Didžiausiame šių metų drifto renginyje savo sugebėjimus demonstravo „Street“, „Semi-PRO“ bei PRO lygų atstovai. Čia, Kačerginės „Nemuno žiede“ susirungė tikri drifto vilkai, siekdami išsiaiškinti, kurie visgi yra geriausi iš geriausių Lietuvoje.

„Liqui Moly UpHill Drift“ „Semi-PRO“ bei PRO lygų trasa – greičiausia sezone, todėl įtampa ir susikaupimas tarp dalyvių vyravo jau treniruočių metu. Nuo pat renginio pradžios šių lygų etapai žadėjo, kad dalyviai atiduos paskutines jėgas nugalėti, o kova – bus tikrai arši. Po treniruočių prie automobilių padirbėti teko ne vienam šonaslydininkui, o Simui Sinkevičiui varžybos baigėsi net neprasidėjusios. Sportininko mašina treniruočių metu išslydo už trasos ribų ir vertėsi, tačiau nepaisant to – Simas liko sveikas.

Liqui Moly UpHill Drift varžybos / Luko Misiūno nuotr.

„Semi-PRO“ kvalifikacijos metu įtampa neapleido nei minutei, mat pamestų mašinų detalių tikrai netrūko. Jau nuo pat kvalifikacijos pradžios, dalyviai „Nemuno žiedą“ paskandino ne tik dūmuose, bet ir pažėrė nemažai žvyro. Po kvalifikacijos, teisėjų nuožiūra buvo atrinkti 32 dalyviai, kurie susirungė TOP 32 formato poriniuose važiavimuose. Mažajame „Semi-PRO“ finale tarpusavyje susirengė „Ride it Out“ komandos narys Paulius Kubilius ir „OneWay Drift Team“ atstovas – Tomas Liutkevičius. Po įnirtingos kovos laimėjo P. Kubilius.

Dar aršesnė kova vyko „Semi-PRO“ finale. Norėdami išsiaiškinti, kuris taps 2-ojo šios lygos etapo nugalėtoju, tarpusavyje kovojo „Urta drift“ komandos narys Salvijus Budrys ir „VovereDrift Team“ komandos narys – Simonas Vilčinskas. Pastarasis dūmų kamuolyje paliko varžovą ir apdovanojimų metu lipo ant pirmos vietos pakylos.

PRO lygos kvalifikaciniai važiavimai, palyginus su „Semi-PRO“, buvo kur kas stabilesni. Čia buvo atrinkta 16 tikrų drifto profesionalų, kurie kovojo TOP 16 formato poriniuose važiavimuose. Jei šios lygos kvalifikacija leido šiek tiek atsipūsti ir pasimėgauti dalyvių techniškumu, tai poriniai važiavimai – buvo visai „nurauti“.

Liqui Moly UpHill Drift varžybos / Igno Galaunės nuotr.

Sunkiausioje sezono trasoje, drifteriai parodė tai, dėl ko yra vadinami tikrais šonaslydžio profesionalais. Gražiausiu ir daugiausiai plojimų bei emocijų sulaukusiu poriniu važiavimu „Liqui Moly UpHill Drift“ varžybose buvo išrinktas tarp Gedimino Ivanausko ir Benedikto Čirbos. Nepaisant to, B. Čirba pateko į didįjį finalą, o G. Ivanauskas dėl trečiosios vietos kovojo kartu su Arūnu Černevičium. Šie du varžovai susirungė mažajame finale, tačiau po įspūdingo G. Ivanausko pasirodymo trasoje, oponentui neliko nieko kito, kaip tik užleisti trečiąją vietą.

Didįjį finalą savo pasirodymu papuošė daugkartiniai Lietuvos ir Europos drifto čempionatų prizinių vietų laimėtojai B. Čirba ir A. Vasiliauskas. Po aršios kovos A. Vasiliauskas nusileido B. Čirbai, kuris teisėjų sprendimu tapo „Liqui Moly UpHill Drift“ PRO lygos II – ojo etapo laimėtoju ir išlygino rezultatą sezoninėje įskaitoje.

Paskutinę varžybų dieną, sekmadienį, vyko „Street“ lygos III – asis etapas. Ši lyga susilaukė bene didžiausio susidomėjimo iš dalyvių, mat jų užsiregistravo virš 100. Po kvalifikacijos, teisėjų sprendimu buvo atrinkti 32 dalyviai, kurie kovojo tarpusavyje poriniuose važiavimuose. Po ilgos ir emocijų kupinos dienos, finalinėje „Street“ lygos kovoje susirungė nutrūktgalvis Yakub Tarasevich ir daugeliui gerai žinomas veidas – Tomas Butavičius – Butomis. Jis užėmė antrąją pakylos vietą, nusileisdamas Y. Tarasevich. Pastarasis laimėjo visus 3 „Street“ lygos etapus, užnugaryje palikdamas beveik 100 oponentų ir jau yra užsitikrinęs šios lygos drifto karaliaus vardą. Sportininkas sieks rekordo – laimėti visus 4 etapus iš eilės, ko, panašu, padaryti dar niekam nepavyko.

Keletą naujovių papuošė Kačerginės „Nemuno žiede“ vykusį „Liqui Moly UpHill Drift“. Pirmą kartą žiūrovai treniruotes galėjo stebėti prie pat starto, o šia žiūrovų zona pasirūpino „H2auto“ plovyklų tinklas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos