„Iš tiesų labai džiaugiamės, jog intensyviai varžyboms pradėjome ruoštis jau kovo mėnesį. Tai leidžia neskubėti, nedaryti klaidų ir turime rezultatą – po testų užteko atlikti automobilio patikrą ir užsakyti kiek didesnio tūrio stabdžių cilindrą, kurį pakeisime per keletą minučių. Visa kita veikia be priekaištų“, - džiaugiasi vienas iš komandos pilotų ir mechanikų Edvinas Arkušauskas.

Vairuotojo sėdynę pasimatuoti ir priprasti prie automobilio gavo visi trys pilotai: minėtasis Edvinas, vienas greičiausių Lietuvos ralio pilotų Justas Tamašauskas ir itin didelę tokių lenktynių patirtį turintis Kazimieras Vasiliauskas. Tiesa, į brandžią komandą pakviesti jaunesnės kartos sportininkai privalėjo išklausyti senbuvių instruktažą, kuriame bet kokios tarpusavio varžymosi idėjos buvo nuslopintos.

„Mes su jais pasikalbėjome ir susitarėme, jog tikslas yra laimėti varžybas, o ne parodyti geresnį rato įveikimo laiką. Tam reikia komandinio darbo, susiklausymo ir veikimo pagal planą. Džiugu, jog ir čia nėra problemų“, – pasakojo vienas iš 1000 km lenktynių nugalėtojų.

Tuo tarpu ir Justas, ir Kazimieras džiaugėsi, jog automobilis surinktas tikrai kokybiškai, o bet koks iškilęs neaiškumas iš karto yra paaiškinamas Edvino ar kitų komandos mechanikų. Būtent toks lenktyninis komfortas ir yra vienas iš raktų į pergalę. „Negali ramiai važiuoti ir siekti rezultato, jei kažkas nepatogu, neramina. Tada labai įsitempi ir pradeda daryti klaidas. Su šiuo automobiliu viskas „išdirbta“, patogu ir nekelia jokių klausimų. Suki kilometrus maksimaliu tempu ir nejauti visiškai jokios įtampos“, - pasakoja K. Vasiliauskas.

Netrumpas pasivažinėjimas „Nemuno žiede“ atskleidė vieną iš Edvino jau numatytų problemų – lengvą galinių ratų blokavimąsi, kai vienu metu yra ir stabdoma ir žeminama pavara, tad jau kitą rytą greituoju paštu iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą iškeliavo siuntinys su problemos sprendimu. Kol komanda ramiai patikrino kiekvieną važiuoklės varžtą ir visų agregatų būklę bei pasikeitė tepalus, reikiama detalė jau pasiekė Lietuvos krantus ir netrukus įsijungs į „BMW E90 Edva“ mechanizmų harmoniją.
Iki varžybų pradžios likus kelioms dienoms, ekipos nariai stengiasi maksimaliai pailsėti ir imtis savo mėgstamo amato turėdami vieną tikslą – laimėti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės