Įrodė pranašumą

Kaip FIA IDC komentatoriai skelbė – į TOP16 porines kovas pateko tikrų tikriausia pasaulio šonaslydininkų grietinėlė. Nors dalis jų jau šeštadienį užsitikrino bilietą į finalines sekmadienio kovas, likusiai daliai dar šeštadienį, po kvalifikacijos, teko išsikovoti bilietą į kitą etapą.

Tądien lietuvių delegacija ramiai stebėjo varžybas, nes kvalifikacijoje užėmęs 4-ą vietą B. Čirba tiesiai pateko į TOP16. Vienintelis neatsakytas klausimas liko – kas taps lietuvio varžovu. Variantai buvo tik du – prancūzas Jerome Vassia, arba rusas A. Tsaregradtsev. Ir vienu, ir kitu atveju laukė stiprus varžovas. Vis tik sekmadienį su B. Čirba prie starto susitiko A. Tsaregradtsev su „Flanker F“ automobiliu, dalyvių parke pramintu monstru.

TOP16 susitikę konkurentai paliko be žado žiūrovus. Komentatoriai netgi pripažino, kad „kol kas tai – geriausias šiandienos porinis važiavimas“. B. Čirba ir A. Tsaregradsev pademonstravo pirmus važiavimus, kurie itin technišką Bikernieki trasą paskandino dūmuose ir išlaikė žiūrovų dėmesį nuo starto iki pat finišo linijos. Puikiai pasirodę varžovai privertė suklusti ir teisėjus, kuriems vieningai išrinkti laimėtoją nepavyko. Teisėjai pakvietė dalyvius dar kartą susikauti.

Simboliška, bet kovą trasoje žiūrovai stebėjo ne tik tarp stiprių konkurentų, bet ir bolidų, kurių pavadinimai turi asociacijas su koviniais lėktuvais. „Eurofighter“ prie „Flanker F“. Vieningu teisėjų sprendimu pergalė atiteko lietuviui su ryškiu „BMW E92 Eurofighter“.

Per porą milimetrų nuo TOP4

TOP8 formate lietuviui susitikti teko su savo namų trasoje besivaržančiu latviu Nikolass Bertans. N. Bertans, dar visiems gerai žinomas kaip Nik Nak – jauniausias FIA IDC dalyvis. Sportininkui vos 16 metų ir jis turi itin didelį pranašumą, nes puikiai pažįsta visus trasos posūkius. Tai matėsi jau nuo pirmųjų sportininko važiavimų. Tačiau B. Čirba taip pat ne naujokas Bikernieki trasoje.

Vis tik įveikti latvio B. Čirbai nepavyko. Antrojo važiavimo metu sportininkui pritrūko sėkmės įtikinti teisėjus savo, kaip sekėjo, pranašumu. Bilietas į TOP4 atiteko Latvijos atstovui.

Po kovos B. Čirba pasakojo, kad pavyti N. Bertans sutrukdė padangos. „Iš dalies esame patenkinti savo pasirodymu. Žinoma, gaila, kad antrame važiavime pasibaigė padangos. Visiškai taip pat, kaip nutiko ir „one more time“ metu su A. Tsaregradtsev. Tada dar stengėmės jas taupyti, tačiau su Nik Nak‘u jau nepavyko to padaryti. Pabaigoje realiai važiavau, kaip ant muilo – pritrūko poros milimetrų“.

Nors iki sėkmės pritrūko ne daug, sportininkas džiaugėsi savo pasirodymu ir galutine 7-ąja vieta pasaulio šonaslydžio čempionate. „Pasiekėme tikrai puikų rezultatą“, komentavo B. Čirba stebėdamas finalines FIA IDC kovas.

3-čia vieta komandinėje įskaitoje

Lietuviams užbaigus savo pasirodymą FIA IDC, kova trasoje nesibaigė. TOP4 finale susikovė daugkartinis Europos čempionas James Deane, latviai Kristaps Bluss ir anksčiau minėtas Nikolass Bertans bei kartu su B. Čirba „Liqui moly“ komandą FIA IDC varžybose atstovavęs Ukrainos šonaslydžio čempionas Max Miller. Pastarajam be kovos atiteko 3-čioji vieta, nes dėl 3-4 vietos turėjęs su juo rungtis K. Bluss dėl gedimų taip ir nepasirodė prie starto.

Didžiausia intriga virė dėl 1-2 vietos, kur susitiko trasos šeimininkas N. Bertans ir ne vieną pergalę „Drift Masters“ Europos čempionatų metu šioje trasoje pelnęs – J. Deane. Sportininkai ne tik pasislėpė iš po padangų pasklidusių dūmų užsklandoje, bet ir paskandino visus žiūrovus. Vis tik jau pirmojo važiavimo metu fortūna nusisuko nuo trasos šeimininko, o po to pertraukos į trasą grįžusiam N. Bertans beliko užbaigti kovą antroje pozicijoje. Teisėjai išrinko naują pasaulio čempioną ir juo tapo J. Deane.

Apdovanojimų metu buvo paskelbti ne tik geriausi FIA IDC pilotai, bet ir pakviestos stipriausios čempionato komandos. Čia pasirodė ir lietuvis B. Čirba su „Liqui Moly“ komanda (ukrainiečiu M. Miller ir čeku M. Reichert). Sportininkai užėmė 3-ią vietą ir nusileido tik „Viada Latvija“ ir „Aimol Racing“ komandoms.

Į Lietuvą grįžęs B. Čirba jau rengiasi birželio 18-19 dienomis vyksiančiam 2-ajam Lietuvos šonaslydžio čempionato etapui, Kačerginės „Nemuno žiede“, kuriame pasirodys su „Urta drift“ komanda.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės