Priminsime, kad ralio čempionato taisyklės numato 30 taškų už I vietą, 24 už II, 21 už III, 19 už IV ir taip mažėja aritmetine progresija po 2 taškus iki XI vietos. Už XII vietą numatyti 4 taškai, už XIII – 3 taškai, už XIV – 2 taškai, o visi kiti finišavę ekipažai gauna po 1 tašką.

Dar viena galimybė sustiprinti savo pozicijas turnyrinėje lentelėje – atvežti maksimaliai gerą rezultatą pačiame paskutiniame lenktynių greičio ruože, paprastai vadinamame „power stage“. Tiesa, čia taškai skiriami tik pirmiems penkiems ekipažams: GR nugalėtojas gauna 5 papildomus taškus, o penktas greičiausias ralio duetas – 1 tašką. Kitaip tariant, visuose Lietuvos ralio čempionato etapuose maksimalus įmanomas surinkti taškų kraitis yra 35.

Išimtis šiame algoritme numatyta tik pačioms paskutinėms čempionato lenktynėms, kuriose visi taškai dauginami iš 1,5 koeficiento, o idealiai važiavęs ir viską laimėjęs ekipažas čia gali uždirbti net 52,5 taško ir padaryti rimtų korekcijų galutinėje rikiuotėje.

LASF ralio komitetui paskelbus kas kiek taškų surinko per keturis pirmuosius 2022-ųjų sezono etapus akivaizdu, kad intriga gyva visose devyniose įskaitose, išskyrus LARČ 1. Čia važiuojantis Martynas Samsonas iš esmės neturi konkurentų, tačiau tuo pat metu neturi ir galimybių iškovoti greičiausio piloto titulo vadinamoje „absoliučioje“ įskaitoje tarp visais ratais varomų automobilių.

Rally Elektrėnai

Lažybų mėgėjai greičiausiai užbirbtų simbolinį pliusą jei statytų už Dominyko Butvilo ir Renato Vaitkevičiaus ekipažo pergalę tiek AWD, tiek LARČ 2 įskaitose: šie vyrai laimėjo visus keturis pirmuosius etapus, važiuoja neįtikėtinai stabiliai ir likti be čempionų titulų galėtų nebent tuo atveju, jei „Rally Elektrėnai by aromáma“ ir paskutinėse sezono lenktynėse Utenoje nepasiektų finišo. Tačiau žinant Dominyko lenktynių statistiką, tokia tikimybė lygintina į cunamio bangos Elektrėnų mariose riziką po žemės drebėjimo Trakuose.

LARČ 2 įskaitoje kol kas visiškai neaišku, tik kaip atrodys galutinis lyderių trejetukas, nes Jonas Sluckus, Vladas Jurkevičius ir Giedrius Notkus surinkę iš esmės vienodą taškų skaičių.

Sąlyginai saugiai gali jaustis LARČ 3 lyderis Paulius Beniušis. Laimėjęs du etapus ir kartą finišavęs trečias, jis turi 93 taškus, o antroje vietoje esantis Petras Šiaučiūnas (viena pergalė) – 59.

LARČ 4 lyderio Kuurberg Ott (108 taškai) atotrūkis nuo artimiausių persekiotojų 31 taškas. Tai ne ketvirtasis krepšinio kėlinys, todėl teoriškai estas yra įkandamas 77 taškus turinčiam Justinui Brokoriui.

LARČ 5 įskaitoje šiais metais kaip iš natų važiuoja Giedrius Firantas, maksimalų įmanomą (140) taškų kraitį surinkęs visuose keturiuose pirmuose čempionato etapuose. Antroje vietoje Esantis Eugenijus Sladkevičius (95 taškai) taip pat visose lenktynėse lipo ant prizininkų garbės pakylos ar bent jau buvo labai arti jos. Nedaug atsilieka ir Karolis Kairys (75 taškai), kartą nepasiekęs finišo.

Rally Elektrėnai

Teter Sebastian (108 taškai) dominuoja LARČ 6 įskaitoje nes artimiausias jo varžovas Justas Tamašauskas (61 taškas) dėl žvėriško tempo neatlaikiusios technikos gedimų dviejose lenktynėse nefinišavo, o „Rally Elektrėnai by aromáma“ ketina saviškį BMW iškeisti į R5 klasės bolidą, todėl grėsmės svečių ekipažui iš Lenkijos nekelia.

LARČ 7 įskaitoje dvivaldystė: Deividas Gezevičius (98 taškai) ir Karolis Vitas (91 taškas) įrodinėja esantys lygiaverčiai varžovai. Artimiausias konkurentas Mantas Kutka turi viso labo 35 taškus ir tris nebaigtas lenktynes.

Audronis Gulbinas (138 taškai) iš LARČ 8 įskaitos jau Elektrėnuose galės švęsti sezono pergalę, jei tik čia pasieks finišą dviženklių taškų zonoje. Jo persekiotojas Meduneckis Mantas (68 taškai) dukart buvo greitesnis, bet nestartavo pirmajame etapo ir kartą lenktynių nebaigė.

Vienoje daugiausia dalyvių turinčioje LARČ 9 įskaitoje aiškaus lyderio nėra. Pirmąją ir penktą vietas užimančius sportininkus čia skiria viso labo 31 taškas – tiek, kiek galima atsivežti vienose lenktynėse. Geriausioje pozicijoje kol kas yra Marius Žiukelis (82 taškai).

„Rally Elektrėnai by aromáma“ startas jau šį penktadienį 17 val. 15 min. energetikų sostinės gatvėse daugiau nei 90 ekipažų, karuselinėse lenktynėse kausis dėl Elektrėnų mero taurės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės