„Oras, keista, bet visą savaitgalį buvo geras, nors „Brands Hatch“ trasoje beveik visada būdavo labai sudėtingos oro sąlygos“, – po paskutinio sezono etapo stebėjosi I. Gelžinis.

„Penktadienio treniruotėse sekėsi neblogai, greitai perpratau trasą, pavyko rodyti stabilius laikus. Antroje treniruotėje netgi pavyko pasiekti trečią geriausią laiką absoliučioje įskaitoje.“

Šeštadienį vykusioje kvalifikacijoje lenktynininkai galėjo naudoti du naujų padangų komplektus ir taip pasiekti geriausią laiką. Su pirmuoju naujų padangų komplektu I. Gelžiniui sekėsi puikiai – „Pro-Am1“ klasėje jo rato laikas buvo pirmas, o bendroje įskaitoje – aštuntas, tačiau pasikeitus padangas tokio gero laiko pasiekti nepavyko.

Nepaisant to, važiavimams lietuviui pavyko pasiekti 11-ą ir 12-ą pozicijas bendroje įskaitoje ir 1-ą bei 2-ą „Pro-Am1“ kategorijoje. Kiti „Juta Racing“ lenktynininkai - Nerijus Dagilis ir Tautvydas Barštys - atitinkamai pasiekė 17-ą bei 19-ą vietas bendroje įskaitoje bei 2-ą ir 4-ą „Pro-Am2“ klasėje.

Startavus sekmadienį I. Gelžiniui pirmame važiavime pavyko aplenkti savo pagrindinį konkurentą Jordaną Wittą ir išlaikyti pranašumą iki pat finišo linijos, o bendroje įskaitoje lietuvis liko dešimtas.

T. Barštys starte prarado porą pozicijų, tačiau lenktynių metu jas susigrąžino ir užtikrintai finišavo antroje vietoje „Pro-Am2“ kategorijoje, o N. Dagilis po kontako su vienu iš varžovų prarado daug brangaus laiko ir „Pro-Am2“ klasėje važiavimą baigė devintas.

„Antrasis važiavimas man buvo tikrai pats sunkiausias karjeroje“, – pasakojo I. Gelžinis.

„Jau starte nepavyko išvengti incidentų, priekyje pradėjo suktis vienas iš varžovų ir vos pavykus jį prašokti, mane aplenkė J. Wittas. Įsibėgėjus lenktynėms jį pavyko pasivyti, ir užvirė tikrai arši kova. Aplenkus, po poros ratų man pavyko šiek tiek atitrūkti, tačiau padaręs klaidą viename iš greitų posūkių praradau savo pranašumą.“

„Po kontakto viename iš posūkių Jordanas pralindo į priekį, tačiau buvo pažeistas jo radiatorius ir mano išmetimo sistema. Kai važiavau jam iš paskos, jo aušinimo skystis užnešė mano priekinį langą, bet pasiduoti nesinorėjo, taigi užvirė kova be taisyklių – pradėjome stumdytis šonais“, – apie įtemptą kovą pasakojo lenktynininkas.

„Paskutinio rato paskutiniame posūkyje varžovas padarė mažą klaidelę, ir tuo pasinaudojęs staigiai atsidūriau šalia jo, tačiau buvo neaišku ar užteks greičio pralįstį į priekį ir finišuoti jį aplenkus. Galų gale, kaip filme, aplenkiau jį 0,037 sekundėa skirtumu“, – džiaugėsi I. Gelžinis.

Šį etapą užbaigęs antra vieta „Pro-Am1“ kategorijoje ir 12-a bendroje įskaitoje I. Gelžinis tapo „Porsche Carrera Cup GB“ „Pro-Am1“ klasės čempionu, o taip pat užėmė trečią vietą kovoje dėl „Rookie“ taurės ir 10-ą vietą bendroje įskaitoje.

T. Barštys savo kategorijoje šiame etape užėmė antrą vietą, tačiau bendroje įskaitoje čempionate geriau pasisekė N. Dagiliui, kuris liko antras galutinėje „Pro-Am2“ įskaitoje, o T. Barštys – penktas.

Absoliučiu „Porsche Carrera Cup GB“ sezono nugalėtoju tapo jau praėjusiame etape čempiono titulą užsitikrinęs Danas Cammishas, nors antrąjį važiavimą pirmas baigė Tomas Sharpas. Antrą vietą čempionate užėmė Michaelas Meadowsas, o trečias liko praėjusių metų čempionas Joshas Websteris.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos