aA
Jau artėjantį savaitgalį Marijampolės pašonėje esančioje ir vienoje labiausiai naudojamų Lietuvoje autokroso trasų bus surengtos grandiozinės varžybos, truksiančios net dvi dienas. Čia paaiškės, kas taps naujaisiais Lietuvos automobilių kroso čempionais bei prizininkais. Varžybų organizatoriai – sporto klubas „Ugira Kross“ čia žada surengti tikrą fiestą ir tuo pačiu paminėti penkiolikos metų klubo gyvavimo jubiliejų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Autokroso varžybos Marijampolėje
Autokroso varžybos Marijampolėje
© Organizatorių archyvas

Kartu su paskutiniuoju Lietuvos automobilių kroso čempionato etapu čia vyks ir vaikų čempionato finalas bei regionų autokroso taurės finalas, o gausų dalyvių būrį papildys ir svečiai iš Latvijos, Estijos bei Rusijos, kadangi čia taip pat vyks ir Baltijos šalių automobilių kroso taurės „B 1600“ bei „Open 4500“ etapai.

Varžybas organizuojantis Zenonas Sinkevičius atskleidė, kad varžyboms užsiregistravo daugiau nei aštuonios dešimtys dalyvių, todėl čia bus galima laukti itin atkaklios kovos ir įspūdingų momentų.

Žiūrovams – galimybė pažvelgti į istoriją

Dvi dienas truksiančiame renginyje žiūrovai pamatys ir tai, ką prisimena tik vyresnės kartos autokroso gerbėjai. Trasoje pasirodys „Buggy 6000“ klasės bagiai, pagaminti ant GAZ-53 sunkvežimių platformų ir autokrose vadinami tiesiog „krokodilais“. Tokie vaizdai tikrai nepaliks abejingų, nes savo akimis pastaruoju metu tokią techniką buvo galima išvysti tik kaimyninėse šalyse.

„Klubui – penkiolika metų. Norime padaryti šventę ir prisiminti šį klubą, kuris buvo pirmas ir pagrindinis klubas „Marijampolėje“. Iškovoję esame ne vieną pergalę, o per penkiolika metų užauginome šešis sporto meistrus. Norime pasidžiaugti šia sukaktimi ir tuo pačiu skambiai pabaigti šių metų autokroso sezoną Lietuvoje.

Subūrėme ir „krokodilų“ klasę, pakvietėme latvius, estus, bus ir Lietuvių. Senais laikais tų „krokodilų“ vien Marijampolėje buvo pagaminta 18, o tuometiniame Tarybų sąjungos čempionate važiuodavo pusantro šimto tokių „krokodilų“. Taigi, šventė bus tikrai didelė ir veiksmo bus abi dienas. Kviečiu visus atvykti į Marijampolę, nes tai bus neeilinės varžybos“, – sakė „Ugira Kross“ klubo vadovas Zenonas Sinkevičius.

Žiūrovai turės galimybe ne tik pamatyti retai matomus „krokodilus“, bet ir pasinerti į kvapą gniaužiančius vaizdus stebint kėbulinių automobilių ir lengvųjų bagių lenktynes net dvylikoje skirtingų klasių.

Autokroso varžybos Marijampolėje
Autokroso varžybos Marijampolėje
© Organizatorių archyvas

Situacija sezono rikiuotėje žada dramą

Kad aštrių momentų bus – aišku jau dabar. Tai paskutinysis sezono etapas, todėl kiekvienas iškovotas taškas ir laimėta pozicija gali lemti vietą metinėje sezono įskaitoje.

„Junior 1000“ įskaitoje aršiausios kovos galima tikėtis iš Valdo Mikužio ir Normanto Lepšio. Tiek vienas, tiek kitas greitas vaikinas gali tapti šių metų čempionu, nes pirmoje vietoje dabar klasifikuojamo Valdo Mikužio pranašumas prieš varžovą tesiekia 4 taškus. Trečioje vietoje šiuo metu esantis latvis Dainis Zemnieks taip pat negali jaustis ramiai. Jam į nugarą kvėpuoja taip pat keturiais taškais atsiliekantis Rytis Gurklys.

„Super 1600“ klasėje po penkių etapų lyderiu vadinti galima Eriką Narbutą, turintį 77 taškus. Jis 12 taškų lenkia Eligijų Abartį, o trečioje vietoje klasifikuojamas Šarūnas Gruzinskas.

„2000 Super“ įskaitoje nugalėtojo vardą jau yra užsitikrinęs Tomas Skrodenis, tačiau dėl antrosios vietos ir vėl turėtų lūžti ietys. Antroje vietoje žengiantį Raimundą Kukenį ir trečioje klasifikuojamą Arną Kanapecką šiuo metu teskiria vos keturi taškai.

Autokroso varžybos Marijampolėje
Autokroso varžybos Marijampolėje
© Organizatorių archyvas

„Buggy 1600“ klasėje lyderio vaidmuo šiuo metu priklauso Kęstučiui Krakiui, kuris yra surinkęs 87 taškus ir aštuoniais lenkia Andrių Lugauską, patyrusį nesėkmę ir nė taško neuždirbusį penktame etape. Trečioje vietoje su 68 taškais dabar klasifikuojamas Saulius Žunda.

„OPEN“ įskaitoje varžovams jau nebepavejamas šiemet visuose etapuose ant podiumo lipęs Steponas Jančauskis. Tačiau dėl antrosios vietos kova turėtų virti tarp dviejų to paties klubo „Mūša Kross“ narių – Egidijaus Kirdeikio, kuris su 90 taškų dabar antras, ir Pauliaus Šniuko, turinčio 11 taškų mažiau.

Marijampolėje paaiškės ir pačių jauniausių autokroso lenktynininkų rezultatai. Lietuvos vaikų automobilių kroso čempionato„Mini Buggy“ įskaitoje, kur varžosi vaikai, arčiausiai čempiono titulo yra Daugirdas Dungveckis. Jis turi 88 taškus ir nuo antroje vietoje esančio savo brolio Ąžuolo Dungveckio yra pabėgęs 11 taškų. Trečia šiuo metu žengia kupiškėnė Lėja Vareikaitė, tačiau nuo jos tik penkiais taškais atsilieka Adrijus Lugauskas.

Komandinėje čempionato įskaitoje kol kas geriausiai sekasi ASK „Smart Motorsport“ rinktinei. Jie 39 taškais lenkia Biržų ASK ir beveik 65 – trečioje vietoje esančią „Motorsport LT“ ekipą.

Autokroso varžybos Marijampolėje
Autokroso varžybos Marijampolėje
© Organizatorių archyvas

Lietuvos automobilių regionų taurės sezono įskaitoje taip pat galima laukti įdomių momentų, nes čia kai kur taškų skirtumai tarp dalyvių yra dar mažesni. Štai klasėje „1600“ lyderiaujantis Mindaugas Jaudžemis turi 40 taškų, o antroje vietoje klasifikuojamas Vismantas Gricius – vos dviem taškais mažiau. Trečioje vietoje žengia Milda Zabielienė, kurią nuo antrosios vietos teskiria vos taškas.

Klasėje „2000“ sezono nugalėtojo vardą jau yra užsitikrinęs Mindaugas Skiezgilas, bet jam už nugaros – tikra spūstis. Antroje vietoje klasifikuojamas Laurynas Paulauskas turi 59 taškus, trečias su 58 taškais klasifikuojamas Gytis Šatkauskas, o ketvirtas – Antanas Mažonas, kurio sąskaitoje 54 taškai.

„2000 RWD“ klasėje kol kas taškus dalyviai rinko tik viename etape, tačiau Marijampolėje jie turės progą savo turimų balų skaičių padidinti. Kol kas čia lyderiauja Andrius Kubilius su 18 taškų, jam trimis taškais nusileidžia Remigijus Tautvydas, o 13 taškų turi Tomas Batys.

„Buggy 2000“ įskaitoje kova virs tarp dviejų Kirdeikių – Mindaugo ir Gedo. Šiuo metu lyderiu vadinti galima Mindaugą, tačiau jo turima keturių taškų persvara yra gana trapi. 53 taškus turintis Gedas Kirdeikis žengia antras, o su 38 taškais trečioje vietoje klasifikuojamas Sigitas Rupeika.

Autokroso varžybos Marijampolėje
Autokroso varžybos Marijampolėje
© Organizatorių archyvas

Komandinėje įskaitoje čia tvirtai lyderiauja „Tornada Racing“ klubas, iškovojęs 150 taškų. Dėl antros vietos čia teks kovoti dviem ekipoms, kurios šiuo metu turi vienodą taškų skaičių. Po 112 balų dabar yra surinkusios ASK „Žaibas“ ir ASK „Extempas“ komandos, tad paskutinis etapas čia bus lemiamas.

Baltijos autokroso taurės „B-1600“ bagių įskaitoje kol kas lyderiauja estas Janaras Kadakas. Jis turi 68 taškus ir aštuoniais lenkia Andrių Lugauską. Nuo pastarojo dar dešimt taškų sezone atsilieka Tomas Zavarskis.

Baltijos autokroso taurės „OPEN 4500“ įskaitoje šiuo metu lyderiauja marijampolietis Darius Tamašauskas. Jis turi surinkęs 55 taškus. Dėl antrosios metinės pozicijos kova bus kur kas atkaklesnė, mat dabar antrą vietą užima Dalius Valiukas su 42 taškais, tačiau nuo jo vos pora taškų atsilieka Egidijus Kirdeikis. Pastarasis tik vienu tašku lenkia ketvirtoje vietoje esantį Paulių Šniuką.

„Krokodilų“ klasėje „B-6000“ šiuo metu lyderiauja estas Andressas Lohuvali. Jis turi 57 taškus. Didžiausio palaikymo iš žiūrovų Marijampolėje reikės lietuviui Audriui Pilipavičiui, kuris vienintelis gina Lietuvos spalvas Baltijos autokroso taurėje, šioje klasėje. Jis dabar nuo lyderio atsilieka penkiais taškais ir turi visus šansus tapti čempionu. 31-ą tašką yra iškovojęs ir trečioje vietoje rikiuojasi Janis Kozlovskis.

Autokroso varžybos Marijampolėje
Autokroso varžybos Marijampolėje
© Organizatorių archyvas

Dienotvarkė

Rugsėjo 28-ą dieną, šeštadienį Marijampolės autokroso trasoje veiksmas prasidės priešpiet. Nuo 11 val. čia prasidės dalyvių registracija ir techninis patikrinimas, o žiūrovai automobilius trasoje išvys nuo 13 val., kai prasidės laisvosios treniruotės. Iškart po jų bus surengti chronometruojami važiavimai. Šeštadienį bus surengtas ir pirmasis kvalifikacinis važiavimas. Jo pradžia numatoma 17 val.

Rugsėjo 29-ą dieną, sekmadienį važiavimai prasidės gerokai anksčiau. Jau 8.30 val. prasidės antrasis kvalifikacinis važiavimas, o 10.30 val. bus surengta oficiali varžybų atidarymo ceremonija. Iškart po to – trečioji kvalifikacija bei finalai.

Veiksmą varžybose garantuoja pati trasos specifika ir varžybų epizodams stebėti patogios bei saugios žiūrovų zonos.
Molinga trasos danga pasižymi savo kietumu esant sausam orui. Pagrindas yra toks tvirtas, kad ant jo net lieka padangų žymės. Tačiau net menkiausias lietaus lašelis pakeičia trasos charakterį ir ji tampa slidi bei reikalaujanti maksimalaus susikaupimo bei itin didelio profesionalumo. Oro užsakyti negalima, tačiau čia kvapą gniaužiančių vaizdų bus bet kokiomis oro sąlygomis

Trasos adresas – Pietarių kaimas, Gėlyno g. 26. Bilieto kaina žiūrovui – penki eurai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Vaidotas Žala išbandė Dakaro „Mini“ po remonto: adaptuotis reikia iš naujo

Įpusėjus rudeniui ne tik baigiasi automobilių sporto sezonas, tačiau ir prasideda lenktynininkų...

Dvi sporto federacijos prašo koreguoti „Nemuno žiedo“ investicinį projektą

Vienintelė automobilių ir motociklų lenktynių trasa Lietuvoje – „Nemuno žiedas“ šiandien...

Lietuvoje startuoja unikalus projektas: dalyvauti kviečiami visi, kurie svajoja sėsti į ralio automobilį

Kasmet vis daugiau jaunų žmonių susidomi automobilių sportu. Lygiagrečiai daugėja ir pačių...

Prekybos miestelio „Urmas“ slalomo iššūkis pateiks naujų išbandymų

Per šalies miestus keliaujantis „D 1 Sport“ inicijuotas projektas „Saugūs keliai Lietuvoje“...

Antanas Juknevičius pasidalino žiniomis apie Dakaro ralį: džiaugtis tikrai yra dėl ko (1)

Antanas Juknevičius, "Kreda" komandos lenktynininkas, pasidalino šviežiausiomis naujienomis apie...

Top naujienos

Pasiūlymas ilginti moksleivių atostogas mokyklų vadovams buvo netikėtas ir nemalonus: paaiškino, ką keičia dvi savaitės (19)

Moksleivių atostogos šį rudenį gali būti pratęstos iki dviejų savaičių – tokį siūlymą...

Nausėda įvertino koronaviruso plitimą Lietuvoje: padėtis tiek rimta, kad turime pamiršti kitus dalykus papildyta (16)

Šalies vadovas Gitanas Nausėda antradienį apsilankė Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre...

Skvernelis sureagavo į Valinsko pasisakymą: negaliu tiesiog nutylėti (1)

Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad jį sukrėtė ir šokiravo žinomo laidų vedėjo Arūno...

Drama Kaune: ekskavatoriumi prieš istorinę vilą (261)

Prestižiniame Kauno Žaliakalnio rajone, Ąžuolyno pašonėje, Perkūno alėjoje stovėjusi Art...

Pirmoji ES šalis grįžta prie karantino papildyta (157)

Airija tapo pirmąja Europos Sąjungos valstybe nare dėl augančio naujojo koronaviruso atvejų...

Praėjusią parą – 202 nauji koronaviruso atvejai ir dvi mirtys mirusiesiems koronavirusas nustatytas spalio 10-15 d. (126)

Praėjusią parą šalyje nustatyti 205 nauji koronaviruso atvejai. Tai žiniasklaidai patvirtino...

Tiesioginė transliacija / Tiesiogiai – iš NVSC: prezidento Nausėdos komentaras (14)

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį lankysis Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre...

Grybauskaitė: po rinkimų prasidės reguliacijos ir priemonės, kurios dabar vėluoja (189)

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį balsuodama išankstiniame balsavime...

Prabilo apie pauzę nuo visuomeninio gyvenimo: kalba eina ne tik apie ilgesnes moksleivių atostogas papildyta 10:46 val. (286)

Premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nuteikinėja...

Šimonytė dėl „diržų veržimosi“ istorijos įgėlė Karbauskiui: klausimas dabar yra kitas (231)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė...

|Maža didelių žinių kaina