Transporto priemonių draudikų biuro duomenimis, Lietuvos keliais važinėja iki 150 000 automobilių, kurių vairuotojai nėra įsigiję privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo. Konkurso „Metų automobilis 2014“ partnerė, draudimo bendrovė ERGO Insurance SE Lietuvoje primena, kad tokie vairuotojai rizikuoja ne tik iki 120 Lt siekiančia bauda, bet ir dideliais nemalonumais – jei taps avarijos kaltininkais, jiems teks atlyginti visus nukentėjusiųjų nuostolius.
© Organizatorių archyvas

Atsargesni ir apdairesni vairuotojai renkasi ne tik civilinės atsakomybės, bet ir pačios transporto priemonės kasko draudimą. Nors pastarasis ir nėra privalomas, tačiau itin aktualus perkant naują automobilį. Neturint tinkamos draudimo apsaugos, vagystės, autoįvykio ar kito nelaimingo atsitikimo atveju remonto išlaidas arba lizingo įsipareigojimus tektų padengti nuosavomis lėšomis.

Remiantis draudimo bendrovės ERGO Insurance SE Lietuvoje duomenimis, nauji automobiliai į eismo įvykius patenka apie 10 proc. rečiau nei senesni. Antraisiais ir trečiaisiais eksploatavimo metais šis skaičius atitinkamai siekia 8–9 proc. Visgi, draudikų teigimu, vertinant automobilio vertę, naujo automobilio draudimas nėra brangesnis nei naudoto. Draudimo įmokos dydis priklauso ne tik nuo išsirinkto automobilio, bet ir nuo vairavimo stažo, drausmingumo, pasirinktų draudimo sąlygų.

Tomas Nenartavičius
Tomas Nenartavičius
© Bendrovės archyvas

„Transporto priemonės kasko draudimo įmoka priklauso nuo automobilio markės, modelio ir jo techninių parametrų. Konkretų markės modelį mes vertiname pagal remonto kaštus ir vagystės riziką. Itin svarbu tai, koks automobilio variklis – mažiau galios turinčių variklių automobilių savininkai moka mažesnes įmokas, tuo tarpu įranga nėra jau toks svarbus veiksnys. Pavyzdžiui, nėra svarbu, ar automobilis turi 15 ar 16 colių ratus. Draudimo kaina nesikeičia net jei ir perkate to paties modelio trejų ar penkerių durų versiją, metalizuotos ar ne spalvos automobilį. Mums svarbiausia – koks yra modelis, kokie jo techniniai parametrai ir kaip saugiai bei atsakingai transporto priemonė yra eksploatuojama“, – pasakoja ERGO Insurance SE Draudimo departamento vadovas Tomas Nenartavičius.

Net galingas ir prabangus automobilis nėra jau toks rizikingas objektas, jei jį eksploatuoja patyręs, drausmingas ir atsakingas vairuotojas. „Svarbu ne tik vairuotojo stažas, bet ir kokiam tikslui naudojamas automobilis, ar juo dar kas nors važinėja be savininko, ar tai juridinis ar fizinis asmuo“, – pasakoja T. Nenartavičius.

Jis tikina, kad negalima išskirti, kuris faktorius yra svarbesnis skaičiuojant draudimo kainą – ar automobilis ir jo charakteristikos, ar vairuotojo stažas – tai visgi visuma aplinkybių, kurias visas ir būtina įvertinti.

„Tarp šių veiksnių galima dėti lygybės ženklą. Transporto priemonės kasko draudimo įmoka paprastai skaičiuojama nuo konkretaus automobilio, tačiau galutinės kainos dydį nulemia ir tai, kas jį vairuoja. Reikia įvertinti ir sutartas draudimo sąlygas. Tai yra vienas nuo kito neatskiriami dalykai. Jeigu paklaustumėte, kiek kainuos automobilio draudimas, negalėtume pasakyti tol, kol nežinotume, kas jį vairuos ir kokias draudimo sąlygas pasirinks“, – sako ERGO ekspertas.

Norintiems sutaupyti – specialus pasiūlymas

Kad ir kokie lietuviai būtų taupūs, pigesnio draudimo nepavyks įsigyti jokiuose nuolaidas siūlančiuose internetiniuose puslapiuose. Kita vertus, tinkama draudimo apsauga – visgi individualus reikalas. Tad ką daryti norintiems sutaupyti? Galimybių – ne viena.

„Vienas iš būdų sutaupyti – būti pavyzdingam vairuotojui, nes vairavimo istorija labai svarbi. Taip pat paprastas patarimas – prieš pirkdami naują automobilį, pasidomėkite jo garantinio aptarnavimo įkainiais“, – pataria ERGO atstovas T. Nenartavičius.

Mazda3
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Antrą variantą sutaupyti galima prilyginti ankstyvai kalėdinei dovanai – iki šių metų pabaigos nusprendus pirkti vieną iš 35 konkurso „Metų automobilis 2014” dalyvių, bankas DNB pritaikys specialias lizingo sąlygas, o ERGO ne tik pasiūlys transporto priemonių privalomąjį draudimą nuo 150 Lt, bet ir kasko draudimui suteiks15 proc. nuolaidą. Be to, suteikiamos išskirtinės sąlygos, kurių standartinis transporto priemonių kasko draudimas nesiūlo.

„Vienas svarbiausių privalumų – draudimo sutartis gali būti sudaroma keleriems metams. Tokiu atveju draudimo įmoka apskaičiuojama už visą draudimo sutarties laikotarpį: pirmais, antrais, trečiais ir vėlesniais metais. Ši įmoka kiekvienais metais yra mažesnė už prieš tai buvusius draudimo metus. Tai yra tarsi garantija, kad draudimo įmoka nesikeis visą sutarties laikotarpį, nepaisant to, jeigu vairuotojas per šį laikotarpį bus patyręs žalą“, – pabrėžia T. Nenartavičius.

Taigi įsigyjant naują automobilį, visą lizingo laikotarpį jis bus apdraustas, be to, nereikės kiekvienais metais rūpintis draudimo sutarties atnaujinimu, ieškoti geros kainos ir patikimos draudimo įmonės. Dar vienas šio pasiūlymo privalumas – draudimo išmoka visada padengs likusią neišmokėtą automobilio vertę lizingo bendrovei.

„Tarkime, būna atvejų, kai automobilį išsimokėtinai pirkęs klientas nespėja išsimokėti ir jo netenka – mašiną pavagia ar jis patenka į didelę avariją, o automobilio vertė yra mažesnė nei kliento neišmokėta automobilio vertė lizingo bendrovei. Tokiu atveju draudimo išmoka bus ne mažesnė kaip neišmokėta lizingo bendrovei automobilio vertė“, – teigia ERGO Draudimo departamento vadovas T. Nenartavičius.

„Metų automobilis 2014“ konkurse pristatomiems automobilių modeliams galioja ir kitos išskirtinės draudimo sąlygos: nėra taikoma iškaita, jei sugadinami automobilio stiklai (langai, veidrodžiai, žibintai), atlyginama žala dėl padangų sugadinimo, o pagalbos kelyje draudimas Europoje suteikiamas už pagalbos Lietuvoje draudimo įmoką.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Po Trumpo ir Putino susitikimo – nedviprasmiškas JAV signalas Rusijai: mes jus stebime (225)

Ar Rusija, JAV prezidento nuomone, yra priešininkė? Tokio klausimo kelis sykius pastaruoju metu...

Turime dvi problemas – emigraciją į užsienį ir emigraciją į Vilnių (29)

Pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Rygos įsikūrusio Rokiškio Nepriklausomybės aikštėje...

Rimvydas Valatka. Gyvenimas prie Karbauskio iki 2024 metų? (147)

Kas galėtų patikėti, kad Rusija nesikiš į mūsų rinkimus, muša būgnais kolega R....

Medikai įspėja saugotis: karštis grasina ilgalaikiu jautrumu ar net širdies smūgiu (33)

Vilnietis Paulius per karščius lauke pjovė šakas. Po kelių valandų intensyvaus darbo...

Šeši „Titaniko“ katastrofą išgyvenę žmonės ištrinti iš istorijos (2)

Šešiems kinams pavyko išgyventi „Titaniko“ katastrofą, o po paros jie jau buvo ištrinti iš...

Kauno r. avariniu būdu nutūpdytas lėktuvas, nukentėjo lietuvis instruktorius ir užsienietis papildyta 19:10 (165)

Sekmadienį 15 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...

10 metų Basanavičiaus gatvėje grojantis muzikantas: lietuvių muzikinis skonis, švelniai pasakius, yra prastas (66)

Vienas iš Palangos Jono Basanavičiaus gatvės akcentų – ten susirinkę performeriai. Vieni stovi...

Rimantė Kulvinskytė sugalvojo tobulą būdą, kaip suderinti motinystę ir darbą (33)

TV laidų vedėja, žurnalistė, verslininkė, kūrybininkė Rimantė Kulvinskytė yra ir itin...

Vienus suglumina, kitus prajuokina: žvilgtelėkite į naują „Crocs“ kūrinį (28)

Kroksai buvo sukurti kaip praktiška, patogi avalynė, mylių mylias nutolusi nuo mados pasaulio. Kas...

Bokso ringe rusą pranokęs ukrainietis užfiksavo unikalų pasiekimą (30)

Šeštadienį Maskvoje vykusiame „World Boxing Super Series“ turnyro finale ukrainietis...