aA
Lietuvos motociklų sporto federacija (LMSF) dėl galimai neskaidrios „Nemuno žiedo“ žiedinių lenktynių trasą valdančios šiuo metu bankrutuojančios viešosios įstaigos „Nemuno žiedas” veiklos kreipėsi į valstybės vadovus.
Motociklai Kačerginės Nemuno žiede
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

LMSF rašte, kurį išsiuntė šalies Prezidentei Daliai Grybauskaitei, premjerui Algirdui Butkevičiui, Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei ir Vidaus reikalų ministrui Sauliui Skverneliui „Nemuno žiedo“ vadovus bei įmonę valdančio Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) vadovybę kaltina galimu bendrininkavimu švaistant sportui skirtas lėšas bei tyčiniu siekiu bankrutuoti, nuslepiant padarytą žalą.

„Esame priversti prašyti aukščiausių valstybės vadovų įsitraukimo, nes manome, kad tai, kas vyksta su „Nemuno žiedu“, yra gerai apgalvota schema, leidžianti tam tikrai asmenų grupei siekti asmeninių tikslų. Šie žmonės savo asmeninius interesus iškelia prieš viso profesionalaus motociklų sporto interesus”, – sako Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentas Virginijus Visockis.

Anot jo, tokias mintis sustiprina tai, kad šiuo metu bankrutuojančio „Nemuno žiedo“, kuris valstybei skolingas 3,47 mln. eurų, problemą KKSD planuoja spręsti tiesiog įsteigdama naują viešąją įstaigą ir perleisdama šiai įmonės turtą, bet ne įsiskolinimus.

„Mūsų tvirtu įsitikinimu, tokios užmačios yra tiesiog KKSD vadovo Edžio Urbonavičiaus siekis toliau vykdyti galimai neskaidrią veiklą per naują, KKSD pavaldų juridinį asmenį, nuslepiant tai, kas vyko anksčiau“, – mano V. Visockis.

Rašte nurodoma, kad šiuo metu bankrutuojantis VšĮ „Nemuno žiedas“ galimai ne tik nuolat neefektyviai bei neskaidriai naudojo pinigus, bet ir kenkė šalies automobilių ir motociklų sportui. Įstaigos vadovu tapus Arūnui Samochinui, profesionalioms federacijoms sumažėjo galimybės rengti varžybas, treniruotis, kelti Lietuvos motociklų bei automobilių sporto meistrų įgūdžius. Vietoje to „Nemuno žiede” pradėti organizuoti savavališki renginiai, kurių metu dėl saugumo standartų nesilaikymo kyla pavojus dalyvių bei žiūrovų sveikatai ir gyvybei.

„Nesaugiose, su automobilių ir motociklų sporto federacijomis nesuderintose varžybose nedalyvavo licencijuoti varžybų teisėjai, buvo nesilaikoma saugumo reglamentų. Nustūmus federacijas į užribį, ši veikla sėkmingai vykdoma iki šios dienos. Tuo tarpu profesionaliam sportui atstovaujančios ir trasą norinčios išsinuomoti organizacijos buvo verčiamos mokėti už paslaugas, kurios ne visada būdavo suteikiamos, pavyzdžiui, trasa suteikiama nevalyta, išrašoma sąskaita už neveikiantį interneto ryšį, o kaina, kurią tekdavo mokėti – diskriminacinė. Ir tai vyko nepaisant to, kad trasa buvo įkurta būtent siekiant remti profesionalų Lietuvos automobilių bei motociklų sportą“, – teigiama rašte šalies vadovams.

Automobilių bei motociklų sporto federacijos ne kartą vykdė trasos apžiūras ir reiškė pastabas dėl saugumo, bet į tai nebuvo reaguojama. Pavyzdžiui, prieš 2013 m. gegužę vykusias varžybas Lietuvos automobilių sporto federacijos Saugaus varžybų organizavimo komitetas patikrino „Nemuno žiedo“ trasą, surašė protokolą ir įpareigojo įstaigos vadovą atlikti būtiniausius darbus, bet šis jų piktybiškai neįvykdė. Nesilaikant saugumo reikalavimų, dėl varžybų metu patirtų skaudžių avarijų nukentėjo ne vienas sportininkas.

LMSF apie susiklosčiusią situaciją vienintelės tokio lygio motociklų bei automobilių sporto trasos Lietuvoje valdyme bei priežiūroje ne kartą bandė informuoti KKSD vadovą Edį Urbanavičių, tačiau nesulaukė jokios reakcijos.

„Mums ypač gaila, kad vietoje bendro tikslo, sietino su profesionaliu sportu bei jo rezultatais, prasideda užkulisiniai žaidimai, nukreipti prieš profesionalus. „Nemuno žiedas“ visuomet garsėjo kaip savotiška motociklų bei automobilių sporto meka, bet dabar ji virto asmeniniu kelių žmonių pasipinigavimo šaltiniu“, – sako federacijos vadovas.

Jis pažymi, kad A. Samochinas konkursą tapti „Nemuno žiedo“ vadovu laimėjo tik į jo nuostatus įtraukus reikalavimą turėti būtent tam tikros srities aukštąjį išsilavinimą, bet žinių apie sportą jam trūksta. A. Samochinui tapus vadovu buvo atleisti visi įstaigos darbuotojai ir priimti nauji, kurie, pasak V. Visockio, neturi jokio supratimo apie automobilių ir motociklų sportą.

2013 m. trasai dėl būtiniausių saugos reikalavimų neatitikimo nebuvo išduota licencija, privaloma varžybų vykdymui. Lietuvos motociklų sporto ir automobilių sporto federacijos liko be objekto, kuriame turėjo vykti Lietuvos čempionatai. Dėl netvarkomos trasos ir nebendradarbiavimo su federacijomis Lietuvos automobilių žiedinių lenktynių čempionatai persikėlė į Latviją, Estiją, o Lietuvos motociklų žiedinių lenktynių čempionatai – į Čekiją, Lenkiją, Latviją , Estiją ir kitas kaimynines šalis.

2012-2015 m. trasoje kasmet įvykdavo tik po keletą su federacijomis suderintų ir atitinkančių saugumo reikalavimus lenktynių.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Antanas Juknevičius išlydėjo techniką į Dakarą – pasikeitė vienas dalykas (3)

Prancūzijoje ir vėl renkasi gausiai Dakaro ralio lipdukais apklijuoti sportiniai automobiliai bei...

Žala papasakojo, ką vežasi į Dakarą: neėmė atsarginio variklio, bet įsidėjo lašinių (20)

Lapkričio 22-23 dienomis Prancūzijos uostamiestis Havras taps Dakaro ralio sostine. Čia 2019 m....

Dakaro reporteriai „iGo2Dakar“ sugrįžimą į ralį planavo metus: tai – kaip liga

2018-ųjų Dakaro ralyje keliavusi ir naujienas šio sporto gerbėjams Lietuvoje pranešdavusi komanda...

Lenktynininkai atsisveikino su Dakaro bolidais – techniką plukdys į Pietų Ameriką (3)

Nors žmonės prie televizijos ekranų, dienraščių ir internetinių portalų suklūsta sausio...

Pasaulio ralio kroso čempionato organizatorius: šio sporto ateitis – elektriniai bolidai

Turbūt visi automobilių sporto gerbėjai pritartų vieningai, kad Lietuvoje kiekvienais metais...

Top naujienos

Į amžinojo poilsio vietą Šiluvoje išlydėtas Eimuntas Nekrošius (74)

Ketvirtadienį garsus teatro režisierius Eimuntas Nekrošius išlydimas į Šiluvą, kur amžinojo...

Levados centras paskelbė apklausą apie Putiną, rezultatas – beprecedentis (14)

61 proc. apklaustų Rusijos piliečių mano, kad už šalies problemas atsakingas prezidentas...

„Žalgirio“ skundą gavusi Eurolyga pradėjo tyrimą dėl CSKA triuko Maskvoje gresia bauda

„Šį kartą CSKA gynėsi taip tarsi tai būtų paskutinė jų gyvenimo proga“, – tiesioginiame...

2019 metų biudžeto svarstymas bangavo nuo savigyros iki kritikos

Per pirmąjį 2019 metų svarbiausio šalies pajamų ir išlaidų plano svarstymą Seime...

Karbauskis nepatikimų politikų reitinge yra absoliutus lyderis: aplenkė net Kubilių (274)

Daugiau nei penktadalis šalies gyventojų valdančiosios frakcijos lyderį Ramūną Karbauskį (21,6...

Per metus atlyginimai išaugo daugiau kaip 100 eurų: augimą pajuto 3 iš 5 gyventojų

Lietuvos gyventojų darbo pajamos per metus ūgtelėjo 14 procentų, arba 111 eurų, ketvirtadienį...

Sala, kur nužudoma vos tik įžengus: sugrįžti išdrįsę žvejai rado amerikiečio palaikus (84)

Keliautojas iš Jungtinių Valstijų mirė pašautas strėlių, paleistų saugomos genties vyrų iš...

Remontui uždarys Akropolio „Maximą“ (7)

„ Maxima “ skelbia, kad kitų metų pradžioje atnaujinimui laikinai duris užvers didžiausia...

Žiniasklaida: „Barclays“ padalinyje Vilniuje gali subręsti daugiau pokyčių (36)

„ Barclays “ banko padalinyje galimai bręsta dar didesni pokyčiai, nei vyko iki šiol, skelbia...