„TopGear“ apdovanojimai įdomūs ne tik dėl naujų ir greitų automobilių. Kaskart kelionėje galima sutikti ir įdomių pakeleivių. Vienas jų – linksmuolis estas Ivo. 23 metų vyras įdomus ne tik dėl savo istorijų iš laikų Estijos kariuomenėje ar sugebėjimo suvalgyti keturių žmonių greitojo maisto porciją ir dar paprašyti deserto. Jo rankoje tai, ką šiandien turi tik mūsų augintiniai, bet greitai turėsime visi, – implantuota mikroschema.
Linksmuolis Ivo
© E.Kniežausko nuotr.

Ivo dirba mokslo ir technologijų populiarinimo centre AHHA, kurio atstovai kasmet keliauja su „TopGear“ apdovanojimų karavanu ir rengia įspūdingus pasirodymus miestiečiams. Dirbdamas arti technologijų, jis nedvejojo gavęs pasiūlymą patobulinti savo kūną.

„Buvau technologijų parodoje ir ėjau pro mažos amerikiečių kompanijos stendą. Jie paklausė, gal aš norėčiau implantuotis mikroprocesorių. Sakau „YOLO“ (posakio „Carpie Diem“ sutrumpinta šiuolaikinė versija) ir pasidariau tai. Prisiekiu, didesnės adatos nesu matęs gyvenime“, – pasakojo estas.

Mikroprocesorius kairėje jo plaštakoje yra mažytis, vos ryžio grūdo dydžio. Švirkšto adatos dūris paliko matomą randą, bet procesoriaus užčiuopti nepavyksta net pačiam šeimininkui.

Mikroprocesorių Ivo naudoja kasdien darbe. Vietoj įprastų įėjimo kortelių jis tiesiog pamoja ranka ir durys atsidaro.

„Tai man labai palengvina gyvenimą. Iki tol, kol gavau savo mikroschemą, spėjau pamesti tris įėjimo korteles, taip pat tai stebina ir turistus AHHA centre“, – kalbėjo Ivo.

Visgi, mikroschemų kūnuose panaudojimo galimybės daug platesnės.

„Mano michroschema paprasta, joje telpa tik 88 bitai informacijos, bet yra ir sudėtingesnių. Pavyzdžiui, NFC (artimo lauko komunikacijos) mikroschemos. Turėdamas ją, gali pasidaryti, kad tavo telefonas veiktų tik tavo rankoje ir panašiai. Aš svajoju įsidėti dar vieną, kurią nuskenavęs žmogus matytų užrašą „WTF are you looking at?“ (Po velniais, ko čia žiūri - vert.). Tiesiog šiaip, dėl smagumo, kad prajuokinčiau skaitytuvus turinčius žmones“, – pasakojo estas.

Estas už savo michroschemą sumokėjo 50 eurų. Už tiek ją galima nusipirkti ir internetu. Į rinkinį įeina visos operacijai reikalingos priemonės – švirkštas, sterelizavimo priemonės.

Tokie prietaisai gali saugoti gyvybes. Medicininiai įrašai gali būti perskaityti labai greitai.

Paklaustas, ar nebijo, kad dabar jį gali sekti valdžia, Ivo tik nusijuokė.

„Nenustebinai, šito klausimo sulaukiu dažniausiai. Jei ir seka, tai tegul. Jei valdžia ir turi technologijas, kurios leidžia sekti tokias michroschemas, tai jau sekami yra visi, kurie tik turi kokią nors kortelę. Ką jau kalbėti apie mobiliuosius telefonus“, – mirktelėjo jis.

Jei mokslų centre Ivo ir sulaukia plojimų, tai ne visada reakcija būna teigiama. Savo gimtojoje Estijoje jis jau sulaukė didelio dėmesio. Interviu iš jo prašo nacionalinis šalies transliuotojas, estiška DELFI versija. Apie jį Estija sužinojo iš Tartu universiteto portale paskelbto interviu.

„Komentarai buvo stulbinantys. Vieni sakė, kad tai šlykštu, kad niekada neleistų implantuoti mikroschemos, kurias turi šunys, bet daugiausia reakcijos gavau iš religinių prietrankų“, – kalbėjo jis.

Nors Estija yra mažiausiai religinga šalis pasaulyje, likusios davatkos savo darbą atlieka puikiai.

„Jie man sako, kad šventas Petras buvo rašęs, jog šėtono tarnai savo kairę ranką pasiženklins jo simboliu ir ateis pasaulio pabaiga ar panašiai. Iš tikro, tai į bet kurią ranką gali įsidėti mikroschemą. Bet į tai jie žiūri rimtai. Gavau net žinučių, kad man tą ranką nukirs“, – juokėsi estas.

Ivo priežastis pasitobulinti kūną gal yra naivi ir vaikiška, tai gal ir nieko blogo, kad šioje vietoje mūsų šiauriniai kaimynai vėl mus aplenkė. Visgi, ši technologija yra ateitis.

Ir ne tik dėl to, kad bus galima atsisakyti banko kortelių ar namų raktų. Jau šiandien mokslininkai sėkmingai atliko bandymus, kurie šios technologijos pagalbos dėka leido judinti savo galūnes, dirbama ir su technologija, kuri gali įrašyti mūsų sapnus ir atsiminimus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Baltųjų pėdkelnių“ legenda: paslaptingų snaiperių iš Baltijos šalių bijojo visas Kaukazas (258)

1992-ųjų rudenį, prasidėjus karui Abchazijos regione, Kaukaze ėmė rastis vadinamosios...

Sodo bendrijos gyventojams neramios dienos: laukia iškeldinimas iš namų (109)

Sodų bendrija „Baltasis gandras“ jau daugybę metų kovoja už dar sovietmečiu gautus sklypus,...

Pasinaudojo moters bejėgiškumu: atėmė viską, ką turėjo (78)

Panevėžio apylinkės teisme – beprecedentė byla. Prokurorai siekia panaikinti sandorius, kuriais...

Kai labai nori, bet neišgali: paskola automobiliui virsta kilpa ant kaklo (7)

Pripažinkime – kiekvienas nori vairuoti kuo geresnį automobilį ar gyventi kuo geresniame būste....

„Rimi“ ir „Iki“ sandoris palies kelis šimtus darbuotojų (3)

Prekybos tinklų „Rimi“ ir „Iki“ susijungimas ir reikalavimas kitiems mažmenininkams...

Sveiko maisto „mados" pastarąjį dešimtmetį: vienos pasiteisino, kitas specialistai siūlo pamiršti

Sveikos gyvensenos propaguotojai ir vėl suskubo atkreipti dėmesį į tokius kitados stebuklus...

Vandenyno skalaujamas Maroko perlas: magiškas miestelis, kurį įsimyli turistai (1)

Prie Atlanto vandenyno įsikūrusi As Suvaira – magiška vieta, be kurios kelionė į Maroką...

Nerimas Toronte: užtikrintą „Raptors“ pergalę aptemdė J. Valančiūno trauma (7)

NBA gerbėjus Lietuvoje aplankė prastos naujienos. Nors Toronto „Raptors“ (2-0) ekipa šiąnakt...

Atrado žemėje užkastus kalinio raštelius: patiriame tai, ko žmogaus protas nėra pajėgus įsivaizduoti (127)

Naujai rekonstruotas dokumentas, kurį 1944 metais Aušvice parašė vienas Graikijos žydų kalinys,...

Puikus D. Sabonio dvigubas dublis atkūrė intrigą, bet neišgelbėjo „Pacers“ nuo nesėkmės (4)

Pralaimėjimą trečiose NBA sezono rungtynėse patyrė Indianos „Pacers“ (1-2) ekipa,...