Be to, trečiadienį organizatorių paskelbtas preliminarus starto sąrašas su 71 dalyvaujančiu ekipažu rodo džiuginančią Lietuvos Ralio Čempionato (LRČ) dalyvių skaičiaus augimo tendenciją.

Iki karščiausio vasaros ralio festivalio likus savaitei, organizatoriai skelbia preliminarią starto tvarką. Šiame sąraše matomi 36 Lietuvos, 9 Baltarusijos, 8 Rusijos, 5 Latvijos, 3 Estijos, 2 Vokietijos, 1 bendrą Saudo Arabijos ir Suomijos bei po vieną Lenkijos, Izraelio bei Olandijos ekipažai.

Nuo 2016 m. pradžios starto tvarka yra sudaroma remiantis LASF Ralio Komiteto turima informacija apie sportininkų realų greitį Lietuvos ir Latvijos raliuose. Saugumo kriterijus taip pat yra svarbus – stengiamasi, kad prieš greitesnius sportininkus neatsidurtų lėčiau važiuojantys ekipažai. Be to, dvidešimt pirmųjų dar važiuos ir kvalifikacinį greičio ruožą prieš ralį ir savo galutinę starto poziciją galės rinktis priklausomai nuo čia pasiekto rezultato.

Preliminarios starto tvarkos pirmasis dešimtukas:

1. Martynas Samsonas ir Mindaugas Varža, LARČ: LRC1, „BMW M3X“ „SamsonasRacing.com“
2. Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas, LARČ: LRC1, „Mitsubishi Lancer Evo X“, „Juta-Bauer Rally Team“
3. Kaspar Koitla ir Andres Ots, „Mitsubishi Lancer EVO IX“, „Prorehv Rally Team“
4. Janis Vorobjovs ir Andris Malnieks, LARČ: LRC1, „Mitsubishi Mirage“, „N40 – Egzotika“
5. Vaidotas Žala ir Žygimantas Augustas Žala, LARČ: LRC1, „Mitsubishi Lancer Evo“, „Ralio ratai“
6. Roland Murakas ir Kalle Adler, LARČ: LRC2, „Mitsubishi Lancer Evo X“, „Prorehv Rally Team“
7. Ramūnas Čapkauskas ir Tomas Šipkauskas, LARČ: LRC1, „Mitsubishi Lancer Evo IX“, „Juta-Bauer Rally Team“
8. Martynas Samuitis ir Gediminas Celiešius, LARČ: LRC1, „Škoda Fabia R5“, „Rimo Martin Sport“
9. Benediktas Vanagas ir Greta Germanavičiūtė, „Subaru Impreza WRC“, „General Financing Team Pitlane“
10. Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius, LARČ: LRC1, „Mitsubishi Lancer Evo IX“, „MVP Racing“.

Startinės pozicijos pasirinkimo ceremonija numatyta rugpjūčio 12 d. Pasirinkdami tam tikras pozicijas, sportininkai gali įgyti didesnį ar mažesnį pranašumą prieš kitus dvidešimtuko dalyvius. Pavyzdžiui, esant dulkėtam keliui, geresnėje pozicijoje atsiduria pirmasis ekipažas, tačiau jei dulkių nėra, geriausiai jaučiasi 5-8 starto pozicijas turintys lenktynininkai, kuriems ant kelio lieka mažiau viršutinio žvyro sluoksnio ir todėl sukibimas su danga yra geresnis, nei tų, kurie važiuoja pirmieji.

Festivalio organizatorių atstovė Neringa Simson apžvelgė greičiausiųjų dvidešimtuką: „Turime ypatingai greitą pirmąjį sportininkų penketuką. Iš jo tik Martynas Samsonas dar nėra užėmęs prizinės „300 Lakes Rally” vietos. Tačiau šiais metais nauju ir galingu automobiliu Martynas su šturmanu Mindaugu Varža demonstruoja įspūdingą greitį visuose raliuose ir lyderiauja šių metų Lietuvos Ralio Čempionate. Tad jam skirtas pirmasis starto numeris.

Dar penkiolika dalyvių taip pat pasižymi išaugusia sportine forma ir gali nustebinti ne tik kvalifikacijoje, bet ir apskritai ralyje. Džiugina, kad po rankos traumos jau pagijo ir ralyje užsiregistravo Vytautas Švedas. Žinome, kad jis ne tik sieks dar kartą nugalėti mūsų ralyje, bet ir sugrąžinti daugiau intrigos į šių metų Lietuvos Ralio Čempionatą.

Ne taip pasisekė kitam ekipažui, kurio šturmanas Ramūnas Šaučikovas patyrė stuburo traumą avarijoje. Vietoj jo Martynui Samuičiui šturmanaus ne mažiau patyręs, tačiau su Martynu dar nelenktyniavęs profesionalas – Gediminas Celiešius. Šis ekipažas važiuos “Škoda Fabia R5” automobiliu, tačiau jau antrą ralį iš eilės, jie nebus vieninteliai – tokį patį automobilį į Zarasus atsiveš kitas dvidešimtuke esantis ekipažas, svečiai iš Olandijos – Albertas Von Thurn und Taxis ir Bjornas Degantas.

Dvidešimtuko gale daugiausia turime svečių iš užsienio bei neblogą tempą demonstruojantį šių metų LRČ debiutantą – Igną Gelžinį.“

Trijų šalių ralio festivalis „300 Lakes Rally“ šiais metais vyks rugpjūčio 12-13 dienomis Zarasuose. Tai septintą kartą vykstantis renginys, jungiantis tris kaimynines šalis – Latviją, Baltarusiją ir Lietuvą bei sukuriantis šventę ne tik sporto dalyviams ir fanams, bet apskritai vieną laukiamiausių vasaros švenčių visoms trims šalims.

„300 Lakes Rally“ yra ne kartą nominuotas bei apdovanotas įvairiais apdovanojimais – „Metų iniciatyva 2010“, „Sporto marketingo kampanija 2010“, „Sėkmingiausias Sporto Turizmo renginys 2011“ ir kt.

Šių metų sportinės festivalio dalies išskirtiniais elementais taps pirmą kartą vykstantys FIA „Baltic Rally Trophy” bei „King of Baltic Tarmac” apdovanojimai. Pramogos nenusileis kitiems didiesiems vasaros festivaliams – mieste numatyti „G&G Sindikatas“ ir „AC/DC Tribute.lt“ koncertai, ugnies šou, fejerverkai bei greičiausių ralio automobilių pasirodymai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos