aA
Šokiui kviečia moterys! Tik šįkart jos partnerį rinksis ne iš stipriosios lyties atstovų, o sės už vairo ir šokdins automobilius.
Moterys šokdins automobilius
© A.Didžgalvio nuotr.

„Variklių džiazas danguje ir ant žemės!”- toks jau tradicija tapusio pramoginio renginio „Auto Jazz 2015“ šūkis, kviečiantis birželio 13 d. visus automobilių ir aviacijos technikos gerbėjus apsilankyti Molėtų aerodrome.

Pirmą kartą ne tik šiame renginyje, bet apskritai Lietuvoje ir, ko gero, Europoje, žiūrovai išvys automobilių flashmob‘ą, kai net dešimt automobilių vienu metu šokdins moterys.

„Mūsų renginio pavadinime yra paminėtas džiazas, todėl kiekvienais metais rengiame šokančių automobilių numerį. Pirmus dvejus metus automobiliai šoko džiazą, tą šokį atliko 3–4 vyrai kaskadininkai, trečiais metais jau norisi nustebinti kažkuo kitu, tad kilo mintis įtraukti į numerį moteris ir didesnį skaičių automobilių. Tad šiemet pirmą kartą šoks net dešimt automobilių ir juos šokdins ne kas kitas, o vairuojančios moterys“, - apie automobilių flashmobo idėją pasakojo viena iš renginio „Auto Jazz 2015“ organizatorių Joana Petkūnienė. Pasak renginio organizatorės, tai, ko gero, bus pirmas ne tik Lietuvoje, bet ir apskritai Europoje toks įvykis.

Automobilių flashmobe dalyvaus asociacijos „Autoledi“ narės. „Mes nesame profesionalios vairuotojos ar šokėjos, bet metame sau iššūkį ir parodysime, kad sugebame ne tik vairuoti, bet ir šokdinti automobilį. Mes moterys, tad į vairavimą žiūrime kūrybingai. Profesionalumo ar kaskadinių įgūdžių nepademonstruosime, bet šokį ruošiame tikrai gražų“, - pašokdinti automobilį susigundė ir pati J.Petkūnienė.

Pasak organizatorės, bandančios suvaldyti automobilį šokiui, sunkiausia išmokti sinchroniškumo, kai viską reikia atlikti sekundės tikslumu: „Tai pakankamai sudėtinga. Sudėtinga matyti kitą, važiuoti kartu, nespausti greičio pedalo, kai norisi, o judėti greta. Tai lengvas iššūkis“.

Pasirengti šokiui moterims padeda Sportinio vairavimo centro direktorius Andrėjus Savčenko, kuriam tokia užduotis teko pirmą kartą. „Kaip kiekvienas naujas šokis prasideda nuo to, kad jūs mokotės tam tikrų judesių, šokio žingsnelių, lygiai taip pat ir čia, mokomės tam tikrų veiksmų ir judesių“, - sakė vairavimo instruktorius.

Su dešimčia moterų dirbantis A.Savčenko sako, kad tam tikrų skirtumų tarp vyrų vairavimo ir moterų esti. Moterys emocionalesnės, vyrai agresyvesni, labiau linkę į avantiūras, todėl ir greičio pedalą spaudžia stipriau. „Moterys dažnai būna atsargesnės, bet kartais tas atsargumas atsisuka prieš jas pačias, kai nepakankamai ryžtingai priima sprendimus. Kita vertus, vyrai ne tokie atsargūs, bet tai irgi jiems pakiša koją, kai jie nepagrįstai rizikuoja. Kartais moterys šiek tiek kitaip suvokia situaciją, o kadangi gatves projektuoja ir visas instrukcijas rašo vyrai, atsiranda tam tikrų nesusipratimų. Pavyzdžiui, parkavimas. Moterims sudėtingiau išmokti parkuotis, nes jos kitaip suvokia erdvę. Bet kai išmoksta ir pripranta - puikiausiai parkuojasi“, - pastebi vairavimo instruktorius.

Skiriasi ir darbo metodai. „Kartais reikia parinkti kitokį žodį, kad suprastų. Kartais moterims reikia ilgiau paaiškinti, bet, kita vertus, jos viską atlieka stropiau“, - teigia A.Savčenko.

„Auto Jazz 2015“ pasiūlys ir daugiau reginių. Ant žemės aerodromo erdvės dalį nuklos didelė netradicinės, senovinės ar kaip tik šiuolaikiškai tobulintos technikos paroda. Tradiciškai bus surengtos automobilių garso (dB Drag) varžybos. Akrobatinio skraidymo pasaulio ir Europos čempionatų prizininko Eltono Meleckio specialiai renginiui paruoštą programą lydės parasparnių, sportinių, ultra lengvųjų lėktuvų, danguje šokančių sraigtasparnių pasirodymai ir intrigas žadantis „oro mūšis“.

Moterys šokdins automobilius
Moterys šokdins automobilius
© A.Didžgalvio nuotr.

Renginyje „Auto Jazz 2015“ bus ir daugiau pramogų. Žiūrovai turės galimybę pažvelgti į renginio erdvę iš sraigtasparnio, sudalyvauti įvairiose renginio erdvėje siūlomose pramogose ir konkursuose. Viena iš naujienų programoje – orientavimosi varžybos Molėtų regione, kurios ne tik patikrins vairavimo, orientavimosi įgūdžius, bet kartu ir atskleis pačias gražiausias Molėtų krašto vietas. Organizatoriai užsimena, kad varžybų nugalėtojų laukia dėmesio verti, kiekvienam vairuotojui aktualūs prizai.

Atvykstantiems į šį renginį su visa šeima – dar viena organizatorių staigmena. Šių metų programą gerokai išplėtė pramogos vaikams atskiru pavadinimu – vaikų festivalis “Kukulūzas”. Tam tikromis valandomis mažųjų renginio lankytojų lauks specialiai jiems paruošta programa su mylimais atlikėjais ir animaciniais herojais: “Olia lia vaikai” choras, Laura Remeikienė su dukra, Vaida Genytė, Mantas Wizard, Kempiniukas Plačiakelnis, Mikimauzė Minė, Haribo meškiukas ir kiti. Visa tai – specialioje „Kukulūzas“ programoje.

Visos dienos atrakcijas renginyje vainikuos Lemon Joy koncertas, tradicija tapęs dovanų lietus – net 4 000 prizų iš dangaus!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sebastienas Loebas pakeitė WRC komandą – lenktyniaus nebe su prancūzais

Sebastienas Loebas , žymus „Peugeot- Citroen “ (PSA) grupės veidas, praėjusiame Dakaro ralyje...

Lietuvio karjeros šuolis pasaulio „super enduro“ čempionate: iš mechaniko į lenktynininkus

Lietuvos motociklų sporto istorijoje nauja ryški atžyma – lietuviai pirmą kartą startavo...

Dakaro operatorius papasakojo, ką išgyvena smėlynuose, ir kodėl kartą medžiagą siuntė iš viešojo tualeto

Kiekvienų metų sausio mėnesį Lietuvos naujienų portaluose ir TV reportažuose geriausias vietas...

Karolis Raišys Monte Karlo raliui turi naują ginklą – MG B pakeitė galingesniui automobiliu

Sausio pabaigoje prasidėsiančiame prestižiniame „Monte Carlo Historique“ ralyje „Flameris...

Antanas Juknevičius siekia rekordo – nori tapti tyliausia Dakaro ralio komanda (2)

Dakaro vilko Antano Juknevičiaus serviso sunkvežimiui 2019-ųjų lenktynės bus jau aštuntasis...

Top naujienos

Jokių išimčių: iš Lukiškių iškeliami kaliniai, vaikžudė Bružaitė bus įkalinta su moterimis virš tūkstančio kalinių liks laisvėje (35)

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas su daugiau kaip 600 kalinių iš Vilniaus centre...

Ekonomistai perspėja: Lietuva gali prarasti tik ką atgautus Baltijos tigro marškinius (221)

Krizės ženklai yra matomi ir jei sunkmetis ateis – neišvengiamai palies Lietuvą, tačiau kiti...

Skvernelis kirto Grybauskaitei: prezidentės politiką iliustruoja „tulpių paštas“ valdančiuosius bandoma „sumonstrinti“ (1656)

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį pareiškė, kad prezidentės Dalios...

Mokytojų derybos pajudėjo: labai norime Kūčias sutikti namuose papildyta (384)

Ketvirtadienio rytą mokytojai su laikinai Švietimo ir mokslo ministro pareigas einančiu Roku...

Palygino kelionių organizatorių pasiūlymus: poilsis ten pat, o kainų skirtumas – 400 eurų (138)

Planuojant kelionę visuomet svarbu gauti norimo tipo poilsį už geriausią įmanomą kainą. Vis...

Šaras į Miuncheną skrenda ramus – vietoje traumuotų žaidėjų atsiranda galimybė kitiems į rikiuotę grįžta Jankūnas (13)

Kauno „Žalgiriui“ Eurolygos rungtynėse su tiek pat pergalių turinčia (5/6) Miuncheno...

Įteisino lengvatą, bet vairuotojai įpročių nekeičia – naujove naudojasi vos 2 iš 10 (83)

Jau pusmetį Lietuvos vairuotojai neprivalo su savimi vežiotis krūvos dokumentų, tačiau 8 iš 10...

DELFI „Miestai“ reklamose filmavosi iš jų kilusios žvaigždės (1)

Lapkričio pradžioje naujienų portalas DELFI pristatė kanalą „ Miestai “, kuriame skaitytojai...

Visiems vietos po saule nėra: Lietuvos ūkininkų organizacijos Briuselyje mitinguoja atskirai pastebėta ir Grybauskaitė (3)

Šiandien Briuselyje mitinguos dvi konkuruojančios ūkininkų organizacijos – Maisto taryba, kuri...

Norintiems pasimėgauti ypatingu desertu – 3 sveikesnių pyragų receptai (2)

Net ir tradicinis obuolių pyragas gali būti pagamintas bent šiek tiek sveikiau, o sąžinė,...