aA
Daugiau jei dvidešimt tūkstančių žiūrovų suplūdo į Kačerginės “Nemuno žiedą” stebėti Baltijos šalių automobilių žiedinių lenktynių čempionato antrojo etapo lenktynių. Lenktynėse, kurias pristato oficialus Baltijos čempionato alus “Horn”, startavo daugiau nei šešiasdešimt lenktynininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos.
Jie varžėsi Super 1, B2000, Super 1600, laisvoje, Formula Baltic ir VW Golf 1600 klasėse, taip pat vyko du Toyota Yaris taurės varžybų finalai.

Kvalifikaciniuose važiavimuose ne visiems favoritams pavyko pasiekti maksimalius greičius.

Bene didžiausia lietuvių viltis – Marius Budrikis, į lenktynių trasą grįžęs po dviejų sezonų pertraukos, prieš lenktynes negavo tinkamų padangų, o suvaldyti galingą “Chrysler Stratus” automobilį su naudotu “apavu” buvo sudėtinga. Kvalifikacijoje jis pasiekė tik septintą rezultatą, vienu laipteliu aukščiau už jį starto rikiuotėje stovėjo Egidijus Dapšas, kurio “Honda Integra” variklio galingumu atsilieka nuo daugelio pajėgių varžovų. Super 2 klasėje startavo tik Lietuvos lenktynininkai, tad jiems ir buvo tekusios geriausios starto vietos, o gausioje Formula Baltic klasėje iš pirmųjų pozicijų startavo irgi du lietuviai – Ramūnas Čapkauskas ir Aivaras Pyragius.

Laimėti padėjo “Dunlop” padangos

Vėlų šeštadienio vakarą pagaliau sulaukęs norimo dydžio “Dunlop” padangų, Marius Budrikis prieš finalų startus buvo jau ramesnis: “Tikiuosi, kad pavyks pagerinti pirmųjų treniruočių laikus, kai buvau tarp lyderių”, - kalbėjo patyręs lenktynininkas. Jau po trijų ratų Marius išsiveržė į priekį ir nepaliko varžovams jokių šansų. Greičiausio jo rato įveikimo laikas – beveik trim sekundėmis greitesnis už antrąją vietą užėmusio esto Tonu Soomer rezultatą.

Trečias gausiame jungtiniame Super 1, B2000, Super 1600 ir laisvos klasės važiavime užėmė estas Aivis Ohtla, praėjusių metų Baltijos šalių B2000 klasės čempionas. Dėl techninių problemų pirmojo finalo nebaigė E.Dapšas – kažkurio varžovo automobilio dalis numušė vairo stiprintuvo žarnelę.

Tarp Super 1600 klasės lenktynininkų pirmas buvo Robertas Kupčikas, pralenkęs Andrių Firantą ir Marių Milevskį. Įdomiai trasoje atrodė Dovilo Čiutelės VAZ-2105 ir Eugenijaus Tumalevičiaus “Opel Astra”. Tiesa, pastarasis dar nebuvo tinkamai paruoštas: “Nespėjome visko iki galo padaryti. Trūksta vienos ar kitos smulkmenos, o visa tai blogina rezultatą. Puikiai suprantu, kad aukštos vietos šį sykį dar anksti tikėtis”, - teigė E.Tumalevičius.

Antrame finale pirmąsias dešimt vietų užėmę sportininkai buvo surikiuoti atvirkštine tvarka, tačiau dešimtoji starto pozicija nesutrukdė M.Budrikiui jau važiavimo viduryje vėl tapti lyderiu. “Žinojau, kad “Dunlop” padangos puikiai “laiko” du trečdalius distancijos. Iš pradžių važiavau maksimaliu greičiu, o artėjant finišui galėjau sulėtinti tempą”, - pasakojo Marius, tapęs greičiausiu lenktynininku gausiame važiavime. Antrą vietą laisvoje klasėje užėmė T.Soomer, trečias liko Paavo Rebane, o tarp lietuvių antruoju prizininku tapo D.Čiutelė, pralenkęs E.Tumalevčių.

Jau ne pirmą sykį ne itin džentelmeniškais metodais siekiantis pergalės A.Ohtla paskutiniame rate išstūmė iš trasos latvį G.Krūzmanį. Po ilgų diskusijų teisėjai esto rezultatą antrame finale anuliavo ir jis liko už prizininkų trejeto. B2000 klasėje prizininkais galutinėje įskaitoje tapo Indrek Sepp, antras liko G.Krūzmanis, trečioji vieta atiteko Elonui Aleksandravičiui. Lietuvos čempionate antrą vietą užėmė E.Dapšas, trečią – Darius Vasiliauskas.

B1600 klasėje prizininkais tapo R.Kupčikas, A.Firantas ir M.Milevskis.

“Alitos” šampano lietus

“Ramūnai, nelaistyk manęs “Alitos” šampanu”, - prašė varžybas laimėjusio Ramūno Čapkausko vienas rimčiausių jo varžovų Aivaras Pyragius. – Man rytoj kombinezoną reikės vežtis į Ameriką, turėsiu problemų muitinėje”. R.Čapkauskas užtikrintai laimėjo abu važiavimus, nors antrajame jam irgi teko startuoti iš dešimtos pozicijos. Techninės problemos sutrukdė sėkmingai baigti antrą finalą A.Pyragiui, kuris Baltijos čempionato įskaitoje liko trečias (Lietuvos pirmenybėse – antras). O ant antrojo garbės pakylos laiptelio užkopė estas .

Avarijos paskutiniuose finaluose

“VW Golf” ir “Toyota Yaris” automobiliais lenktyniavę sportininkai itin azartiškai aiškinosi santykius antruose finaluose – netrūko kontaktų ir avarijų. VW Golf 1600 klasėje nugalėjo estai Erki Lehiste ir Avo Vaher, trečias liko latvis Janis Vorobjovs. Lietuvos lenktynininkai šioje klasėje rimtesnių ambicijų neturi.

Vienintelis varžybose dalyvavęs suomis Ilmari Ullako nugalėjo “Toyota Yaris” taurės varžybose. Vienam iš sportininkų devintajame rate patekus į avariją, sportininkai finišo liniją kirto įkandin saugos automobilio. Du šiose varžybose startuojantys lietuviai R.Kupčikas ir Darius Baltramiejūnas užėmė atitinkamai antrą ir trečią vietas.

Visus šių varžybų prizininkus apdovanojo UAB “Tanagra” generalinis direktorius H.Dzikevič. “Tanagra” – oficialus Baltijos čempionato serviso bei autodalių parduotuvių tinklas – pamalonino dėmesiu visus, sekmadienį atvykusius į “Nemuno žiedą”. “Tanagros” specialistai visų į lenktynes atvykstančių automobilių vairuotojams pateikė paprastą klausimyną, atsakymai į kurį leidžia matyti, kokios techninės problemos kamuoja Lietuvos vairuotojų automobilius. Intriga komandinėje rikiuotėje

Pirmajame iš dviejų “lietuviškų” šių metų Baltijos čempionato etapų atkakli kova vyko ir “Lietuvos ryto” komandų rikiuotėje. Kol kas šį sezoną geriausiai sekasi “Toveros sporto-Nicorette” ekipai iš Kėdainių. Laimėję pirmojo etapo varžybas Bikerniekų trasoje, šios ekipos nariai A.Pyragius ir A.Makarskas ir šį kartą pelnė daugiausia komandinės įskaitos taškų.

TV3 pradeda greičio sezoną

Išsamų reportažą apie šias varžybas birželio 1 dieną, sekmadienį, 14.10 val., prieš “Formulės- 1” Monako GP lenktynes, transliuos TV3 televizija, kurios kūrybinė grupė didžiausią dėmesį skyrė daugiausia intrigų sukėlusį Super 1600, B2000 ir laisvos klasės antrąjį finalą.

Transliuojantis “Formulės-1” lenktynes TV kanalas nusprendė Lietuvos žiūrovams parodyti ir geriausių Baltijos šalių lenktynininkų pasirodymą. Tad greta elitinių F1 lenktynių TV3 eteryje bus tikras greičio sezonas. Būtent šis kanalas liepos pabaigoje tiesiogiai transliuos 1003 km “Horn Grand Prix” lenktynes iš Palangos, kuriose žada startuoti ir šios televizijos atstovų ekipažas.

Pakeitimai kalendoriuje

Šeštadienį “Nemuno žiede” įvyko ir Lietuvos sportininkų, startuojančių žiedinių lenktynių čempionate, susirinkimas. Bendru susitarimu buvo nuspręsta nerengti etapo, numatyto birželio 14 dieną. Artimiausios pajėgiausių Baltijos šalių “žiedininkų” varžybos – birželio 21 dieną Estijoje, Piarnu trasoje. Suteikę vilčių, kad jie yra pajėgūs kovoti dėl pačių aukščiausių vietų Lietuvos lenktynininkai jau kalba apie “desantą” į Estiją – ten taip pat norima įrodyti, jog lietuviai yra greičiausi.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Norbe grįžta į drifto trasas: ir su tris kartus silpnesniu nei kitų automobiliu gali būti smagu (1)

Artėjantį savaitgalį, rugpjūčio 23-24 dieną, Kačerginės „Nemuno žiede“ bus duotas...

Istorinių ralyje dundės ir 8 litrų darbo tūrio varikliai

Nors paraiškų pateikimo terminai į rugpjūčio 31-ąją Vilkaviškyje prasidėsiantį istorinių...

Europos autokroso čempionato lyderis jungiasi prie lietuvių komandos

Lietuviška „ ESmotorsport-LabasGas “ komanda praleidusi Pasaulio ralio kroso čempionato etapą...

„Riga Summer Race“ lenktynėse „Porsche Baltic“ džiaugėsi dar vienu laimėjimu

Savaitgalį Latvija tapo Baltijos šalių žiedinių lenktynių centru. Rygoje esančioje...

Lietuvių sėkmė Europos šonaslydžio čempionate: B. Čirba pakilo į penktą vietą

Šį savaitgalį Vokietijoje, buvusioje rusvosios anglies kasykloje „Ferropolis“, vyko penktasis...

Top naujienos

Namuose atsilaikiusi „Sūduva“ savo likimą spręs Vengrijoje (238)

Marijampolės „Sūduvą“ nuo istorinio patekimo į UEFA Europos lygos grupių etapą galimai...

30 metų po Baltijos kelio: Mauricas parodė, kaip toli už nugarų palikome kitas posovietines valstybes (677)

Baltijos šalys yra vienintelės iš anksčiau Tarybų Sąjungai priklausiusių šalių, kurių...

Marijampolėje apsilankęs Nausėda: mūsų meilė futbolui yra giliai užslėpta (21)

Ketvirtadienį didelio susidomėjimo sulaukusias Europos lygos atrankos rungtynes tarp vietos...

Virginijus Sinkevičius: netrukus jau bus kalbama apie konkretų portfelį (63)

Ketvirtadienį Seimui pritarus ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus...

Prie „Titaniko“ panėrė po 15 metų pertraukos: vaizdas – šokiruojančiai nykus (16)

Aplankę „Titaniką“ po 15-os metų pertraukos, mokslininkai išvydo „šokiruojančiai“...

Atsidėkoti sirgaliams siekęs Čeburinas: negalėjome parodyti to, ką norėjome Rebrovas žada kitokį mačą Budapešte (2)

Pirmasis UEFA Europos lygos atrankos mačas tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Budapešto...

Nuo mikroelementų trūkumo iki vėžinių susirgimų: ką gali parodyti bendrasis kraujo tyrimas (13)

Bene vienas pirmųjų atliekamų tyrimų, kai jaučiamės blogai ar ateiname profilaktiškai...

Nemuno dugną naršęs kaunietis rado sprogmenį (9)

Ketvirtadienį šalia Trijų Mergelių tilto esančiame paplūdimyje poilsiavusiems kauniečiams teko...

Lietuvių pamėgtuose kalnuose per audrą žuvo 5 žmonės: stichija vos nepalietė ir ten poilsiavusių tautiečių (17)

Tatrų kalnuose, per kuriuos eina Lenkijos ir Slovakijos siena, mažiausiai penki žmonės, įskaitant...

Parfumerijos tinklas „Douglas“ Europoje uždaro 70 parduotuvių (14)

Vokietijos parfumerijos tinklas „ Douglas “ Europoje uždaro 70 parduotuvių.