aA
Deividas (24 metai) ir Evaldas (23 metai) Gezevičiai – brolių ekipažas, kuris ralio-sprinto varžybose dalyvauja ketvirtus metus. Nors kartais keičiasi pozicijomis, tačiau dažniausiai Deividas vairuoja, o Evaldas – kruopščiai šturmanauja. Ekipažo planuose – ne tik aukščiausi rezultatai varžybose, tačiau ir naujas automobilis.
Broliai Gezevičiai lenktynėse
© LASF

Sportininkai sutiko prisidėti prie Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) iniciatyvos, kuria siekiama pristatyti jaunąją automobilių sporto atstovų kartą.

- Kas jus atvedė į automobilių sportą?

Deividas: Tikriausiai didžiausią įtaką mūsų atsiradimui autosporte turėjo tėtis. Nuo pat mažens vykdavome palaikyti jo įvairiausiose varžybose ir svajodavome, kad kada nors ir patys lenktyniausime ralio trasose.

Aš pirmą kartą savo jėgas išbandžiau prie pramoginio karto vairo. Tuomet rezultatai tikrai nebuvo stulbinantys. Dabar, kai prisimenu tas klaidas, ima juokas, bet tuomet jos kainavo nemažai nervų. Žinoma, tik klysdamas ir išmokau atsakingumo.

Tolesnę savo karjerą tęsiau ralyje. Į kompiuterį įsirašiau vieną geriausių tuo metu ralio žaidimų „Richard Burns Rally“ ir jo pagalba mokiausi važiuoti. Kiek vėliau su broliu įsigijome pirmąjį automobilį ir pagaliau išvažiavome į trasas. Sekėsi pakankamai gerai, nors prieš kiekvienas lenktynes jautėme didelį jaudulį. Man kartais net ir koją ant pedalo nulaikyti sekėsi sunkiai.

Mokiausi ir šturmanauti, tačiau šis darbas kiek labiau patiko mano broliui, taigi dabar jau ketvirtus metus kartu su juo ir esame vieningas ekipažas. Labai tuo džiaugiuosi.

- Kodėl iš daugelio sporto šakų pasirinkote būtent ralio-sprintą?

Deividas: Kaip pagrindinę priežastį galėčiau įvardinti šios šakos universalumą: privalai šiek tiek išmanyti žiedinį važiavimą, šiek tiek „driftą“, reikia turėti ir slalomo įgūdžių ir, gal tai skambės keistai, bet reikia meniškos sielos. Kartu su šturmanu turime kuo tiksliau ir greičiau perkelti svarbiausią informaciją į sąsiuvinį, kad važiuojant didžiuliu greičiu viskas būtų suprantama. Tik visiškai atsidavus darbui galima patirti tikrąsias emocijas, kurias dovanoja šis sportas.

Broliai Gezevičiai lenktynėse
Broliai Gezevičiai lenktynėse
© LASF

- Ką manote apie ralio-sprinto padėtį Lietuvos automobilių sporte?

Evaldas: Ralio-sprintas Lietuvoje turi didelį susidomėjimą. Deja, tai nepigus pomėgis, todėl pagrindinė problema su kuria susiduriama – ne visi jauni žmonės, kurie žavisi autosportu, gali sau leisti išvažiuoti į profesionalias trasas. Reikėtų pradėti rengti mėgėjiškus renginius pradedantiesiems. Kuo daugiau savo pomėgį realizuojančių trasose – tuo mažiau gatvėse.

- Kokias savybes jums išugdė autosportas?

Deividas: Autosportas – savotiškas universitetas, kuris mane išmokė atsakingumo, darbštumo, ištvermingumo, supratingumo bei kruopštumo.

Evaldas: Susikaupimą ir atsakomybę. Mano, kaip šturmano, darbas labai atsakingas, nuo manęs priklauso didelė dalis to, kaip seksis ekipažui lemtinguose posūkiuose.

- Kaip kovojate su įtampa, patiriama varžybų metu?

Deividas: Sunkiausia užduotis – susidoroti su jauduliu prieš startą. Nesvarbu, ar dalyvaučiau virtualiame turnyre, ar realiose trasose, bet jaudulys visada mane aplanko ir dingsta tik tada, kai užgęsta raudona šviesoforo lemputė. Varžybų eigoje stengiuosi mąstyti blaiviai ir visus veiksmus atlikti atsakingai. Jei kartais per daug įsitempiu, visuomet šalia savęs turiu šturmaną, kuris jaučia, kaip ir kada mane nuraminti.

Broliai Gezevičiai lenktynėse
Broliai Gezevičiai lenktynėse
© LASF

Evaldas: Įtampa paprastai atsiranda tada, kai pradeda kažkas nesisekti: genda technika, atsiranda dvejonės, ar pajėgsi ir panašiai. Prieš lenktynes su broliu visuomet stengiamės nusiteikti pozityviai.

- Kiek paprastai užtrunka jūsų pasiruošimas varžyboms?

Deividas: Varžyboms stengiuosi ruoštis nuolat, tačiau, kad ir kiek besiruoščiau, visuomet pritrūksta tos vienos nakties, kad viskas eitųsi, kaip suplanuota.

Evaldas: Visa mano technika – Ukmergėje, o pats daugiausia laiko praleidžiu Vilniuje. Deja, bet prie pačios technikos tobulinimo prisidedu tik savaitgaliais. Tačiau sutinku su mintimi, kad pasiruošimas varžyboms turi vykti nuolatos, emociškai ir fiziškai visada joms ruošiuosi.

- Ar po varžybų nesunku laikytis kelių eismo taisyklių?

Deividas: Kartais būna, kad per didelius tarpus tarp varžybų, rodos, jau net kojos dreba, kaip norisi kuo greičiau pralėkti gatve. Tačiau visada randu tam alternatyvų: „Simuliatorių akademija“, kartodromai, Ukmergės autokroso trasa. Žinoma, tai nesuteikia visai tokių pat emocijų, kokias gauni varžybų metu, tačiau to pakanka.

Evaldas: Varžybų metu patiriu pakankamai adrenalino, todėl mintys elgtis neapgalvotai keliuose tikrai nekyla.

- Jūsų nuomone, kiek procentų sėkmingo rezultato sudaro: talentas, sunkus darbas ir aplinkybės?

Deividas: Negalėčiau išskirti nei vieno dalyko. Viskas vienodai svarbu.

Evaldas: Tai priklauso nuo žmogaus, kiekvienam skirtingai. Asmeniškai aš didžiausią dėmesį skirčiau darbui. Norėti neužtenka, o sunkiu darbu galima kažką įrodyti ir pasiekti. Antrą vietą skirčiau talentui, kurio dėka gaunama informacija įsisavinama greičiau. O visa kita – aplinkybės.

Broliai Gezevičiai lenktynėse
Broliai Gezevičiai lenktynėse
© LASF

- Kokius didžiausius savo laimėjimus galėtumėte išskirti?

Deividas: Kiekvienų varžybų finišas jau yra nemažas laimėjimas. Kaip vieną įsimintiniausių pergalių galėtume išskirti 11 vietą bendroje įskaitoje Mažeikiai-Viekšniai ralio-sprinto etape. Šiose varžybose viskas klostėsi taip, kaip ir buvo sumanyta. Automobilis veikė be jokių gedimų, stenograma buvo ideali, mes su broliu taip pat buvome labai susidirbę.

Kitas laimėjimas, kurio niekada nepamiršiu, buvo dvikova su latviu 2015-ųjų metų sezono Mažeikiai-Viekšniai varžybose. Su juo varžėmės iki paskutinio trasos metro – rezultatas po visų varžybų buvo lygus iki šimtųjų sekundės dalių. Tik pasiekę finišą sužinojome, kad mūsų ekipažas laimėjo. Jausmas buvo tikrai nuostabus!

- Kas jus labiausiai motyvuoja siekti aukštumų?

Deividas: Didžiausia mano motyvacija – šeima, draugai bei gerbėjai.

Evaldas: Tėtis ir jo palaikymas.

- Kaip vertinate praėjusį savo sezoną? Kokius tikslus esate išsikėlę naujam?

Deividas: Praėjęs sezonas buvo tikrai labai sunkus. Ilgą laiką bandėme suremontuoti automobilį, kuriame buvo daug techninių gedimų po 2015 metais Elektrėnų ralyje patirtos avarijos. Padedami Ukmergės automobilių-motociklų klubo, įmonės UAB „Alsista“, Ukmergės statybų montavimo darbų įmonės bei draugų, šią problemą išsprendėme.

Varžybos irgi ne visuomet sekėsi, tačiau neklysta tas, kas nieko nedaro. Išsigydžius visas žaizdas, viskas pradėjo klostytis geriau: tapome pakankamai greiti savo klasėje ir iškovojome vicečempionų titulą ralio-sprinto čempionate. Taip pat tapau ralio-sprinto „Junior“ įskaitos nugalėtoju.

Evaldas: Mūsų lūkesčiai labai žemiški – sėkmingas sezonas Lietuvos ralio-sprinto čempionate. Svarbiausia – gerai praleistas laikas ir teigiamos emocijos. Bandysime parodyti, kad sena, tačiau prižiūrima mašina gali būti stipri konkurentė.

- Kas yra Jūsų autoritetas automobilių sporte?

Deividas: Didžiausias mano autoritetas ir pavyzdys visuomet yra tėtis. Žinoma, mokausi ir iš Lietuvos autosportininkų.

Evaldas: Lietuvoje yra gerų pavyzdžių, tačiau tiksliai kažko įvardinti nenorėčiau. Pats visada stengiuosi tapti geriausiu. Norėtųsi būti pavyzdžiu kitiems.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Žurnalistų ralyje laukia naujos komandos debiutas: derins grožį su sportu

Pirmąjį birželio savaitgalį vyksiančiose tarptautinėse „Viada Press Rally 2019“...

Latvijos „Audi“ magnatas į „Nemuno žiedą“ pasivaržyti atvyks su BMW

Rinaldsas Rižovsas yra vienas didžiausių naudotų „Audi“ markės automobilių detalių...

Į 1006 km lenktynes viena komanda grįžta su nauju pavadinimu ir didelėmis ambicijomis

Liepos 17-20 dienomis Palangoje vyksiančiose „ Aurum 1006 km lenktynėse “, kurios bus...

Vienintelis lietuvis „Renault Clio Cup“ čempionato etape finišą pasiekė būdamas dešimtas

Praėjusį savaitgalį garsiojoje Austrijos „ Red Bull Ring“ trasoje vyko antrasis šių metų...

Lietuvos drifto diagnozė: meistriškumas auga kaip ant mielių

Po ilgos tarpsezonio pertraukos šonaslydžio gerbėjai turėjo progos iš arti pamatyti visas...

Top naujienos

Staigus Trumpo manevras: kodėl tvenkiasi naujo karo debesys ir kuo tai gali baigtis (188)

Visi nebūtini JAV ambasados Irake darbuotojai privalo palikti šalį. Toks įsakymas, augant...

Svečiuose pas Pablo Eskobaro brolį: buvau atsakingas už visus kartelio pinigus (8)

Visų laikų žiauriausias ir galingiausias narkotikų prekeivis Pablo Eskobaras buvo nušautas, jo...

Milijardinis atokvėpis: Amerikos superturtuoliai vis rečiau sulaukia Mokesčių inspekcijos skambučių (8)

Tikimybė, kad žmonėms, uždirbantiems per metus mažiausiai dešimt milijonų JAV dolerių, bus...

„The Times“: May gali atsistatydinti jau penktadienį

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May atsistatydins šią savaitę, nes...

Situacija Vilniuje jau kelia nerimą ir ekspertams: šie sektoriai – tikra taršos bomba (24)

Remiantis Europos Komisijos duomenimis , nuosavi automobiliai išskiria 10 proc. viso ES...

Dar vienas akibrokštas dėl „Eurovizijos“: patikslinti skaičiavimai pakeitė galutinius rezultatus (11)

Nors „Eurovizijos“ aistros jau baigia nurimti, trečiadienį gerbėjus pasiekė dar viena žinia....

Rūtos pasitraukimo aplinkybės: tai brendo jau kurį laiką (284)

Trečiadienį ryte Londono olimpinė čempionė Rūta Meilutytė pranešė baigianti savo...

Paviešinus Archie gimimo liudijimą paaiškėjo, jog Meghan Markle oficialus titulas – visai ne Sasekso kunigaikštienė (11)

Kas yra Meghan Markle ? Tai klausimas, jau kelis metus kankinantis ne vieną akylą britų...

Nausėda apie „valstiečių“ rinkimų retoriką: niekada nežinai, kas yra dugnas (199)

Prezidento posto siekiantis Gitanas Nausėda sako, kad iš susitikimų su Lietuvos žmonėmis...

Mitybos specialistė išdavė mėgstamiausios košės receptą: savijauta gerės, o kilogramai tirps (9)

Pusryčiai yra vienas svarbiausių dienos patiekalų, juk mums prieš akis dar visa diena. Tad kaip...