Pasak Lietuvos kartingo federacijos prezidento Dariaus Jonušio, „Žiemos taurės“ varžybos jauniesiems sportininkams tapo puikia mokykla ir savotišku tramplinu besiruošiant vasaros sezonui. Pamokos, įgytos slidžiose, ledu ir sniegu padengtose žiemos trasose taps neįkainojamos vasarą, kai prapliups staigi liūtis ar teks varžytis lietaus jau suvilgytame take.

Neigiamos emocijos greitai išgaruodavo

„MS kart“ komandos sportininkas Lukas Stanevičius abusyk finišavo antras įkandin abu bandymus laimėjusio LMITKC (Lietuvos moksleivių informavimo ir techninės kūrybos centro) sportininko Tomo Aniūno.

Galutinėje „Žiemos taurės“ įskaitoje Tomas surinko 200 taškų ir džiaugėsi pagrindiniu trofėjumi.

Šios klasės nugalėtojas tik keturiais taškais pranoko antrąjį prizininką L. Stanevičių, o trečiąja vieta džiaugėsi dar vienas LMITKC atstovas Simas Tankevičius, per penkių etapų lenktynes pelnęs 172 taškus.

Įtvirtino įgytą persvarą

Daugiausia dalyvių varžėsi „Honda“ kartų klasėje, kurios lyderiui, LMITKC sportininkui Titui Bučeliui Aukštadvaryje beliko tik įtvirtinti kitų etapų lenktynėse įgytą persvarą. Jis įtikinamai laimėjo abu penktojo etapo važiavimus ir iškovojo „Žiemos taurę“.

Antrąją vietą etapo lenktynėse laimėjo Tito komandos draugas Rytis Reinys, o trečias liko Ukmergės Kartingo sporto centro lenktynininkas Benediktas Urbonas.

Šie trys sportininkai tokia pačia eilės tvarka išsirikiavo ir galutinėje „Žiemos taurės“ įskaitoje, kurioje nugalėtojo titulą T. Bučeliui garantavo 215 taškų.

R. Reinys pelnė 155, o B. Urbonas – 147 taškus.

Greičiausiųjų garbės pakyla

Didžiausią susidomėjimą kėlė galingiausius kartus, kurių variklių darbinis tūris - 125 kubiniai centimetrai ir kurie išvysto didžiausią greitį, vairuojančių lenktynininkų kovos.

Šios klasės kartų be pavarų dėžių lyderis, „Juta Racing“ sportininkas Ignas Gelžinis pirmąjį važiavimą laimėjo, o antrajame finišavo trečias.

I. Gelžinis laimėjo ne tik paskutiniojo etapo varžybas, bet ir „Žiemos taurę“ kurią jam garantavo 217 taškų.

„MS kart“ sportininkas Paulius Paškevičius su 168 taškais liko antras, o trečioji galutinės įskaitos vieta šioje klasėje atiteko LMITKC atstovui Antonui Abragimovičiui, pelniusiam 124 taškus ir tik 3 taškais pranokusiam Panevėžio rajono moksleivių kartingo sporto centro lenktynininką Vaidotą Šmatavičių.

Klaipėdos sporto klubo RKV atstovas Saulius Pocevičius įtikinamai laimėjo abu 125 kub. cm. kartų su pavarų dėžėmis klasės paskutiniojo etapo važiavimus, tačiau „Žiemos taure“ džiaugėsi ne jis.

Šioje klasėje pagrindiniu trofėjumi džiaugėsi etapo laimėtojo bendraklubis Vitalijus Gudzenka, pelnęs 182 taškus. Su 158 taškais S. Pocevičius liko antras, o trečiąją vietą iškovojo „Autorojaus“ sportininkas Matas Kiznis, penkių etapų lenktynėse surinkęs 135 taškus.

Įtikinama LMITKC pergalė

Komandų „Žiemos taurės“ įskaitoje varžėsi dešimt klubinių ekipų.

Nugalėtoja tapo sostinės LMITKC komanda, kurios lenktynininkai surinko 575 taškus ir gerokai atsiplėšė nuo varžovų.

Antroji vieta atiteko Kauno „MS kart“ ekipai (359 taškai), o trečiąją prizinę vietą paveržė Klaipėdos RKV sporto klubo kartingo meistrai, surinkę 316 taškų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.