Tarp mažiausiųjų triumfavo labiausiai patyrę

„Raket“ klasėje, kuriose varžosi patys jauniausi varžybų dalyviai, kova dėl pirmosios vietos vyko tarp Luko Stanevičiaus ir Simo Tankevičiaus. Šių jau nemažai apdovanojimų iškovojusių sportininkų važiavimo greitis buvo labai panašus, tačiau finale geriau sekėsi Simui, kuris ir tapo etapo nugalėtoju.

L. Stanevičius liko antroje vietoje, o ant žemiausio šios klasės nugalėtojų pakylos laiptelio po varžybų lipo Ignas Dagilis. Pastarajam tapti prizininku padėjo ir dalis sėkmės, nes Igno pagrindinis varžovas Jevgenij Federenko finale dėl techninio gedimo finišo nepasiekė.

Verta užsiminti, jog „Raket“ klasėje įvyko ir bene pats didžiausias šių varžybų incidentas: iš karto po finalinio važiavimo starto rikiuotės viduryje buvę lenktynininkai išslydo iš trasos ir trys iš jų nebegalėjo tęsti lenktynių.

„Rotax“ klasei – trys komplektai taurių

Tik šiais metais į čempionatą įtrauktoje „Rotax“ klasėje lenktyniavo 9 sportininkai, tačiau didžiajai jų daliai apdovanojimų ceremonijos metu buvo įteiktos taurės, nes įskaita šioje klasėje skaičiuojama atskirai trims grupėms: „Rotax Junior“, „Rotax Senior“ ir „Rotax DD2“.

Su „Rotax DD2“ technika važiavę Vitalijus Gudzenko ir Saulius Pocevičius pasidalino atitinkamai pirmą ir antrą vietas, „Rotax Junior“ klasėje laimėjo Kasparas Tiškovas, kuris antroje vietoje paliko finale nefinišavusį Tomą Jurevičių.

Tuo tarpu tarp „Rotax Senior“ klasės sportininkų greičiausias buvo Simas Juodviršis. Antrą vietą užėmė Mantas Sidekerskis, trečią – Andrius Pugačius.

Lyderiai išliko tie patys

Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet ROK klasėje vėl ryškus lyderis buvo Ignas Gelžinis, kuris užtikrintai laimėjo kvalifikaciją ir abu lenktynių važiavimus. Kur kas aštresnė kova vyko dėl likusių prizinių vietų tarp Pauliaus Paškevičiaus, Konstantino Struko ir Vaidoto Šmatavičiaus.

Pastarasis pirmajame važiavime buvo ketvirtas, tačiau finale sugebėjo pakilti dvejomis pozicijomis aukščiau ir džiaugėsi puikia antrąja vieta. Tuo tarpu P. Paškevičius finale likus vos keliems posūkiams iki finišo sugebėjo įveikti minėtąjį Konstantiną ir iškovojo trečiąją vietą.

Galingojoje KZ2+ klasėje žiūrovai galėjo stebėti efektingus startus, po kurių į priekį išsiverždavo ir niekam lyderio pozicijos neužleisdavo Martynas Tankevičius. Pastarasis nesunkiai šiose varžybose iškovojo pergalę, o kartu su juo ant prizininkų pakylos lipo Dmitrijus Kozevnikovas ir Vitalijus Sokalovas, kurie užėmė atitinkamai antrą ir trečią vietas.

LKF taurės nugalėtojai pasipriešinimo nesutiko

Šiame čempionato etape lenktyniavo ir dar dvi kartingo klasės, tačiau jos važiavo Lietuvos kartingo federacijos (LKF) taurės įskaitoje.

Laisvoje klasėje galėjo varžytis visi lenktynininkai, kurie naudojo variklius su 125 kub.cm. darbiniu tūriu. Tarp jų nepavejamas buvo Osvaldas Glebavičius, kuris džiaugėsi lenktynėse surinktu maksimaliu taškų kiekiu. Taurė už antrąją vietą po lenktynių atiteko Deividui Zujui, nuo kurio gana nedaug atsiliko Šarūnas Smetonis.

Tarp lenktynininkų važiavusių su M-125 technika greičiausias buvo Andrius Misiūnas, kuris už savo varžovus kiekviename rate buvo greitesnis net keliomis sekundėmis. Mažiausiai nuo Andriaus atsiliko Leandras Stulpinas, kuris džiaugėsi antrosios vietos apdovanojimu, o trečią vietą šioje klasėje užėmė Domantas Kaminskas.

Per apdovanojimus varžybų prizininkams atiteko ne tik taurės, tačiau ir vertingi rėmėjų prizai.

Kitas Lietuvos kartingo čempionato etapas vyks birželio 5 dieną.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės