarą Kavaliauską ir Šarūną Palioką. Į trečiąją vietą prasibrovė Mindaugas Vijeikis ir Mantas Kutka.

SSV įskaitoje triumfavo „rally-raid“ disciplinoje Lietuvoje debiutuojantis Rokas Baciuška su Jonu Raudeliūnu. Beje, paskutinę varžybų dieną duetas patyrė įspūdingą virtimą per priekį, tačiau lenktynes tęsti galėjo ir pergalę išsaugojo.

Lyderiai kiek daugiau nei trimis su puse minutės galutinėje varžybų įskaitoje aplenkė Tomą Gužauską su Audriumi Matuoliu. Trečiosios vietos taures iškovojo Dalius Olechnavičius ir Aidas Bubinas.

Beje, šioje klasėje užfiksuota ir keletas incidentų, per kuriuos susidūrė bagiai, tačiau avarijų metu ekipažai rimtų sužalojimų išvengė.

Motociklų įskaitoje niekas rimčiau nesugebėjo pasipriešinti Arūnui Gelažninkui, kuris antroje vietoje finišavusį Mindaugą Jarmalavičių aplenkė daugiau nei 40 minučių. Trečias šioje klasėje buvo Laurynas Avyžius. Arūnas Gelažninkas siekė būti absoliučiai greičiausias „Lietuvos Baja Perimetras“ varžybose, tačiau jam šiek tiek pritrūko, kad pavytų motobagių įskaitoje nugalėjusį Roką Baciušką.

Keturračių įskaitoje niekas neprilygo antrą kartą Dakaro ralyje planuojančiam startuoti Laisvydui Kanciui, kuris pradėjo pasirengimą 2022 metais Saudo Arabijoje sausį vyksiančioms varžyboms. Jonas Lipavičius ir Adomas Andriejauskas pasidalijo atitinkamai antrą ir trečią vietas.

„Adventure“ įskaitoje, kurioje dalyviai važiavo perimetru aplink Lietuvą, nugalėjo Dariaus Bereikos, Mindaugo Preikšo ir Lauryno Dielininkaičio trijulė. Jų rezultatas – 26 val. 0 min. 25 sek. Kiek daugiau nei 14 minučių jiems nusileido ekipažas iš Latvijos – Ints ir Rūdis Marcinkevičs. Mindaugo Aškelėno, Antano Šlajaus ir Ramintos Grigaitytės komanda finišavo trečioje vietoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės