aA
Šeštadienį bus duotas startas paskutinėms šio sezono „Autoplius.lt Fast Lap“ lenktynėms. Vis dėlto dalyviai tikrai negyvena išleistuvių nuotaikomis, mat užvirė tikra kova taškas į tašką – tiek „Time Attack“ grupėse, tiek „Wolf Race“ lenktynėse, rašoma organizatorių pranešime.
"Fast Lap" varžybų dalyviai
"Fast Lap" varžybų dalyviai
© Organizatorių nuotr.

Kaip skaičiuojami taškai?

Pradėkime nuo „Fast Lap“ taisyklių 8 skyriaus – taškų lentelė, kurios pagalba preciziškai išmatuojamas kiekvienas dalyvis ir sezono gale šampano pursluose nusprendžiama, kuris buvo greičiausias. Taškai „Time Attack“ bei „Wolf Race“ rungtyse skaičiuojami vienodai: pirmos vietos nugalėtojas gauna 10 taškų, o likę 9 lenktynininkai atitinkamai po vieną mažiau. 11-asis ir visi lenktynininkai už jo – simboliškai gauna po vieną tašką.

„Time Attack“ disciplinoje yra STR2500, STR2500+, PRO1600, PRO2500, PRO2500+ klasės, kuriose lenktynininkai gauna taškus už iškovotas pozicijas. Į finalinius „Super Lap Street“ ir „Super Lap Pro“ važiavimus patekę lenktynininkai pelno taškus ir juos kaupia kovoje dėl bendrųjų STREET ir PRO įskaitų pozicijų.

„Wolf Race“ dalyviai taip pat gauna taškus ir už išvažiavimą į trasą. Visose klasėse R1600, R2000, R3000 ir R3000+ skaičiuojamos atskiros įskaitos. Kiekviena klasė turi du važiavimus, taigi maksimalus taškų skaičius per vieną etapą siekia 20 taškų.

STR2500: nuožmios gatvės kovos

„Time Attack STR2500“ klasėje susiklostė dviejų greičių kova dėl taškų. Nuo pat sezono pradžios vienvaldis lyderis ir asfalto džiunglių karalius Justas Gudavičius (30 taškų) su „Mazda Miata“ ir „Honda K-Series“ varikliu.

J. Gudavičius šį sezoną skina vieną pergalę po kitos ir paskutinį etapą gali ramiai dalinti patarimus savo artimiausiems varžovams ir senbuviams Vytui Bilinskui (18), Tomui Buškevičiui (18) ir Ignui Domeikai (18). Jie šiame sezone lieka įnirtingai kovoti dėl trečiosios ir antrosios vietos STR2500 sezono įskaitoje.

Akivaizdu, kad J. Gudavičiui išaušo metas kasdien naudojamą „Miatą“ palikti gatvėms ir persikelti į PRO klasę pažaisti su dideliais berniukais. Jam tai priminti bandys savo kasdieninę „Honda S2000“ atsivešiantis Tauras Tunyla, kuris gali sumaišyti senbuvių kortas.

STR2500+: Vienvaldis lyderis

Šioje klasėje susiklostė tokia pati padėtis kaip laipteliu silpnesnėje, tik čia įvyko daugiau rokiruočių. Čia vienvaldis lyderis yra Dainius Kablys su sunkiai į standartinį panašiu „Mitsubishi Lancer EVO X“ (27).

D. Kabliui kortas šiek tiek sujaukė trečiajame etape apsilankę Estijos trasos gyventojai Stenas Pentusas ir Thomas Padovanis. Jie dalindamiesi „Porsche 991 GT3 RS“ automobiliu Pernu trasą įveikė net dviem sekundėm greičiau. D. Kablys tądien lipo ant trečiojo apdovanojimų pakylos laiptelio.

Visgi estiški smūgiai neparklupdė lietuvio ir jis toliau lieka šios klasės lyderiu.

Dėl antros vietos sezone vyksta tikrasis braliukų mūšis, kuriame dalyvauja lietuvis lenktynininkas Simonas Urbonas su „Subaru Impreza“ (15), jau girdėtas estas Th. Padovanis su „Porsche 991 GT3 RS“ (12), latvis Arturas Batrakas su „Mitsubishi Lancer Evo VI“ (11) ir kiti.

Po paskutiniojo etapo į antrąją vietą pretenduoja net 10 dalyvių, o į trečiąją net 12.

„Street“ bendra įskaita: finalininkų rungtynės dėl trofėjų

STR bendrojoje įskaitoje taškus gauna tik tie lenktynininkai, kurie dalyvauja „Super Lap“ finaliniuose važiavimuose. Rokiruotės čia tokios pačios įprastos kaip orų permainos lietuviškoje vasaroje.

Daugiausiai taškų po trečiojo etapo kol kas turi STR2500+ klasės vienvaldis lyderis D. Kablys (28), tačiau jo pirma vieta gali atitekti S. Urbonui (19). Tokiu atveju pastarasis ketvirtajame etape „STR Super Lap“ metu turėtų užimti pirmąją vietą, o D. Kablys nepakilti aukščiau nei devintoji pozicija.

Vis dėlto realesnis scenarijus yra toks, kad S. Urbonas privalo apginti antrąją vietą nuo artimiausių varžovų Algirdo Gelžinio (16), J. Gudavičiaus (12) bei Mariaus Bartkaus (10) ir surinkti surinkti bent jau 7 taškus.

A. Gelžinis šiuo metu užimantis trečiąją vietą taip pat negali ramiai snausti, nes jį gali aplenkti net 5 sportininkai.

„PRO1600“: mažųjų intriga

„Time Attack PRO1600“ klasėje karaliauja automobiliai turintys mažiausią variklio kubatūrą, tačiau šiuos automobilius pilotuoja greiti ir patyrę vairuotojai. Pirmoje šioje klasės vietoje gana tvirtai laikosi praeitų metų greičiausios „Mazda Miata“ vairuotojas Tauras Tunyla su nuotaikingu „VW Lupo“ (28).

Nuo jo 10 taškų atsilieka 17-metis Lukas Stanevičius su devinto dešimtmečio kišenine raketa „Honda CRX“ (18). Jis turi teorinę galimybę po šio etapo aplenkti T. Tunylą, tačiau tokiu atveju L. Stanevičius turėtų užimti pirmą vietą savo klasėje, o T. Tunyla tiesiog nestartuoti.

Į antrąją vietą kėsinasi net 5 dalyviai, o tarp jų „Fast Lap“ senbuvis Tomas Jatkevičius su „VW Golf I“ (14) bei arčiausiai esantys broliukai iš Latvijos Matinas Bezbailis (13) bei Edvinas Vansovicas (11).

L. Stanevičius norėdamas apsiginti nuo Tomo paskutiniajame etape turėtų surinkti nemažiau nei 7 taškus, o tai yra garbinga trečia vieta PRO1600 klasėje.

Tiesa, L. Stanevičius įsivėlė į lenktynes su laiku. Trečiadienį pilotas patyrė avariją treniruotės metu ir skuba savo „Honda CRX“ prikelti lenktynėms, todėl įtampa dar labiau auga.

PRO 2500: „hondistų“ susirėmimas

Šio sezono vienintelė „Time Attack“ įskaita, kurioje pirmas tris vietas užimantys dalyviai vienas nuo kito atsilieka vienaženklėmis taškų sumomis. Trys „Honda“, trys K serijos varikliai ir trys bebaimiai vairuotojai – puikus azarto ir įtampos kokteilis paskutiniam šio sezono etapui.

Pirmoje vietoje Edvinas Mardosas su „Honda Civic Coupe“ (26), antroje vietoje Julius Skirmantas su „Honda Civic“ (23) ir trečioje vietoje sezono pradinukas Kristijonas Pelanis su „Honda Civic“ (21).

Visgi kortas stipriai sumaišė J. Skirmantas, kuris „Summer Race“ lenktynių metu nepataisomai sudaužė savo sportinį automobilį ir nedalyvaus ketvirtajame varžybų etape. Taigi K. Pelaniui reikia surinkti bent du taškus ir sezono lentelėje jis pakils į antrąją vietą.

Žinoma, tai tik teorija kadangi kiti dalyviai nesnaudžia ir gali pakilti į prizines klasės vietas. Šiuo metu į pirmąją PRO2500 poziciją kėsinasi net 3 sportininkai, o vienas iš jų gerai žinomas senbuvis, „Artas Racing“ komandos atstovas Aleksandras Iljinas (16).

PRO 2500+: „bombų“ laukas

Ne veltui šios klasės pavadinime yra + ženklas, kuris reiškia daugiau arklio galių ir daugiau greičio. Šioje klasėje nuo neatmenamų laikų šėlsta Jonas Poškus su ištikimuoju „Mitsubishi Lancer EVO VIII“ (26).

Žvelgiant į šio sezono taškus, jis nuo pat sezono pradžios matuojasi su Dainiumi Matijošaičiu (20) vairuojančiu legendinį „XTRA EVO“. Paskutinių matavimų metu D. Matijošaitis net sugebėjo pagerinti Estijos trasos rekordą bei uždegti savo bolidą.

Deja, ketvirtajame etape artimiausio J. Poškaus konkurento neišvysime, todėl jis gali drąsiai dalinti patarimus artimiausiems savo konkurentams, tarp kurių – dar vienas senbuvis Tomas Sveikauskas su legendine „Toyota Supra“ (15) bei Antanas Vėbra su nuostabiu „Mazda RX8“ (14). Verta paminėti, kad tai pirmas A. Vėbros sezonas su naujai sukonstruota ir tik šioms lenktynėms skirta „Mazda“.

Bendroje PRO įskaitoje – lyderis J. Poškus

Bendrojoje PRO įskaitoje lyderis taip pat J. Poškus (30). Kol jis džiaugiasi puikiais rezultatais, antros ir trečios vietos prizininkai turės paplušėti norėdami apginti savo pozicijas. Antroje vietoje įsitaisęs E. Mardosas (19) privalo apsiginti nuo trečioje vietoje esančio T. Sveikausko (12).

Tačiau pastarojo laukia gerokai sunkesnė misija – jis gali netekti sezono nugalėtojo titulo. Jam įkandin lekia žiedinių lenktynių vilkas Egidijus Bulotas su „Porsche 968EBR“ (8). Teoriškai jam užtektų užimti 6 poziciją ir laimėti tik 4 taškus „Super Lap PRO“ važiavimuose ir jis sezono pabaigoje užimtų garbingą trečią vietą. Kad šis scenarijus išsipildytų Tomas turėtų nestartuoti šioje rungtyje.

Taip pat teoriškai į trečią bendros įskaitos vietą gali užkopti dar 9 sportininkai.

R1600: garsu matuojamas azartas

Azartiškosiose „Wolf Race“ lenktynėse susiklostė tokia padėtis, kad azartas čia išliks tik dėl prizinių vietų, nes lyderiai jau aiškūs. Mažiausios variklių ir garsiausių dujų išmetimo sistemų klasėje R1600 matuojasi „Time Attack“ apžvalgoje minėti vardai. Pirmas T. Tunyla (57), antroje vietoje L. Stanevičius (30) ir trečioje vietoje T. Jatkevičius (28).

R1600 patarimus konkurentams drąsiai gali dalinti T. Tunyla, nes jo aplenkti taškais teoriškai ir praktiškai neįmanoma. Pilotas puikiai pasirodė pirmuose trijuose etapuose ir užsitikrino solidžią taškų persvarą prieš antroje ir trečioje vietoje esančius konkurentus.

Tačiau antros vietos laikinas savininkas Lukas turės gerokai pasistengti ir per abu paskutiniojo etapo „Wolf Race“ važiavimus surinkti nemažiau 19 taškų (beveik maksimalų kraitį), tokiu atveju jo artimiausias varžovas Tomas užėmęs dvi pirmąsias vietas liks trečias.

R2000: „Honda“ garbės lenktynės

R2000 klasę drąsiai galima vadinti „Honda“ klase. Čia špagas surėmė net 12 „Honda“ automobilių. Po trijų etapų sezono lyderis E. Mardosas (57), o į jo vietą kėsinasi antroje vietoje esantis A. Iljinas (45). Trečios vietos laikinasis savininkas K. Pelanis (41) šiuo metu turi galimybes užimti tiek pirmąją, tiek antrąją vietas, tačiau tam turi susiklostyti labai palankios aplinkybės.

R3000: BMW poligonas

Tuo tarpu R3000 klasė yra vokiečių inžinerijos pasididžiavimas. Vienoje iš gausiausių „Wolf Race“ klasių, kurią sudaro dvidešimt dalyvių, aštuoniolika iš jų vairuoja BMW automobilius.

Šio sezono metu čia vyksta įnirtinga kova tarp Virginijaus Gelžinio su „BMW E30“ (43) nuo jo tik 6 taškais atsilieka antroje vietoje esantis Židrūnas Šaučiūnas su „BMW 325“ (37) bei tik 7 taškais atsiliekantis Darius Najus su „BMW 330“ (36).

Sunku prognozuoti, kaip pasikeis sezono rikiuotė po ketvirtojo etapo, mat bet koks netikėtumas gali lemti labai didelius pokyčius ant sezono prizininkų pakylos.

R3000+: greičiausi naujokai

Paskutinysis etapas R3000+ bus itin dramatiškas, nes į sezono senbuvius nusitaikė garsūs šių lenktynių naujokai. Čia važiuos Ramūnas Čapkauskas su nauju „BMW M3“, Mindaugas Varža su „BMW M3“ ir Robertas Kupčikas su „BMW 330D“. Šis trio privers dalyvius gerokai paplušėti už vairo.

Čia, kaip ir R3000 klasėje, situacija ganėtinai įtempta. Pirmoje vietoje esantis T. Sveikauskas (46) pirmą kartą nuo 2014 metų sezono pasiekė tokią aukštą vietą R3000+ sezono lentelėje ir turi puikias galimybės tapti šios klasės nugalėtoju.

Jam ant kulnų mina Mantas Jančauskas su „VW Golf VI“ (40). Jis šį sezoną pasirinko puikų automobilį, ruoštą būtent žiedinėms „VW Golf VI CUP“ varžyboms. Trečia vieta ir 37 taškai Indrės Senkutės su „VW Golf V“ kišenėje. Jos puikūs pasirodymai pirmųjų dviejų etapų metu leidžia pretenduoti į pirmąsias R3000+ klasės vietas.

Ketvirtoje vietoje esantis panevėžietis Lukas Kaušila su „BMW M3 E30“ (27) taip pat turi teorines galimybes lipti ant nugalėtojų pakylos, tačiau nereikia pamiršti apie varžybose planuojantį apsilankyti profesionalų trio.

2016 metų sezonas kupinas naujovių ir naujų komandų. Šiemet čia jų net 71. Pirmoje vietoje vienvaldžiai sezono lyderiai „EFR (Evo Freaks Racing)“ komanda (73). Antroje vietoje smagu matyti aukštai užkopusį „SVC (Sportinio Vairavimo Centrą)“ (48). Trečioje vietoje vos vienu tašku atsiliekantys legendiniai „ASK Greičio svajonė“ (47).

Didysis šeštadienis

Rugpjūčio 27 dieną, šeštadienį, vienai dienai Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasa virs „Autoreivo“ miestu. Čia vyks trasos rekordo paieškos „Time Attack“ varžybose, net keturi bendro starto „Wolf Race“ lenktynių azartiški važiavimai, ryškiausias sezono debiutas „Rally Fast“, o sutemus – diskoteka automobiliams, naktinės drifto varžybos „Naktinė šėrykla“.

Į renginį susirinks lygiai šimtas „Time Attack“ dalyvių, daugiau nei penkiasdešimt „Wolf Race“ lenktynininkų, šimtai unikalių automobilių, ryškiausios žiedinių lenktynių, o nuo šio etapo – ir ralio lenktynių žvaigždės.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Dynami:t Energy“ komandos testai su „Porsche“ prasidėjo smūgiu į sieną

„ Dynami:t Energy “ lenktynių komanda šiemet savo automobilių parką papildė „ Porsche 911...

Paskelbė, kada startuoja Lietuvos ralio čempionatas

Lietuvos automobilių sporto federacija pagaliau paskelbė kada ir kur startuos šiųmetinės...

Priminė lietuviškų elektromobilių lenktynių istoriją: kol niekas nestojo įkrauti baterijų, prireikė penkerių metų (1)

Birželio 12-ąją Vilniuje, prie miesto savivaldybės, bus duotas startas jau šeštą kartą...

Virtualiame ralyje – Gryazino pergalė rekordiškai maža persvara

Rokui Steponavičiui tik per plauką nepavyko pelnyti antros iš eilės pergalės virtualiame ralyje,...

Paskelbta Lietuvos kartingo čempionato pradžia: tikimasi dalyvių gausos

Lietuvos kartingo federacija paskelbė pataisytą šalies kartingo čempionato kalendorių. Nepaisant...

Top naujienos

Karantino pragaras baigėsi: daugiausiai gyventojų dėl pandemijos netekusios Lombardijos sostinė šokiruoja pareigūnus (37)

Jau nebe vaiduoklių miestas! Toks pojūtis, tokia mintis neapleidžia pasižvalgius po barokinį...

Visą Lietuvą sukrėtusių Kauno žudynių byla – vėl teisėsaugos akiratyje (618)

Daugiau kaip prieš 10 metų visą Lietuvą sukrėtusių Kauno žudynių byla vėl atsidūrė ant...

Kardiologė išvardijo padidėjusio kraujospūdžio 7 simptomus: jei juos pastebite, turite imtis veiksmų (51)

Lietuvoje padidintą kraujo spaudimą turi netgi 60 procentų gyventojų. Apie hipertenziją laidoje...

Kinija imasi milžiniško 4,2 mlrd. dolerių vertės projekto Afrikoje (41)

Daugiau nei du dešimtmečius Zimbabvė bandė išjudinti milžiniško anglies energijos komplekso...

Orai lietuvių nelepins – paskutinę gegužės savaitę laukia nemažai lietaus (1)

Pirmadienio dieną aplink mūsų šalį suksis keli nykstantys žemo slėgio sūkuriai, todėl debesų...

Kipras birželį leis skrydžius iš Lietuvos: reikės pateikti koronaviruso tyrimo pažymą (16)

Kipro valdžia patvirtino veiksmų planą dėl Larnakos ir Pafoso oro uostų atidarymo, rašo KNEWS...

PSO: pasaulyje užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu per parą padaugėjo 101 tūkst. (61)

Per pastarąją parą pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 101 tūkst. naujų užsikrėtimo koronavirusu...

Delfi kino seansas: filmas „Liza, namo”

Vaiko siela nenori taikstytis su supančia aplinka. Filme mėginta užfiksuoti tai, kas atspindi vaiko...

Pilkoji zona: kas iš tiesų liko nepastebėta kontroversiškoje Švedijos kovoje su koronavirusu (131)

Švedija atsidūrė viso pasaulio dėmesio centre, kai priėmė sprendimą atsisakyti karantino kaip...

ESPN prisiminė gėdingą žalgiriečio Bowie poelgį – nesuprato nei savi, nei svetimi vaizdo įrašas (15)

Krepšininkai dažnai kartoja, kad žaidžia ne dėl asmeninės statistikos ir individualių...

|Maža didelių žinių kaina