aA
Vienyti savo narius, siekiant plėtoti ir populiarinti automobilių sportą yra vienas iš pagrindinių Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) uždavinių. Federacija neturi būti siauro žmonių rato kontroliuojama institucija, o priešingai – kiekvienas šiuo sportu užsiiminėjantis asmuo turi jaustis reikšminga LASF dalimi. Tačiau, rodos, skaidrumas nėra dabartinių federacijos vadovų prioritetas.
WRC etapas Lietuvoje
© DELFI (E.Kniežausko nuotr.)
Romas Austinskas
Romas Austinskas
© Organizatorių nuotr.

„Kovo 28-ąją dieną vyks visai Lietuvos automobilių sporto bendruomenei svarbus suvažiavimas. Jo metu LASF tikrieji nariai rinks naująjį prezidentą bei jo komandą. Deja, absoliuti dauguma suinteresuotų asmenų suvažiavimą seks už uždarų durų. Lietuvos automobilių sporto likimas artimiausiems keturiems metams bus sprendžiamas posėdyje, į kurį nuspręsta neįsileisti ne tik žiniasklaidos atstovų, bet ir automobilių sporto federacijos asocijuotųjų narių“, – kalbėjo kandidatas į LASF prezidentus Romas Austinskas.

Praeityje LASF vadovavęs kaunietis prisimena, jog šiuo klausimu jo vadovavimo laikotarpiu buvo laikomasi visiškai kitokių principų – posėdžiai buvo atviri, o jame svečio teisėmis galėjo dalyvauti ne tik balso teisę turintys tikrieji nariai, bet ir asocijuoti nariai, žiniasklaidos atstovai. Tokiu atveju reikšmingi suvažiavimo sprendimai būdavo priimami skaidriai ir viešai.

Norą matyti žurnalistus artėjančiame suvažiavime oficialiu raštu LASF administracijai išreiškė klubo „Greičio manija“ vadovas Rimvydas Agurkis. Jis paprašė šį punktą įtraukti į suvažiavimo medžiagą ir svarstyti balsuojant visiems tikriesiems federacijos nariams.

Rimvydas Agurkis
Rimvydas Agurkis
© Organizatorių nuotr.

„Tačiau tarybos posėdyje, kuriame dalyvavo prezidentas, vice prezidentai ir komitetų vadovai, buvo nuspręsta žurnalistų neįleisti, vietoje to – surengti spaudos konferenciją suvažiavimui pasibaigus. Tiesa, niekas nežino kada ta konferencija bus rengiama, nes suvažiavimo pabaigos laiką prognozuoti sunku“, – pasakoja R. Agurkis.

Vieni rinkimai teismo jau pripažinti negaliojančiais

Jis primena, kad LASF istorijoje ne visi balsavimai buvo vykdomi skaidriai. 2009 metų federacijos prezidento rinkimuose balsų skaičiavimo komisija keturis biuletenius pripažino negaliojančiais. Visuose juose balsai buvo skiriami Romui Austinskui, kuris pripažintas pralaimėjusiu rinkimus.

„Tačiau šią bylą išnagrinėjęs teismas rinkimus pripažino negaliojančiais, o šiame suvažiavime išrinktas G. Furmanavičius – neteisėtu prezidentu“, – pasakoja R.Agurkis.

Šis neskaidrių rinkimų šešėlis lydi organizaciją ir prieš artėjančius rinkimus. Pasak sporto klubo „Greičio manija“ vadovo, reikia imtis papildomų priemonių skaidrumui rinkimuose užtikrinti, tačiau šiuo metu LASF vadovaujantys asmenys jokių priemonių nesiima.

Į susitikimus – tik naudingi žmonės

Artėjant LASF prezidento rinkimams, G. Furmanavičius pakvietė federacijos narius į susitikimus, kuriuose bus diskutuojama „Automobilių sporto praeitis, dabartis ir ateitis, problemos ir problemų galimi sprendimų būdai“.

Gintaras Furmanavičius
Gintaras Furmanavičius
© DELFI / Tomas Vinickas

Tai iš tiesų labai aktualūs klausimai, kurių sprendimuose turėtų dalyvauti visa automobilių sporto bendruomenė. Tačiau į šiuos susitikimus kviečiami tik tikrieji federacijos nariai, turintys balso teisę rinkimuose. Visa automobilių sporto bendruomenė, o ypač asocijuoti tos pačios federacijos nariai nekviečiami. Matyt, jų nuomonė niekam neįdomi, įdomūs tik balsuotojų biuleteniai.

„Kviečiu visus LASF tikruosius narius aktyviai dalyvauti susitikimuose-diskusijose, nes tik nuo Jūsų priklauso automobilių sporto dabartis ir ateitis“, – rašoma G. Furmanavičiaus kvietime.

Uždari ir konkursai, finansinės ataskaitos

Ne tik suvažiavimai, bet ir LASF finansinės ataskaitos bei konkursai yra laikomi po paslapties šydu. Su sportininkus vienijančios organizacijos finansiniais rezultatais gali susipažinti tik iš anksto užsiregistravę nariai, tik federacijos būstinėje, dokumento negalima nei kopijuoti, nei fotografuoti.
Kita opi problema – federacijos konkursai. O tiksliau, jų stygius. Pasaulio ralio čempionato WRC organizavimo teisės neatlygintinai ir visam laikui perduotos įmonei, kuri neturi jokios patirties organizuojant tokios specifikos ir tokio dydžio renginių.

Geriausi Lietuvos automobilių sporto renginių organizatoriai prisidėti prie Lietuvos vardą visame pasaulyje garsinančio renginio nebuvo pakviesti. Jie ilgus metus dirba drauge, vieni kitiems padėdami organizuoti geriausius renginius. Tačiau jų kompetencijos klausimas net nebuvo svarstytas – teisės organizuoti WRC etapą Lietuvoje perduotos neaiškios reputacijos įmonei.

Skaidrumo link

Tačiau R. Austinskas pasidžiaugė ateinančiai kadencijai surinkęs naują, jauną ir perspektyvią komandą, kurią sudaro įvairiausių sričių automobilių sporto profesionalai, su kuria bus įgyvendintos sisteminės organizacijos reformos demokratijos ir skaidrumo link.

„Ketiname žengti kur kas daugiau žingsnių viešumo link. Be mano programoje akcentuojamų lenktynininkų komitetų, informacijos prieinamumo, norime išugdyti daug pozityvių tradicijų. Pavyzdžiui, neabejojame, jog privalome rengti atskirus susitikimus su komitetais, kuriuose galėtų dalyvauti bet kuris suinteresuotas asmuo iš Lietuvos automobilių sporto visuomenės. Norėdami tobulėti kokybės prasme privalome įsiklausyti į visų nuomonę. Tik taip galėsime pakelti LASF įvaizdį ir paversti ją organizacija, kurios neatsiejamu elementu bus kiekvienas narys“, – teigia R.Austinskas.

LASF tikrųjų narių suvažiavimas vyks kovo 28 dieną, 11:00 val. Kaune, viešbučio „Kaunas“ konferencijų salėje. Tarp kitų darbotvarkės klausimų įvyks ir naujojo LASF prezidento rinkimai. Jų metu tikrieji organizacijos nariai – iš viso 54 atstovai balsuos, kuris kandidatas, R. Austinskas ar G. Furmanavičius, vadovaus federacijai ateinančius ketverius metus.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Deividas Jocius startuos Pasaulio ralio čempionate su WRC bolidu

Sausio 23-26 dienomis startuos 2020 metų Pasaulio ralio čempionatas ( WRC ). Iš trylikos etapų...

Vilniuje pasitiktas iš Dakaro ralio sugrįžęs motociklininkas Arūnas Gelažninkas (26)

Vilniuje gerbėjai pasitiko paskutinį šių metų Dakaro ralyje dalyvavusį Lietuvos sportininką...

Iš Dakaro sugrįžę Žala ir Juknevičius pažadų apie startą kitąmet nedalija: laukia namų darbai (151)

Po daugiau nei dviejų savaičių Saudo Arabijoje, kur šiemet vyko Dakaro ralis, į Lietuvą...

Į Lietuvą sugrįžęs Vanagas prisipažino: į Dakarą dar kartą važiuos su viena sąlyga (260)

Rodos, Saudo Arabijos dykumose dar nespėjo dulkės nusėsti, o lietuviai jau grįžta atgal į namus....

Sunkiausią dieną užbaigę Žala ir Jurgelėnas: tai buvo pati šūdiniausia diena šiame Dakare (99)

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas , „ Agrorodeo “ ekipažas, 2020-ųjų metų Dakaro ralį...

Top naujienos

Nausėdos ginklas prieš Narkevičių: žymioji STT pažyma – tik vienas iš šaltinių? pateikiama STT pažymos apie giminystės ryžius schema (56)

Po prezidento Gitano Nausėdos kaltinimų susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui, įdarbinus...

Ant stalo – įstatymas, pagal kurį gali netekti viso turto: prieš Nausėdos sprendimą patarėjai sulaukė kvietimo iš Seimo (103)

Prezidentui Gitanui Nausėdai sprendžiant, ar pasirašyti įstatymą dėl Civilinio turto...

Lietuvoje žaibiškai sulaikyti Lenkijos piliečio pagrobėjai, reikalavę išpirkos papildyta; pagrobtasis su pagrobėjais turėjo verslo reikalų (27)

Lietuvos policija, gavusi informaciją iš Lenkijos policijos apie pagrobtą Lenkijos pilietį, už...

Gyvai / DELFI Diena. Nausėdos ir Skvernelio konfliktas įgauna neregėtas apsukas: kas kaltas ir ką daryti kita tema: kodėl Vilniuje greit nebeliks šiukšlių šachtų daugiabučiuose? (4)

Lenkija pateko į keblią diplomatinę padėtį dėl Aušvico išvadavimo metinių (248)

Lenkijos prezidentas nedalyvaus ketvirtadienį Jeruzalėje vyksiančiame Holokausto forume, nes jam...

Lenkijoje mirė su 3,2 promilės alkoholio kraujyje gimęs kūdikis (1)

Praėjus daugiau kaip trims savaitės po gimimo, Lenkijoje mirė kūdikis, kuris pasaulio šviesą...

Analitikas apie mokesčius išeinantiems vežėjams: tai nesunkiai įveikiama kliūtis (146)

Lietuvai nuo šių metų apmokestinus į užsienį verslą iškeliančias įmones, naujas mokestinis...

Trumpas sukritikavo ekologijos „pražūties pranašus“, jį stebėjo ir Greta Thunberg papildyta (77)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį griežtai sukritikavo „amžinus pražūties...

Lietuvoje tokia situacija susiklostė pirmą kartą: ypač atidūs turėtų būti alergiški žmonės (4)

Pirmą kartą per visą Lietuvoje vykdytų stebėjimų laikotarpį yra susiklosčiusios aplinkybės,...

Laukia tikras orų kokteilis: Lietuvą siaubs smarkus vėjas, gali nugriaudėti perkūnija, o paskui pasnigs (25)

Dėl stipraus vėjo Klaipėdos uostas nuo ryto riboja laivybą. Kaip skelbia sinoptikai, itin...