„Silverstone National“ trasa pasižymi gana neilgu, vos 2,6 km žiedu bei dideliais išvystomais greičiais, tad visų dalyvių rezultatai yra gana artimi. „Porsche Carrera“ kvalifikaciniuose važiavimuose 14 iš 17 startavusių dalyvių geriausi laikai tilpo į 1 sekundės intervalą. Pirmoms lenktynėms „pole-position“ iškovojo Benas Barkeris, antras buvo Jamesas Suttonas, trečias – taurės lyderis Michaelas Meadowsas, ketvirtas – J. Gelžinis. Antrose lenktynėse pirmą starto vietą užsitikrino M. Meadowsas, antrą – J. Gelžinis.

Pirmų lenktynių startas dėl rūko buvo nukeltas 45 minutėmis, tačiau lenktynininkams vis tiek teko važiuoti jam dar neišsisklaidžius. Starto metu į trečią vietą šoktelėjo Rory Butcheris, o J. Gelžinis ėmėsi įnirtingai persekioti į ketvirtą vietą nukritusį M. Meadowsą. Deja, persekiojimas baigėsi paslydimu ir apsisukimu trasoje. Po to J. Gelžinis bandė atkovoti prarastas pozicijas ir demonstravo aukštą važiavimo tempą, kuris leido užfiksuoti greičiausią rato įveikimo laiką (už tai suteikiamas papildomas taškas). Etapą laimėjo (net penktą kartą iš eilės) B. Barkeris, antras finišavo J. Suttonas, trečias – R. Butcheris, ketvirtas – M. Meadowsas, aštuntas – J. Gelžinis.

Antrose lenktynėse J. Gelžinis nuolat atakavo pirmu važiavusį M. Meadowsas, tačiau tai baigėsi perkaitintomis padangomis ir lietuviui jau teko susirūpinti konkurentais užnugaryje. Mūsiškį sugebėjo aplenkti Rory Butcheris bei Richardas Plantas. Po finišo R. Butcheris gavo 5 sekundžių baudą, nes teisėjai įžvelgė neleistiną trasos posūkio nukirtimą. Taigi pirmą vietą užėmė M. Meadowsas, antrą R. Plantas, trečią – J. Gelžinis.

Po šių lenktynių M. Meadowsas jau užsitikrino „Porsche Carrera“ taurės nugalėtojo vardą. 25 metų britas tapo septintu lenktynininku, kuriam pavyko laimėti Didžiosios Britanijos „Porsche Carrera“ taurę per šių pirmenybių organizavimo dešimtmetį.

Po 18-os etapų M. Meadowsas („Redline Racing“) iškovojo 306 taškus. Antroje vietoje žengia Benas Barkeris („Parr Motorsport“) – 252 taškai, trečias – Samas Tordoffas („Team Parker Racing“) – 236 taškai. Ketvirtoje vietoje esančio J. Gelžinio („Juta Racing“) sąskaitoje yra 235 taškai. Paskutinėse sezono lenktynėse spręsis 2-5 vietų likimas.

„AirAsia Renault Clio Cup UK“ kvalifikaciniuose važiavimuose iš 21-o startavusio dalyvio net 20-ies (!) rato įveikimo laikas tilpo į 1 sekundės intervalą. Abejose lenktynėse pirmą starto poziciją užsitikrino Paulas Rivettas. I. Gelžinis atitinkamai buvo 9-as ir 8-as (nuo lyderio atsiliko 0,294 ir 0,433 sek.) ir tai buvo geriausi mūsiškio kvalifikacijos rezultatai, pasiekti ant sausos dangos.

Lenktynės pasižymėjo itin artima kova: beveik visi dalyviai važiavo vienas paskui kitą. Abu etapus sensacingai laimėjo šio sezono naujokas Joshas Cookas. Pirmose lenktynėse pirmi septyni dalyviai finišavo vos 1,461 sek. intervale, antrose - pirmi šeši dalyviai – 1,494 sek. intervale. I. Gelžinis užėmė atitinkamai 8-ą ir 7-ą vietas (nuo nugalėtojo atsiliko 4,772 ir 3,175 sek.) ir pagal surinktų taškų (30) kiekį jam tai buvo geriausias lenktynių savaitgalis.

Po 14-os „Renault Clio“ taurės etapų vis dar pirmauja Jackas Goffas („Team Pyro“). Antrą vietą užima P. Rivettas (PER HIRE/SVE) – 340 taškų, trečią – Jamesas Dixonas („Total Control Racing“) – 289 taškai. I. Gelžinis („Juta Racing“) pakilo į dešimtą vietą - 135 taškai.

Paskutiniai šių metų „Porsche Carrera Cup GB“ ir „AirAsia Renault Clio Cup UK“ etapai įvyks spalio 20-21 d. „Brand Hatch GP“ trasoje.