Prie starto linijos išsirikiavo net 95 dalyviai. Tai šių varžybų, kurių istorija artėja prie garbingo pusės amžiaus jubiliejaus, masiškumo rekordas.

Susibūrę draugėn veteranai prisiminė savo sportinę jaunystę, kartu įvairiose trasose praleistus gražiausius metus ir džiaugėsi, jog šių lenktynių, kurias dauguma veteranų taikliai vadina savo mažuoju Dakaru, turtinga istorija tebesitęsia.

„Toks gausus jūsų būrys, kokio pavydėtų ir daugelis šalyje rengiamų automobilių sporto varžybų, tik patvirtina, jog kovinis jūsų entuziazmas dar neišsekęs ir jūs tebesate kupini ryžto azartą transformuoti į greitas sekundes slalomo trasoje“, – sveikindamas susirinkusius ir varžybų organizatorius kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Linkėdami sėkmės renginio dalyvius sveikino LASF prezidentas Egidijus Janavičius, federacijos senjorų sporto komiteto pirmininkas Šarūnas Mažeika, LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis, varžybas rengiančios TASVA direktorius Romualdas Mažuolis ir kiti.

Nors žiema ir vėl pašykštėjo laukto, dar didesnę intrigą lenktynėms dovanojančio sniego, dviejose aikštelėse prie Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos virė nemažiau atkakli kova, kurioje sėkmę bandė ne tik automobilių sporto senjorai, bet ir rėmėjai, svečiai, istorinės technikos gerbėjai, žurnalistai.

Senjorai pasirodė beesą tikri džentelmenai ir kad varžybos neprailgtų, vienoms pirmųjų išbandyti trasą suteikė galimybę moterų įskaitos dalyvėms.

Šįkart abiejose trasose dailiosios lyties atstovėms spartą demonstravo Viktorija Jakaitė, sugaišusi atitinkamai 43,77 ir 40,09 sek. Nugalėtoja pranoko antroje vietoje likusią Laimą Suchik ir trečiąją prizininkę Simoną Polonskytę.

Ketvirtąja vieta buvo priversta tenkintis nuolatinė šių lenktynių dalyvė Meilė Pumerytė.

Nedaug kas abejojo, jog VšĮ „Tapk laisvas“ grupėje pirmuoju smuiku grieš sportininkas iš Širvintų, daugkartinis tokių varžybų laimėtojas Algimantas Kojis, net kelis kartus laimėjęs ir prestižinių ralių „Aplink Lietuvą“ žmonių su negalia įskaitą.

Ir neapsiriko. A. Kojis įtikinamai dominavo abiejose trasose, pranokęs Povilą Valaskevičių ir trečiąją vietą užėmusį, 83 metų veteraną Vladą Petrauską.

Ketvirtas nemenkam savo džiaugsmui finišavo varžybų debiutantas Tadas Makūnas.

1980-ųjų gamybos, tačiau atrodantį kaip vakar nuriedėjusį nuo konvejerio, BMW 518 tramdė istorinių automobilių klasikos gerbėjai Deivis Nenorta, Rolandas Grimaliauskas, Vytautas Klungis, Nauris Augulis ir Arvydas Kochanauskas, kurį ir lydėjo didžiausia sėkmė.

Bene daugiausia aplodismentų susilaukė vyriausias varžybų dalyvis, 87-erių Vladislovas Šermukšnis, sporto meistrų veteranų įskaitoje užėmęs antrąją vietą, ir šios grupės laimėtojas, metais jaunesnis Algirdas Rymonis.

Atkakliausia kova vyko gausiausioje, pirmojoje sporto meistrų veteranų, 12 dalyvių susilaukusioje grupėje, kurios narių amžius – nuo 60 iki 65 metų. Čia ir azarto, ir jaudulio būta daugiausia.

Galbūt tik taip būtų galima paaiškinti, jog trečiojo etapo laimėtojas Genadijus Segalis antrajame tenkinosi tik ketvirtąja vieta. Lygiai toks pat likimas ištiko ir antrojo etapo laimėtoją Alfredą Štarą, kuris trečiajame tebuvo ketvirtas.

Bene tolygiausiai lenktyniavo Gintautas Firantas, antrojo etapo varžybose finišavęs trečias, o trečiojo – viena pozicija aukščiau.

Tokia pat sėkmė lydėjo ir Gintarą Šadauską, tik jam sėkmingiau susiklostė antrojo etapo varžybos.

Vieną pagrindinių lenktynių trofėjų – docento, LASF garbės teisėjo Evaldo Čerškaus atminimo taurę, kurią tradiciškai steigia varžybų šeimininkės, Kauno rajono savivaldybės meras V. Makūnas, išsivežė 76-erių Romualdas Baniulis, laimėjęs abu etapus.

Įteiktos dvi buvusio ilgamečio LASF prezidento, sporto meistro Sigito Alesiaus atminimo taurės, steigiamos LASF prezidento E. Janavičiaus. Pirmąja džiaugėsi A. Štaras, o kita – G. Segalis.

TASVA direktorius Romualdas Mažuolis viena savo teikiamų sporto meistro, šių varžybų iniciatoriaus Vidmanto Čiutelės atminimo taurių apdovanojo Regimantą Bindoką, o kita – paskutinio etapo laimėtoją Raimondą Gelžinį.

Veteranų slalomo dalyviai tradiciškai varžosi ir dėl miestų komandinės įskaitos nugalėtojų bei prizininkų titulų. Šįkart dėl jų kovojo 8 komandos, o įtikinamą pergalę šventė Kauno miesto pirmoji ekipa, laimėjusi abiejų etapų varžybas.

Antrąją vietą iškovojo Vilniaus atstovai, o trečiąją pasidalijo Kauno miesto antroji ir Kauno rajono komandos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją