aA
Panašu, kad iki Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) prezidento rinkimų likus mažiau nei mėnesiui, kandidatai savo rinkiminėse kampanijose įjungė aukštesnes pavaras. Tačiau kaip šie rinkimai atsilieps automobilių bendruomenei ir šio sporto prestižui?
Gintaras Furmanavičius, Benediktas Vanagas ir Antanas Juknevičius
Gintaras Furmanavičius, Benediktas Vanagas ir Antanas Juknevičius
© DELFI / Tomas Vinickas

Suprantama, kad rinkiminiu laikotarpiu kandidatai nori pabrėžti savo privalumus, parodyti, kaip jie dirbs, kur kryps federacijos strategija. Pasak dabartinio LASF prezidento Gintaro Furmanavičiaus, kandidato į prezidentus Romo Austinsko retorika yra nukreipta ne prieš oponentą, o prieš federacijos narius, automobilių sporto visuomenę ir daro žalą bei menkina automobilių sporto prestižą Lietuvoje.

„Mane labai stebina R. Austinsko pareiškimai, kad LASF yra uždara organizacija. Juk du kartus buvęs jos prezidentu, jis tikrai žino federacijos įstatus ir kitus LASF nuostatus, su kuriais, beje, galite visi lengvai susipažinti ir patys apsilankę LASF svetainėje. Mes visada kviečiame iniciatyvius žmones prisidėti prie mūsų bendruomenės, o visi norintys dalyvauti rinkimuose ar tapti federacijos tikraisiais nariais tiesiog turi pateikti prašymus ir apsispręsti dėl savo statuso, ar jis bus pasyvus narys – asocijuotas, ar aktyvus - tikrasis narys. Nuo esamo statuso priklauso ir nario teisės bei atsakomybės. Būnant asocijuotu nariu ir pateikus prašymą suvažiavime galima dalyvauti ir svečio teisėmis. Mano žiniomis, tokių prašymų pateikta nebuvo, todėl šiuos komentarus vertinu kaip rinkiminį „triuką“, kuris visuomenės akyse menkina didžiąją dalį automobilių sporto visuomenės, kuri priėmė LASF įstatus ir nustatė tokias Suvažiavimo sušaukimo ir pravedimo sąlygas bei LASF narių (tikrojo ir asocijuoto) teises bei pareigas“, - situaciją vertina G. Furmanavičius.

Jo teigimu, nebuvo gauta jokių LASF asocijuotų narių prašymų ar siūlymų dalyvauti suvažiavime, kuriame bus renkamas LASF prezidentas.

„Netiesa, kad į LASF suvažiavimus neįleidžiami asocijuoti nariai. Visiems yra viešai prieinama informacija, kad prašymus ir siūlymus dėl dalyvavimo suvažiavime buvo galima pateikti nuo rugsėjo vidurio (2014 – 09 – 16) iki vasario pradžios (2015-02-10). Taryba, atsižvelgdama į suvažiavimo svarbą, sąmoningai anksti paskelbė pasirengimo suvažiavimui procedūras, kad būtų laiko autosporto visuomenei išdiskutuoti siūlomą suvažiavimo darbotvarkę ir teikti siūlymus dėl Tarybos priimtų sprendimų. Praktikoje, jei tik asocijuoti nariai išreiškdavo norą dalyvauti suvažiavime svečio teisėmis, jų interesai visada buvo tenkinami. Todėl Všį „Greičio manija“ ir jos vadovas Rimvydas Agurkis, spaudoje teigdamas, kad LASF yra uždara organizacija ir būdamas jos tikruoju nariu, paprasčiausiai manipuliuoja asocijuotų narių vardu ir, deja, sąmoningai dezinformuoja automobilių sporto visuomenę. Esu įsitikinęs, jeigu Taryba būtų gavusi nors vieno asocijuoto nario prašymą leisti jam dalyvauti Suvažiavime svečio teisėmis, tikrai būtų priėmusi teigiamą sprendimą, kaip jau ne kartą yra buvę”, - faktus pateikia G.Furmanavičius.

„LASF yra gavusi tik Všį „Greičio manija“ prašymą suvažiavime dalyvauti žiniasklaidos atstovams. Klausimas, ar leisti žiniasklaidos atstovams dalyvauti suvažiavime ar rengti spaudos konferenciją po jo, atsižvelgiant į žiniasklaidos priemonių atstovų pateiktas pastabas, bus papildomai sprendžiamas Tarybos posėdyje kovo 18 dieną. Taigi, visa informacija vienu ar kitu būdu pasieks visuomenę. Aš dar kartą noriu pabrėžti, kad LASF suvažiavimą rengia skaidriai ir viešai, visi pranešimai yra skelbiami LASF tinklalapyje ir papildomai išsiunčiami LASF tikriesiems nariams, todėl bet kuris autosportu besidomintis asmuo gali matyti visą informaciją. Noriu visus paraginti vieningai dirbti automobilių sporto naudai, o ne užsiimti manipuliacijomis ir bendruomenės skaldymu”, - ragina G.Furmanavičius.

Kandidatai susitinka 3 kartą

Prezidento rinkimuose konkuruojantys G. Furmanavičius ir R. Austinskas susitinka jau ne pirmą kartą.

Pirmoji jų akistata įvyko dar 2009-aisiais, kai per sušauktą neeilinį federacijos narių suvažiavimą iš posto buvo pašalintas R. Austinskas. Tada prezidento pareigas laikinai perėmė G. Furmanavičius, tačiau 2011 metų teismo sprendimas į postą sugrąžino R. Austinską, kadangi teismas pripažino, jog 2009 metų rinkimai yra negaliojantys dėl pažeistų suvažiavimo sušaukimo procedūrų, kurias rengė R. Austinsko vadovaujama Taryba.

Antrą kartą šiųmečių pretendentų keliai susikirto 2011-aisiais. Skirtumas tik tas, kad prieš 4 metus dėl LASF prezidento regalijų kovojo trys kandidatai, o ne du. Kartu su minėtu G. Furmanavičiumi ir R. Austinsku varžėsi ir Valdas Jonušis.

Tuomet, susumavus slapto balsavimo rezultatus, automobilių sporto bendruomenės pasitikėjimo nusipelnė G. Furmanavičius, surinkęs 21 balsą. 19 balsų surinko R. Austinskas, 7 – V. Jonušis. Suvažiavime balsavo 47 delegatai.

Kartu su prezidento rinkimais bus nustatytas federacijos viceprezidentų skaičius, vyks tarybos narių (viceprezidentų, komitetų pirmininkų), revizijos komisijos pirmininko ir jos narių bei garbės prezidento rinkimai. Kam atiteks LASF vairas dar ketveriems metams sužinosime jau kovo 28-tą dieną.

Per 25-erius veiklos metus LASF turėjo keturis skirtingus prezidentus:

1990 –1995 m. - Anatolijus Paulius Jankūnas
1995 – 1999 m. - Sigitas Alesius
1999 – 2004 m. - Sigitas Alesius
2004 – 2007 m. - Romas Austinskas. Šios kadencijos metu R.Austinskas atsistatydino iš prezidento pareigų ir tame pačiame Suvažiavime iš karto vėl pateikė savo kandidatūrą į prezidento pareigas.
2007 - 2009.01.17  - Romas Austinskas.
2009-01-17 įvyko neeilinis rinkiminis suvažiavimas, inicijuotas daugumos LASF narių, kurio metu R. Austinskas buvo nušalintas nuo pareigų.
2009-01-17 – 2011-01-10 - Gintaras Jonas Furmanavičius laikinai ėjo LASF prezidento pareigas. Tačiau dėl vykusio teismo, registrų centre kaip LASF prezidentas nebuvo įregistruotas.
2011-01-10 - 2011-04-30 - Romas Austinskas, kuris teismo sprendimu sugrąžintas į prezidento pareigas.
2011 – 2015 m. - Gintaras Jonas Furmanavičius

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Lietuviai įgūdžius lenktynių trasoje lavina ir su nuomotais automobiliais

Penktus metus iš eilės vykstantis „ Nemunring Winter Games “ slalomo ir sprinto čempionatas...

Automobilių sporto entuziastai „atidarė“ naują sezoną ir paaiškino, kodėl jie nešvenčia Užgavėnių (3)

Praėjusį šeštadienį greta Panevėžio esančioje Ramygalos autokroso trasoje surengtas šių...

Studentų užmojai lenktynių trasoje: nuo svajonės iki prizinių vietų per pirmuosius metus

Nuo idėjos įkurti studentų autosporto komandą iki visuomenėje atpažįstamo Kauno technikos...

Žala apie nesėkmę Dakare: tas nusimovęs „dirželis“ – pirmas per penkerius „Mini“ metus

Praūžęs 42-asis Dakaro ralis į čempionų sostą sugrąžino „Mini“ automobilius šioms...

Deividas Jocius Monte Karlo WRC finišą pasiekė per visišką stebuklą (3)

Savaitgalį baigėsi keturias dienas trukęs pirmasis 2020 metų Pasaulio ralio čempionato ( WRC )...

Top naujienos

Kaimo mokytojas Lazdijų rajone uždirba daugiau nei 2000 eurų per mėnesį (22)

Lazdijų rajono savivaldybė – galimybių šalis. Su viena sąlyga – jei pasisekė įsidarbinti...

Vaikui automobilį užrašęs vyras pateko į problemų virtinę: kelias atgal – tik per teismą (8)

Lietuvoje nėra nustatyta amžiaus ribojimų tapti transporto priemonės savininku. Kaip parodė vieno...

Kaip aukštai pavyks iškilti? Trijų miestų lenktynės į viršūnę

Ką bendro turi Pietų Afrika , Dramblio Kaulo Krantas ir Marokas ? Visos trys šalys, esančios...

Andrius Almanis

Lietuvos kariuomenė – milijonas žmonių

Ką darytų absoliuti dauguma pilnamečių, sveikų Lietuvos piliečių, jeigu ryt (ar poryt) –...

Ką daryti, jei gėlių vazonėliuose ėmė veistis pelėsis

Nuo dažno laistymo arba žemės keitimo gėlių vazonėliuose gali susiformuoti baltos arba pilkšvos...

Apie skyrybas su Bieberiu prakalbusi Selena Gomez šokiravo pareiškimu, jog buvo jo emocinės prievartos auka

Selena Gomez prisipažino, kad santykiai su Justinu Bieberiu buvo pavertę ją emocinės...

Serbų žvaigždės Jokičiaus gynybą talžęs Valančiūnas ir „Grizzlies“ šventė įtikinamą pergalę (2)

NBA pirmenybėse puikią sportinę formą ir toliau demonstruoja Memfio „Grizzlies“ (23-24)...

Liuksemburge gyvenanti lietuvė apie motinystę svetur: čia vaikai į darželį vedami ir su temperatūra (190)

DELFI tęsia pasakojimus apie mamas, kurios nebijo keliauti su vaikais. Savo patirtimi ir patarimais...

Ypatingas įvykis Šiaulių tardymo izoliatoriuje: kalinys paėmė įkaite pareigūnę ir ištrūko į laisvę sulaikytas išėjęs už vartų (98)

Sausio 28-osios vakarą, apie 21 val., Šiaulių tardymo izoliatoriuje, režiminiame korpuse, vedamas...