Po keturių ralio čempionato etapų jau aišku, kad šiais metais įsteigtą „Atlantis Games 2WD Rally Challenge“ įskaitą ir 13500 eurų prizinį fondą laimėjo broliai Justas ir Titas Simaškos. „Džiugu, kad čia jau niekas mūsų nepavys kad ir kaip susiklostytų paskutinės šių metų lenktynės. Piniginis prizas gali būti panaudojamas tik startui Europos ralio čempionate ir praktiškai dengia bent vienų varžybų išlaidas, taigi iš esmės jau užsitikrinome bent vieną startą tarptautinėse varžybose kitiems metams“, – sako J. Simaška.

Ar tai bus įvadas į visą čempionatą tarptautinėje arenoje, dar neaišku. Ekipažas sako kol kas susikoncentravęs į paskutinį Lietuvos čempionato etapą jau šį savaitgalį: „Jame dar galime ir laimėti čempionų taures, ir jas pralaimėti.“

Tiesa, lenktynių matematika gana aiški – brolių Simaškų ekipažas nuo šiuo metu viena ašimi varomų automobilių įskaitoje pirmaujančio Sauliaus Trapuilos ekipažo atsilieka tik 6 taškais.

„Čia viskas paprasta – jeigu BMW M3 automobiliai negenda, jie laimi, nes yra tiesiog greitesni už mūsų Ford Fiestą. Sauliui Trapuilai užtenka atvažiuoti savo tempu vos viena vieta aukščiau už mus ir jis čempionas. Bet matysime po kelių greičio ruožų, gal mūsų technikai bus palankios trasos ir danga, ir su Sauliumi galėsime pakovoti“, – viliasi J. Simaška.

Tiesa, teoriškai į priekį čempionato įskaitoje įsiveržti dar galėtų ir labai greitas lenktynininkas Justas Tamašauskas, tačiau kad taip atsitiktų, turėtų labai nesisekti tiek S. Trapuilai, tiek ir J. Simaškai.

Tuo tarpu LARČ4 įskaitoje, kurioje jau varžomasi su panašių galimybių technika, Justo ir Tito absoliuti pergalė daug labiau tikėtina. Ekipažas per keturis čempionato etapus šioje įskaitoje buvo nepavejamas ir surinko maksimalų taškų skaičių.

„Visgi negalim atsipalaiduoti – antroje vietoje esantis lenkas Hubert Laskowski nuo mūsų atsilieka 28 taškais, o už paskutinį etapą Zarasuose iš viso galima gauti net 50 taškų. Tokia situacija neleidžia mums nefinišuoti, nors įtampa ir mažesnė“, – aiškina lenktynininkas ir kviečia visus automobilių ralio fanus nepraleisti paskutinio etapo Zarasų apylinkėse.

Šį savaitgalį vyksiantis paskutinis šių metų ralio čempionato etapas „Rally Aukštaitija 2021“ tiesiog kunkuliuos sportinėmis emocijomis. Įnirtinga kova vyks ne tik atskirose įskaitose, tačiau ir dėl absoliutaus šių metų ralio čempiono titulo.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos