Prie jų prisidėjo ir idėją palaikė praeityje daug įvairių auto sporto varžybų „paragavęs“ Gintautas Firantas. Ši trijulė ir pradėjo įgyvendinti „Minižiedinių“ lenktynių projektą.

Pirmose varžybose Kazlų Rūdos aerodrome paruoštoje trasoje susirinko 25 dalyviai įvairiose klasėse. O po kelerių metų viename iš varžybų etapų organizatoriai sulaukė net 75 dalyvių, kurie startavo su savo paruošta įvairia technika bei varžėsi su garsiausiais sportininkais, tokiais asais kaip Ramūnas Čapkauskas, Dovilas Čiutelė ir kiti.

Kur lenktyniauti?

Vis labiau artėjant varžybų sezonui, kyla klausimas, kur lenktyniauti? Tokį klausimą sau užduoda ne tik patyrę sportininkai, bet ir naujokai norintys pradėti lenktynininko karjerą.

Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) žiedo komitetui, vadovaujamam Rimvydo Agurkio, atsisakius organizuoti automobilių žiedinių lenktynių pirmenybes („Minižiedą“), viešoje erdvėje pasklido gandai, kad tokios lenktynių serijos nebus. Tačiau sėkmingai vykdytas projektas niekur nedings. Organizatoriai informuoja, kad aštuntame sezone keičiasi tik pavadinimas – pirmenybės vėl tampa „Minižiedu“.

Nors yra Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatas, „Fast Lap“ serijos lenktynės, bet organizatoriai kelia klausimą: kur pradėti sportuoti naujokams? Čempionate brangu, nes jis vyksta kaimyninėse šalyse, „Fast Lap“ taip pat kartelė stipriai užkelta, o ir norint dalyvauti „Eneos 1000 km“ lenktynėse pirmą kartą važiuojantiems privaloma pasitreniruoti ne mažiau kaip dvejose žemesnio lygio žiedinėse varžybose.

Tad, ką daryti norinčiam tapti lenktynininku? Belieka tik pasvajoti, nes šiame sporte reikia tikrai daug lėšų, o be to, ir jas turint, reikia išmokti valdyti sudėtingą techniką saugiai. Ne paslaptis, kad žiedinių lenktynių čempionatas vyks Latvijoje, Estijoje ir tik vienas etapas – Lietuvoje, „Nemuno žiedo“ trasoje, kuri neatleidžia klaidų, o jas padarius, dažnam tenka savo mylimą sportinį automobilį atiduoti į metalo laužo supirktuvę.

Todėl „Minižiedo“ organizatoriai nusprendė daugiau etapų daryti Kazlų Rūdos aerodrome, kuriame sportininkai jaučiasi kur kas saugesni, o ir apsivertus automobilis bei vairuotojas nukenčia minimaliai.

Taip pat šiais metais nutarta kažkiek supaprastinti techninius reikalavimus automobiliams ir įvesti naują klasę, kuri leis sportininkams, turintiems minimalų biudžetą, lenktyniauti pigiau, mokytis bei saugiai pradėti savo sportinę karjerą. Be abejo, laukiami ir patyrę lenktynininkai su savo „užbombinta“ technika, rodyti pavyzdį naujokams.

„Minižiedas“ grįžta į gimtinę

Tai reiškia, kad didžioji dalis (keturi) etapų bus vykdomi Kazlų Rūdos aerodrome, vienas planuojamas „Nemuno žiede“, vienas Palangoje.

Numatomos lenktynių datos:

2016.04.23 – Kazlų Rūda.
2016.05.14 – Kazlų Rūda
2016.06.04-05 – Kačerginė
2016.07.20-23 – Palanga
2016.09.24. Kazlų Rūda
2016.10.15. Kazlų Rūda

p.s. Paskutinį etapą pagal dalyvių pageidavimus yra galimybė daryti Rygoje 2016.10.08-09

Bus galima išsinuomoti sportinį automobilį varžyboms

Prie organizatorių komandos prisijungus Dariui Vasiliauskui, atsirado galimybė išsinuomoti sportinį automobilį dalyvauti lenktynėse. Organizatoriai žada pasirūpinti lenktynininkų apranga, kitu inventoriumi.

Organizatoriai taip pat ves seminarus, mokymus, bei padės naujokams sutvarkyti visus reikiamus dokumentus, tokius kaip draudimas, vairuotojų licencijos ir t.t.

Kiekvienas norintis lenktyniauti svajoja būti pirmas. Įgyvendinti tokias svajones galima tik daug ir sunkiai dirbant. Turime puikių pavyzdžių, kaip Eidmantas Nekrošius (2014 m. Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionas), Ernesta Globytė (2015 m. „Baltic Open“ klasės čempionė), Andrius Jasioniauskas (2015 m. BTC 2 klasės čempionas), Edvinas Mardosas (2015 m. BTC 1 klasės čempionas) ir daugelis kitų puikių sportininkų, kurie savo sportinę karjerą pradėjo būtent „Minižiedinių“ lenktynių serijoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės