Tarpsezoniu perėjęs į „Monster Energy Kawasaki Pfeil“ komandą, Arminas jau šeštadienį visiems parodė, kad čia atvažiavo turėdamas vieną tikslą – nugalėti. Greičiausią kvalifikacinį rato įveikimo laiką savo grupėje parodęs anykštėnas sekmadienį nemažino apsukų ir nugalėjo „MX Youngster“ klasėje.

Pirmajame važiavime 17-metis Arminas startavo neįspūdingai, tačiau jau po kelių posūkių pakilo į 6-tą vietą ir su kiekvienu ratu kilo pozicijomis aukštyn. Jau aštuntame rate aplenkęs savo pagrindinį priešininką šiame čempionate, vokietį Brianą Hsu, Arminas pakilo į pirmąją vietą ir jos neužleido iki pat finišo. Antras liko B. Hsu, nuo Armino atsilikęs 3 sekundėmis, trečias taip pat vokietis – Stefanas Ekeroldas, kuris nuo lyderių atsiliko 29 sekundėmis.

Antrasis važiavimas prasidėjo dar prastesniu startu – Arminas buvo 10-tas, tačiau ir vėl greitai kilo aukštyn. Jau šeštame rate A. Jasikonis pakilo į antrąją vietą ir ieškojo būdų kaip aplenkti priekyje važiavusį S. Ekeroldą. Visgi siaura bei lenkimams ne itin palanki trasa padarė savo – Arminas nusprendė nerizikuoti, žinodamas, kad finišavęs antras jis vis vien laimės šį etapą. Nuo lyderio jis atsiliko 1,7 sekundės bei parodė greičiausią rato įveikimo laiką tarp visų dalyvių. Trečias finišavo Svenas van der Mierdenas iš Olandijos.

Sudėjus abiejų važiavimų rezultatus, Arminas surinko 47 taškus ir nugalėjo pirmajame „ADAC MX Masters“ etape bei tapo čempionato lyderiu. Po jo rikiuojasi S. Ekeroldas su 45 taškais bei gamyklinės „Team Rockstar Energy Suzuki Europe“ atstovas B. Hsu su 36 taškais.

Arminas buvo patenkintas pasiektu rezultatu ir tikisi tokį lygį išlaikyti iki pat čempionato pabaigos:
„Trasoje jaučiausi puikiai. Žiemos metu daug testavome „Kawasaki“ motociklą, daug dirbau su fizinio rengimo treneriu Linu Šiaučiūnu, ruošėmės kryptingai ir tas darbas atsipirko šiandien. Nemažai laiko praleidžiu ant 450 kub. cm. motociklo, tad tai man tikrai padėjo dar labiau „išspausti“ 250 kub. cm. „Kawasaki“, kuriuo važiuoju ADAC čempionate. Pirmame važiavime gana greitai aplenkiau visus ir nebuvo problemų išlaikyti gero tempo iki pat varžybų pabaigos. Brianas bandė porą kartų atakuoti, bet neleidau jam manęs aplenkti. Antras važiavimas buvo kiek sunkesnis, trasa jau buvo labiau išsimušusi, o dar ir startas nelabai pavyko. Iki antros vietos pakilau greitai, bet su komanda nusprendėme nerizikuoti ir nelenkti Stefano. Trasa buvo ganėtinai siaura ir išsidaužiusi, tad nebuvo daug greitų skirtingų linijų. Labai džiaugiuosi rezultatu. Esu dėkingas savo naujai „Monster Energy Kawasaki Pfeil“ komandai bei, žinoma, visai savo šeimai, kuri persikėlė kartu su manim gyventi į Belgiją, kad turėčiau visas sąlygas treniruotis ir tobulėti.“

Kitas lietuvis Vytautas Bučas startavo stipriausioje MX Masters klasėje. Po sunkios kojos traumos atsigaunantis šiaulietis kvalifikacijoje savo grupėje buvo 9-tas. Pirmajame važiavime Vytautas buvo 25-tas, antrajame 28-tas ir įskaitinių taškų neiškovojo. MX Masters klasėje nugalėjo Pasaulio čempionate puikiai važiuojantis Maxas Naglas, antras liko tiek pat taškų iškovojęs Glenas Coldenhoffas, trečias – Christianas Brockelas.

Kitas „ADAC MX Masters“ čempionato etapas – jau gegužės 2-3 dienomis Jauer trasoje, Vokietijoje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos