Jubiliejinis 25-asis Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) ralio sezonas įsibėgėja. Po pasibaigusio „Žemaitijos“ ralio, bendroje įskaitoje ant aukščiausio laiptelio dar tvirčiau įsitaisė Vytautas Švedas, tačiau kova dėl čempiono titulo dar tikrai nebaigta.
© D. Kibirkščio nuotr.

1 etapas – nesėkmingas čempionui

Žvelgiant į šio sezono pradžią, turbūt geriausia būtų pradėti nuo to, kad praėjusių metų čempionas (1 įskaitos) Ramūnas Čapkauskas negali pasidžiaugti sėkmingu startu.

Nors „Halls Winter Rally“ R. Čapkauskas, važiuojantis „Mitsubishi Lancer Evo IX“, 8-is greičio ruožus ir buvo tarp lyderių, deja, iki finišo likus tik keliems šimtams metrų, jo automobilis nulėkė į melioracijos griovį ir finišuoti teko tik 25-oje pozicijoje. Jo nesėkme pasinaudojo Martynas Samuitis, finišavęs antras ir V. Švedas, kuris užlipo ant trečiojo nugalėtojų pakylos laiptelio. Abu ekipažai šį sezoną pilotuoja „Mitsubishi Lancer Evo X“ bolidus.

Žiemos ralyje triumfavo Martynas Samsonas su šturmanu Mindaugu Varža, kurie lyderio pozicijų neužleido nuo pat ralio pradžios. Nors jiems prieš sezoną ir nebuvo žadama aukščiausia pozicija, tačiau panašu, kad vaikinai iš Utenos, trasomis skriejantys „Mitsubishi Lancer Evo IX“ automobiliu, rimtai nusprendė pakovoti dėl LARČ čempionų vardo. Po 4 etapų bendroje įskaitoje jie yra lyderių trejetuke, surinkę 78 taškus.

Vienas iš buvusių šio ralio ir sezono favoritų Giedrius Notkus taip pat startavo nesėkmingai ir „Halls Winter Rally“ nefinišavo dėl automobilio gedimo.

Dviem ratais varomų automobilių klasėje su Fortūnos pagalba ant aukščiausio laiptelio pavyko užlipti Giedriui Firantui ir Matui Valiuliui su BMW 325, pasinaudojus pirmavusių Sauliaus Trapulos, o vėliau Egidijaus Valeišos ekipažų nesėkmėmis po šuolių per trampliną. Visgi, E. Valeišai pavyko išsaugoti antrąją poziciją, o trečias liko Renaldo Šeinausko ir Mindaugo Valiuko ekipažas. Vienas iš pagrindinių pretendentų užsidėti karūną čempionato pabaigoje, buvęs 2013 ir 2014 m. dviem ratais varomų automobilių klasės čempionas, Karolys Raišys, finišavo tik 5-oje pozicijoje.

2 etapas – lyderiai susigrąžina prarastas sekundes

2-as Lietuvos ralio čempionato etapas buvo bendras su Latvijos ir Šiaurės Europos zonos (NEZ) šalių ralio čempionatų etapais. Latvijoje staigmenų ant nugalėtojų pakylos buvo kur kas mažiau, nei 1-ame etape.

„Talsi Rally“ 115,6 km trasoje triumfavo ambicingasis V. Švedas su šturmanu Žilvinu Sakalausku. 4 pozicijoje 1 etape likęs 2013 m. ralio čempionas Dominykas Butvilas, kuris, kaip ir daugelis šio sezono lyderių, važiuoja „Mitsubishi Lancer Evo X“ automobiliu, padarė išvadas ir savo rezultatus pagerino 2 pozicijomis. „Talsi“ ralyje Latvijoje viena ryškiausių Lietuvos automobilių sporto žvaigždžių jau lipo ant 2 nugalėtojų pakylos laiptelio. Treti finišavo į LARČ sugrįžę broliai Žalos, kurie „Halls Winter Rally“ užėmė 5-ąją poziciją ir po truputį pradėjo pateisinti prieš sezoną jiems klijuotą vieno iš greičiausių ekipažų etiketę.

Latvijoje po žiemos miego nubudo „Halls Winter Rally“ prastus rezultatus parodę R. Čapkauskas su šturmanu Tomu Šlipkausu ir G. Notkus su Daliumi Strižanu. Ekipažai finišavo 6 ir 7 pozicijose.

Pirmojo etapo lyderis M. Samsonas Latvijoje liko šalia laimingojo trejeto ir finišavo 4-toje pozicijoje. Visgi, ir 4-toji vieta jam leido išlaikyti lyderio poziciją bendroje įskaitoje, kur jis po dviejų etapų, surinkęs 64 taškus, lenkė antroje pozicijoje esantį V. Švedą su 61 tašku. Trečias prieš trečiąjį etapą buvo D. Butvilas su 51 tašku. Nedaug nuo jo atsiliko V. Žala su 45 taškais, o penketuką pabaigė Martynas Samuitis su 29 taškais, kuris Latvijoje nestartavo.

Dviem ratais varomų automobilių klasėje etape Latvijoje didelės konkurencijos nebuvo. „Talsi Rally“ nestartavo G. Firantas, R. Šeinauskas ir K. Raišys. Čia triumfavo Paulius Nanartavičius su Ramūnu Nanartavičiumi, važiuojantys BMW M3 automobiliu. Pirmame etape jų ekipažas liko 4-oje pozicijoje. Antrąją vietą užėmė Saulius Venclovas su šturmanu Aisvydu Paliukėnu, treti liko Rokas Kavaliauskas ir Ervinas Snitkas.

Bendroje dviem ratais varomų automobilių klasės įskaitoje po dviejų etapų pirmavo P. Nanartavičius su 58 taškais, antras buvo G. Firantas (39 taškai), nuo jo tik 2 taškais atsiliko E. Valeiša, kuris turėjęs 37 taškus.

3 etapas – į viršūnę kopia V. Švedas

Trečias etapas, deja, buvo nesėkmingas iki tol bendroje įskaitoje pirmavusiam M. Samsono ir M. Varžos ekipažui, kurie pirmąją dviejų dienų „Samsonas Motorsport Rally Utena“ dieną buvo užtikrinti lyderiai, tačiau, padarę klaidą, nulėkė nuo kelio ir turėjo pasitraukti iš kovos.

Susidariusia galimybe puikiai pasinaudojo V. Švedas su šturmanu Ž. Sakalausku, kurie ne tik tapo Utenos ralio nugalėtojais, tačiau ir po trijų etapų su 101 tašku užkopė į bendros turnyrinės lentelės viršų.

Antras ralį baigė 2014 m. čempionas R. Čapkauskas, kuris po truputį vėl kopia į Olimpą ir iškovojo labai svarbius 29 taškus.

Trečias LARČ įskaitoje finišavo Janio Vorobjovs ir Andrio Malnieks ekipažas.

Deja, pirmąją dieną automobilio gedimą patyrę broliai Žalos, prarado galimybę kovoti dėl aukščiausių prizinių vietų ir taškų, nors sekančią dieną ir važiavo lyderių tempu. Lenktynėse nedalyvavo ir D. Butvilas. Abiems ekipažams tai „atsilieps“ ir bendroje turnyrinėje įskaitoje. V. Žala iš 4 pozicijos nukrito į 5, o D. Butvilas – iš 3 į 4.

Dviem ratais varomų automobilių klasėje triumfavo Saulius Trapuila ir Mindaugas Meilūnas su BMW M3 automobiliu, kuriems iškovotas 41 taškas padėjo ženkliai pakilti lyderių lentelėje.

Antras ralį baigė P. Nanartavičius, kuris uždirbo 30 taškų ir toliau pirmauja bendroje įskaitoje su 88 taškais.

Trečias finišavo R. Šeiniauskas, kuris bendroje įskaitoje pakilo į 2-ąją poziciją ir turi surinkęs 55 taškus.

Žemaitijoje – M. Samsono nesėkmė

Ketvirtasis LARČ etapas, „Žemaitijos“ ralis, vykęs Kelmėje birželio 26-27 dienomis, itin nesmagiai pasibaigė ambicingam M. Samsono ekipažui, kuris dvi dienas pirmavęs ralyje, vietą ant garbės pakylos prarado priešpaskutiniame greičio ruože, kai sugedo jo „Mitsubishi Lancer Evo IX“ variklis.

Pasinaudojęs M. Samsono nesėkme, 8-tą greičio ruožą laimėjo R. Čapkauskas. Tačiau jis lyderio pozicija džiaugėsi neilgai, nes paskutiniame 17 km ilgio greičio ruože į priekį išsiveržė tituluotas latvis J. Vorobjovs. R. Čapkauskas „Žemaitijos“ ralio bendroje įskaitoje liko antras.

Trečias finišavo G. Notkus, o ketvirtas – šio sezono lyderis V. Švedas. Nors LARČ lyderiui ralis Žemaitijoje ir nebuvo pats sėkmingiausias, tačiau lenktynininkas ir toliau tvirtai žengia pirmoje pozicijoje, surinkęs 129 taškus. Už jo rikiuojasi R. Čapkauskas su 93 taškais, trečias – M. Samsonas, kuris po keturių etapų turi surinkęs 78 taškus.

Dviem ratais varomų automobilių klasėje triumfavo ir savo pozicijas dar labiau sustiprino P. Nanartavičiaus pilotuojamas ekipažas. Po keturių etapų lyderiai turi 128 taškus ir dvigubai lenkia antroje pozicijoje esantį E. Valeišą (64 taškai), kuris Žemaitijoje finišą pasiekė trečias.

Antras liko Karolis Raišys, kuris bendroje įskaitoje turi surinkęs 55 taškus.

5 LARČ etapas vyks Zarasuose, rugpjūčio 7-8 dienomis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Aurum 1006 km lenktynėse“ auga įtampa (2)

Įpusėjus „Aurum 1006 km lenktynėms“, jų lyderių pulsas kyla: nei vienam nepavyksta atitolti,...

Naujas Lietuvos rekordas: elektromobiliu 1000 km įveikti per 21 val. 33 min. (15)

Aidas Bubinas , Valdas Jarutis, Vitoldas Milius ir Yogendra Pratap šeštadienį finišavo...

Atkakliose 1006 km lenktynėse Palangoje – trigubas „Porsche“ triumfas ir rekordas rezultatai, komentarai (74)

Šeštadienį Palangoje vyko didžiausias lenktynių festivalis Rytų Europoje – „Aurum 1006 km...

Šonaslydžio lenktynės vos nesibaigė tragedija: apsaugos darbuotoją išgelbėjo greita reakcija (33)

„Aurum 1006 km lenktynės“ tai ne tik visos dienos maratoninės lenktynės. Penktadienio vakarą...

Atkaklioje „Aurum 1006 km lenktynių“ kvalifikacijoje greičiausias buvo Robertas Kupčikas (4)

Stebintys „Aurum“ lenktynes ne pirmus metus jau įsidėmėjo, jog penktadienį, dieną prieš...

Top naujienos

Duris į NBA užkulisius pravėręs Motiejūnas: „Rockets“ šiemet žengė didelį žingsnį atgal (25)

Penki sezonai, 248 rungtynės ir 1826 pelnyti taškai. Tokiais pasiekimais per savo NBA karjerą...

Užkalnis liko alkanas (22)

Vienas dalykas, kurio Lietuvai (ir Europai) reikia mokytis iš Amerikos, tai didelės porcijos...

Rusų žurnalistas: dideliame regione Europoje – Putino pralaimėjimas (116)

Rusija pralaimėjo kovą dėl įtakingumo Balkanuose – devynios iš 12 valstybių (ir Kosovas ,...

Vieno emigranto istorija, arba kai visi keliai veda į Lietuvą (90)

Emigrantai pagaliau grįžta namo ir ne tuščiomis rankomis – užsienyje įgytos patirtys ir...

Agnė Jagelavičiūtė su vyru pakrikštijo savo sūnų: krikštatėviu tapo Kęstas Rimdžius (7)

Šiandien, liepos 22 d., stilistei Agnei Jagelavičiūtei ir jos vyrui, verslininkui Mantui Volkui...

Varėnos rajone aidėjo šūviai: vyriškis kėsinosi į brolio ir jo žmonos gyvybes (15)

Policijos departamentas informavo, kad Varėnos rajone aidėjo šūviai . Vyriškis kelis kartus...

Reforma renka iš tėvų vaikus (257)

Pertvarkius vaiko teisių apsaugos sistemą Lietuvoje, per reformos pirmąsias dešimt dienų iš...

Lietuvių kilmės politikas Kolumbijos Kongrese kolegas auklėjo apnuogindamas užpakalį (7)

Lietuvių kilmės garsus Kolumbijos politikas Antanas Mockus penktadienį Kongrese kolegas paauklėti...

JAV sprendimas kelia sumaištį Europoje: mes atsisakome derėtis su į galvą įremtu šautuvu (117)

Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės Europos Sąjungoje šeštadienį atsidūrė prekybos...

Atsakė į svarbiausius klausimus apie apsaugą nuo saulės: ar galima naudoti praėjusių metų produktus? (7)

Ar galima naudoti pernykštį kremą nuo saulės? Kiek turėtų kainuoti geras kremas su SPF ?...