Jungtinės lietuvių ir portugalų pajėgos sėkmingai pasirodė, padėdamos João Ramos ir Pedro Ré „Toyota Gazoo Racing Caetano Portugal“ laimėti pirmąjį Portugalijos čempionato etapą.

Po pergalingo finišo B. Vanago komanda paruošė lenktyninį Toyota GR DKR Hilux bolidą pirmajam lietuvio startui po Dakaro – pirmajam Europos bajų taurės etapui, vyksiančiam Ispanijoje balandžio viduryje. Logistikos optimizavimo sumetimais lietuvių technika liko Portugalijoje.

Praėjusios savaitės pabaigoje B.Vanagas gavo kolegų iš „Toyota Gazoo Racing“ skambutį su prašymu padėti Dakaro nugalėtojui Nasser Al–Attyah, kuris savuoju Toyota Hilux patyrė didelę avariją antrajame Pasaulio ralio maratonų čempionate, vykusiame Abu Dabyje kovo pradžioje.

Kol Pasaulio čempionui yra ruošiamas naujas bolidas lenktynėms Meksikoje, gamyklinė komanda paprašė kolegų iš Lietuvos pagalbos.

Pasak Benedikto Vanago, „Nasser Al–Attyah sportinio plano dalis – namų lenktynės Katare – Pasaulio bajų taurės etapas Qatar International Baja. Turime ypač glaudžius santykius su gamykline Toyota komanda, natūralu, kad padedame vieni kitiems aktyviame sezone.“

„Tai, kad didžiausio pasaulyje automobilių gamintojo „Toyota Gazoo Racing“ vadovai, norėdami tęsti pagrindinio Toyota ralio maratonų disciplinos piloto Nasser Al–Attyah dalyvavimą lenktynėse, kreipėsi į mus, parodo, kad jie pasitiki lietuvių komandos kompetencijomis ir kad mūsų patirtis – puiki rekomendacija būti patikimiems sąjungininkams“, – sakė žymiausias Lietuvos pilotas.

Sportinis, Black Hawk pavadinimu žinomas, bolidas savaitgalį buvo perskraidintas iš Ispanijos į Kataro sostinę Dohą, į kurią išvyko ir lietuvių komandos vyr. technikas.

Į lenktynes Katare planuoja vykti ir B. Vanagas: „Mūsų sezonui dar dorai neprasidėjus, turime nemažai veiklos su gamykline Toyota komanda. Esame susitarę gyvai aptarti bendradarbiavimo apimtis ateityje, todėl turiu kelioms dienoms apsilankyti Kataro sostinėje“, – nedaugžodžiavo lietuvis.

Po Pasaulio bajų taurės etapo Katare tautiečių bolidas Toyota gamyklinės komandos technikų bei inžinierių bus paruoštas ateinančioms lenktynėms bei lėktuvu grąžintas į Europą.

„Qatar International Baja“ 2023 vyks kovo 16 – 18 dienomis Katare.

Artimiausias Benedikto Vanago bei šturmano iš Estijos Kuldar Sikk startas numatytas Ispanijoje balandžio 14 – 16 dienomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės