Kaip pasakoja portalo Autoledi.lt projekto vadovė Ieva Kukevičienė, praėjusiais metais išleistas leidinys sulaukė vairuojančių tėvų susidomėjimo, todėl šiais metais jis atnaujintas įtraukus ir naujausius saugaus vaikų vežimo reikalavimus.

„Vaikai – brangiausias mūsų turtas, todėl rūpintis jų saugumu kelyje ir vežant automobiliu – visų tėvų pareiga, – pasakoja I. Kukevičienė. – Įsigaliojus naujiems saugaus vaikų vežimo reikalavimams siekiame, kad apie tai sužinotų kuo daugiau tėvų. Be to, tiek apklausos, tiek praktika rodo, kad mažesnių vaikų saugumu tėvai linkę rūpintis labiau, o vyresnėliai vis dar retai vežami automobilinėse kėdutėse arba visai neprisegami, – teigia I. Kukevičienė.

Pagrindinis renginio tikslas buvo tėvams priminti, kad nuo šių metų lapkričio 1 d. įsigalioja Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimas, pagal kurį visi vaikai iki 135 cm ūgio turės būti vežami naudojant tik specialias jų ūgiui ir svoriui pritaikytas saugos sistemas, kaip to reikalauja bendros Europos Sąjungos taisyklės.

Pasak VGTU doc. dr. saugaus eismo centro vadovo Vigilijaus Sadausko, skaičiusio paskaitą per renginį, KET pakeitimai priimti remiantis Europos Sąjungos direktyva ir kitose šalyse atliktais moksliniais tyrimais. Pasak V. Sadausko, kai kuriose ES valstybėse vaikams pritaikytos sėdynės būtinos iki 150 cm ūgio.

Vigilijus Sadauskas
„Iki šiol vaikus nuo 3 metų amžiaus ant galinės automobilio sėdynės buvo galima prisegti saugos diržu, skirtu suaugusiesiems. Tačiau toks saugos diržas negali tinkamai apsaugoti vaikų dėl jų mažesnio ūgio, kitokio kūno sudėjimo, svorio, – pasakoja V. Sadauskas. – Įsigaliojus naujiems reikalavimams, pagal kuriuos vaikai iki 135 cm ūgio, t. y. apytikriai iki 12 metų, turi būti vežami naudojant jiems pritaikytas saugos sistemas, kad jie būtų prisegti taisyklingai.“

VGTU saugaus eismo centro vadovas pabrėžia, kad šių ūgio ir amžiaus apribojimų nereikėtų suprasti tiesiogiai: jei vaikas yra per didelis sėdėti jo svorį atitinkančioje automobilinėje kėdutėje, jo ten ir nevertėtų sodinti. Todėl tėvai turėtų naudoti kitas automobilyje esančias apsaugos sistemas – saugos diržus, skirtus suaugusiesiems, ir naudoti specialius paaukštinimus. Be to, KET aiškiai nurodyta, kad saugos diržas turi būti juosiamas ne per kaklą, o ties krūtinės ląsta ir raktikauliu viršuje bei ties klubais apačioje.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės