aA
Vakar „Formulės-1“ komisija priėmė keletą svarbių nutarimų, kurie turėtų gana smarkiai pakeisti šių lenktynių veidą. Pamėginkime detaliau panagrinėti naujuosius pakeitimus.
Labiausiai kitame sezone pasikeis kvalifikacija. Ji bus suskirstyta į dvi valandos trukmės sesijas penktadienį ir šeštadienį. Kiekvienas pilotas galės įveikti tik po vieną greitą ratą per dieną, taigi – iš viso tik du. Trasoje vienu metu bus tik du bolidai – vienas, važiuojantis greitą ratą, ir kitas, įveikiantis apšilimo ar baigiamąjį ratą. Į trasą penktadienį pilotai išvažiuos ta tvarka, kuria jie yra išsidėstę prieš einamąjį GP pilotų įskaitoje. Jei tai pirmasis metų GP, pilotai kvalifikaciją pradeda ta tvarka, kuria baigė praėjusių metų čempionatą.

Tad, Australijos GP penktadienio kvalifikacijos sesiją turės pradėti Michaelis Schumacheris, o užbaigs ją greičiausiai kuris nors iš F-1 naujokų. Penktadienį užfiksuoti laikai galutinėje kvalifikacijos rikiuotėje nebus įrašyti – viską lems kitos dienos rezultatai.

Šeštadienio sesijoje pilotai į trasą išriedės jau kita tvarka – pirmasis pasirodys lėčiausias penktadienį buvęs pilotas, o paskutinysis – greičiausias. Manoma, kad kvalifikacija taps žymiai įdomesniu ir gerokai labiau nenuspėjamu reginiu, nei tai buvo iki šiol. Netikėta kvalifikacijos rikiuotė taip pat turėtų padidinti lenkimų skaičių lenktynėse. Kitas nemažiau svarbus pakeitimas – leidimas kiekvienai komandai atskirai teikti būtent jos bolidui pritaikytas padangas. Tad nuo šiol ne tik „Ferrari“ galės džiaugtis būtent raudoniesiems bolidams skirtomis „Bridgestone“ padangomis, bet ir „Williams“ bei „McLaren“ galės tikėtis gauti skirtingą „Michelin“ bolidų apavą, geriau tiksiantį kiekvieno bolido charakteristikom. Pilotų ir komandines įskaitas kiek pakeis ir nauja taškų skaičiavimo sistema. Už pergalę, kaip ir iki šiol, bus duodama 10 taškų, tuo tarpu už 2-ąją poziciją – 8, 3-iąją – 6, 4-ąją – 5, 5-ąją – 4, 6-ąją – 3, 7-ąją – 2, 8-ąją – 1. Tai, kad taškais bus apdovanojami ne pirmi šeši, o jau aštuoni pilotai – geras ženklas silpnesnėms komandoms.

Dabar jos galės savo remėjams pasigirti pelnančios taškus lenktynėse ir galbūt tai padės jiems privilioti daugiau taip reikalingų lėšų lenktynėms. Taip pat naujoji sistema neleis taip greitai, kaip tai šiemet padarė Michaelis Schumacheris, užsitikrinti pasaulio čempiono titulo, nes taškų skirtumas tarp 1-osios ir 2-osios vietų lenktynėse bus nebe 4, kaip iki šiol, o 2. Komandoms nepavyko susitarti dėl dalyvavimo Belgijos GP, kuriame nuo kitų metų būtų buvusi uždrausta tabako reklama. Tad šio „Grand Prix“ teko atsisakyti. Kitą sezoną „Formulės-1“ gerbėjams teks pasitenkinti viso labo 16 etapų, tuo tarpu 2004 m. į F-1 kalendorių turėtų būti įtraukti 2 papildomi GP: Kinijos ir Bahreino.

Kas bus su nuostabia „Spa“ trasa? Jei Belgijos politikai persigalvotų ir sustabdytų įstatymo įsigaliojima, kitų metų F-1 kalendorius būtų pakeistas ir šioje šalyje lenktynės visgi įvyktų. Tam tereikia bent įstatymio įsigaliojimą nukelti iš rugpjūčio 1-osios (trys savaitės iki planuoto Belgijos GP) į kiek vėlėsnią datą po Belgijos GP. Uždrausti komandiniai nurodymai vargu ar visiškai apsaugos nuo jų naudojimo lenktynėse. Visgi, tokių į farsą panašių pasirodymų, kaip šio sezono lenktynėse Austrijoje arba, iš dalies, JAV, nebeturėtų būti. Privaloma tapsianti galvos ir kaklo apsaugos sistema „HANS“ ateityje galbūt išgelbės ne vieną gyvybę. Komandoms kol kas nepavyko susitarti dėl dar vieno svarbaus dalyko – bandymų problemos. FIA pateikė pasiūlymą uždrausti bandymus nuo kovo 1 d. iki lapkričio 1 d., ir vietoje to bandyti bolidus penktadienio treniruotėse.

Pirmąją GP dieną, dvi valandas, būtų leidžiama naudotis atsarginiais, modifikuotais bolidais, kuriuos galėtų pilotuoti ne tik pagrindiniai komandos pilotai, bet ir bandytojai. FIA pareiškė, jog jei bent trys komandos iki gruožio 15 d. sutiktų su jos pasiūlymu, ši naujoji taisyklė ir galiotų. “Mes turėjome padaryti tiek, kad nebūtų per mažai ar per daug”, – teigė FIA prezidentas Maxas Mosley po komisijos posėdžio. Ar jiems tai pavyko, pamatysime tik kito sezono metu 2003-iaisias.

Daugiau informacijos ieškokite www.f-1.lt.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Švedas Europos ralio čempionate Latvijoje atsisveikina su senuoju bolidu

Tryliktus metus skaičiuojantis „Mitsubishi Lancer EVO IX“ bolidas lenktynininką Vytautą Švedą...

Legendinėje britų Silverstono trasoje plevėsuos Lietuvos trispalvė

Milžinišką susidomėjimo bangą sukėlęs lietuviškos komandos „ ESmotorsport-LabasGas “...

Savaitgalį vyks atkakli kartingo lenktynininkų kova

Ateinantį šeštadienį Smalininkų kartodrome įvyks tarptautinės kartingo varžybos. Čia...

„Dream 2 Drive“ pusfinalio dalyviai turės įrodyti savo sportinį pasiruošimą ne tik trasoje

Trečiasis Lietuvos virtualių žiedinių lenktynių čempionato „Dream 2 Drive“ sezonas...

Mini ralio dalyviai sezoną atidarys varžydamiesi Kauno gatvėmis

Jau šį šeštadienį, gegužės 25 dieną Kaune prasidės Lietuvos mini ralio čempionatas . Po...

Top naujienos

Prezidento rinkimų finalas: Šimonytė jau pasveikino Nausėdą su pergale (1993)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva baigia rinkti šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Nausėdos pergalės kalba: esu kitoks žmogus nei Grybauskaitė papildyta (30)

Prezidento rinkimuose ryškiu atotrūkiu pirmaujantis ekonomistas Gitanas Nausėda sako, kad tikisi,...

Šimonytė pripažino pralaimėjimą: pasaulis nepasibaigė (38)

Kandidatė prezidento rinkimuose Ingrida Šimonytė pripažino pralaimėjimą prezidento rinkimuose...

Rinkimai į Europos Parlamentą: balsavo tiek už numylėtinius, tiek už tuos, „kurie trukdo dirbti Lietuvoje“ (9)

Sekmadienį Lietuvos gyventojai sprendė ne tik dėl būsimo šalies Prezidento, tačiau rinko ir...

Maldeikienė kirto Nausėdai: jis tautos, kuri prarado kritinę savivoką, produktas (54)

Kandidatė Europos Parlamentą (EP) Aušra Maldeikienė sakė, kad daugiau rinkimuose nežada...

Europos šalių rinkimų į EP rezultatai: Le Pen pirmauja prieš Macroną, prognozuojama triuškinama Orbano partijos pergalė aktyvumas didžiausias per du dešimtmečius, atnaujinta 21:54 (5)

Sekmadienis Europos Sąjungoje (ES) – pagrindinis Europos Parlamento (EP) rinkimų etapas. Septynių...

Skvernelis sako, kad jo ateities planai nebūtinai susiję su „valstiečiais“ (9)

Vilnius, gegužės 26 d. (BNS). Premjeras Saulius Skvernelis ragina Lietuvos valstiečių ir...

Skaičiuojami balsai : nors liko 600 apylinkių – Nausėda skelbia pergalę naujausi duomenys (196)

22.15 val. duomenis pateikė 1334 apylinkės iš 1972. Užtikrintai laimi G. Nausėda – 72,93...

„Lietuvos talentų“ superfinalas: dėl pagrindinio prizo kovoja dvylika geriausių nuolat atnaujinama (7)

Sekmadienio vakarą, kai šalyje vyksta prezidento rinkimai, laukia ir finalinė „Lietuvos...