aA
Koronaviruso pandemija paskatino Lietuvos moteris aktyviau domėtis technologijomis ir ieškoti karjeros galimybių IT bei inžinerijos sektoriuose. „Google.org“ remiama nemokama 3 mėnesių nuotolinio mokymo programa moterims „Atrask technologijas“ sulaukė rekordinio susidomėjimo. Organizatoriai sako, kad nuotoliniuose mokymuose dalyvausiančių moterų skaičius nebus ribojamas, tačiau primena, kad registracija baigsis jau šį sekmadienį, liepos 26 dieną.
COVID-19 krizė skatina moteris persikvalifikuoti
COVID-19 krizė skatina moteris persikvalifikuoti
© Organizacijos nuotr.

Programa „Atrask technologijas“ yra skirta visoms Lietuvos merginoms ir moterims, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar išsilavinimo. „Reaguojame į COVID-19 krizės apnuogintą statistiką, kuri parodė, kad karantino laikotarpiu Lietuvoje darbo kur kas dažniau neteko moterys nei vyrai. Sparčiai besiplečiantis IT sektorius yra vienas atspariausių ekonominiams sukrėti-mams ir tampa vis svarbesne Lietuvos ekonomikos dalimi, tačiau pastebima, jog moterys yra mažiau linkusios įsitraukti į veiklą technologijų srityse. Kviečiame Lietuvos moteris geriau pažinti technologijų sektorių: nuo naujausių IT tendencijų iki motyvuojančių istorijų ir asmeninio karjeros plano susikūrimo“, – sako Žydrūnė Vitaitė, mentorystės ir konsultacijų programos „Women Go Tech“ bendraįkūrėja.

Programa buria lietuves iš viso pasaulio

Į „Women Go Tech“ organizuojamą nuotolinę mokymo programą „Atrask technologijas“ jau užsiregistravo beveik 4000 moterų iš visos Lietuvos. Daugiausia – iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus, Mažeikių, Utenos. Tokio paties pavadinimo programa pradėta ir Latvijoje, kur dalyvių skaičius siekia 2000.

Programos turinys prieinamas nuotoliniu būdu, todėl ši programa leidžia dalyvauti visoms ne-priklausomai nuo gyvenamosios vietos. „Ši programa yra puikus pavyzdys kaip technologijos ištrina bet kokias geografines ribas. Džiaugiamės, kad pasiekiame ir lietuves gyvenančias skir-tinguose žemynuose, tad matome, kad programos turinys yra aktualus viso pasaulio lietuvėms“, – pastebi „Women Go Tech“ programos vadovė Diana Česonytė.

COVID-19 krizė skatina moteris persikvalifikuoti
COVID-19 krizė skatina moteris persikvalifikuoti
© Organizacijos nuotr.

Šiuo metu didžioji dalis moterų, kurios panoro dalyvauti technologijų mokymuose, yra 26-35 metų, trečdalis registravusiųjų – 36-45 metų, 15 proc. – 46-55 metų, dešimtadalis – 18-25 metų, taip pat yra vyresnių nei 60 metų amžiaus.

40 procentų moterų yra pasiryžusios persikvalifikuoti

Daugiau nei pusė į nuotolinę mokymo programą „Atrask technologijas“ užsiregistravusių dalyvių yra nurodę, kad nori susipažinti su technologijų sektoriaus profesijomis ir naujausiomis tendencijomis, o net 40 proc. moterų pripažįsta, kad yra pasiryžusios keisti savo profesinę sritį ir nori pereiti į technologijas.

„Toks aktyvus Lietuvos moterų įsitraukimas ir noras dalyvauti nuotoliniuose technologijų mokymuose viršijo mūsų lūkesčius. Esame pasirengę padėti visoms dalyvėms ne tik geriau pažinti technologijas, bet ir susiplanuoti savo karjeros kelią IT ir inžinerijos sektoriuose. Karjeros pokyčiams niekada nėra vėlu, svarbu yra išdrįsti“, – tikina D. Česonytė ir primena, kad registracija į nemokamą mokymo programą „Atrask technologijas“ vyksta iki šio sekmadienio, liepos 26 d. Registruotis galima interneto svetainėje.

Mokymų programoje – 22 nemokomos kassavaitinės paskaitos

Nuotoliniai mokymai vyks nuo liepos 28 d. iki spalio 28 d. Jų programa apims net 22 kassavaitines nuotolines paskaitas su skirtingų technologijų profesionalais bei karjeros planavimo specialistais. Mokymai vyks vakarais, po darbo valandų, o jų vaizdo įrašus taip pat bus galima peržiūrėti sau patogiu laiku. Paskaitas ves technologijų ekspertai iš didžiųjų IT ir inžinerinių įmonių bei organizacijų tokių kaip „HELLA Lithuania“, „Bankera“, „Nasdaq Vilnius“, „Danske Bank“, „Littelfuse“, „WIX“, „Telesoftas“, „TransUnion“, „Telia“, „Genius Sports“, „LINPRA“, ir „Peoplelink“.

COVID-19 krizė skatina moteris persikvalifikuoti
COVID-19 krizė skatina moteris persikvalifikuoti
© Organizacijos nuotr.

Pasibaigus 3 mėnesių trukmės nuotoliniams mokymams ir atlikus žinių patikrinimo testus, dalyvėms bus išduoti programos baigimo sertifikatai. Vėliau moterys bus kviečiamos kandidatuoti į profesionalią mentorystės programą, kuri pasiūlys personalizuotus patarimus bei taps galimybe sėkmingai įsidarbinti technologijų srityje.

„Women Go Tech“ organizuojamą mokymų programą remia technologijų kompanijos „Google“ filantropinis padalinys „Google.org“. Iniciatyva, kuria siekiama padėti moterims įgyti žinių ir supratimą apie IT bei inžinerijos sektorius, rinkos paklausą bei galimas karjeros galimybes, įgyvendinama ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėje Latvijoje.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667

O kas pagalvojo apie mūsų Kalėdų senelius?

Kalėdos – dovanų metas, jas vaikams atneša Kalėdų senelis.

„Purina“ pristato savo įsipareigojimus ir pasiekimus augintinių ėdalo gamybos, aplinkosaugos ir socialinės atsakomybės srityse (1)

„Purina“ tvirtai tiki, kad žmonės ir augintiniai yra laimingesni būdami drauge. Augintiniai...

„Rimi“ visą gruodį rems „Gelbėkit vaikus“ dienos centrus (1)

Nuo šios savaitės organizacijos „ Gelbėkit vaikus “ dienos centrus skirtinguose Lietuvos...

Norint pritraukti geriausius darbuotojus, svarbiausios tampa įmonės vertybės

Šie metai verslo įmonėms tapo didelių iššūkių laikotarpiu – dvi karantino bangas įveikti...

Iškilo išskirtinė saulės elektrinė: įmonė įsirengė tvorą iš fotovoltinių modulių

Netrukus Lietuvoje pradės veikti pirmoji Lietuvoje išskirtinės konkstrukcijos saulės elektrinė,...

Top naujienos

Panevėžio kunigas atviras: išmaldų prašytojams ne maisto reikia, o svaigalų (22)

Prie prekybos centrų ar bažnyčių šventoriuose su ištiesta ranka stovintys varguoliai dėkoja už...

Septyniolikmetės Emilijos mama papasakojo apie siaubą, kai dukra vos nemirė nuo COVID-19 ligos (208)

„Mano vaikui nutiko blogiausia, kas galėjo, bet laimei ji papuolė į geriausias rankas“, –...

Susirgimo rekordai negąsdina: Klaipėdoje prie eglutės renkasi smalsuoliai (47)

Klaipėdoje per eglutės įžiebimą nušvito ir įspūdinga Šiaurinė žvaigždė. Tiesa, tie, kurie...

Raseinių rajone per tragišką avariją žuvo vyras (1)

Raseinių rajone nuo kelio nulėkus automobiliui žuvo vyras.

Vytautas Jokubauskas | D+

Po pažeminimo draugiškoje Europos valstybėje Kremlius taip lengvai neatleis: galima tikėtis keršto (2)

Kremlius buvo įpratęs Kišiniove jaustis tarsi savo paties kieme. Kadenciją baigiantis...

Ar sulauksime šiemet tikros žiemos? Libertas Klimka sako, kad ženklų yra (51)

„Aš galiu tik pasiremti mūsų senolių išmintimi. O senolių išmintis yra sukaupta per...

Vilniuje į gaisrą iškviesti ugniagesiai, pranešta, kad namas dega atvira liepsna (33)

Vilniuje šeštadienį į Dvariškių gatvę išskubėjo gausios ugniagesių pajėgos. Pranešta, kad...

LKL mūšis pajūryje: „Neptūnas“ – „Lietkabelis“ tiesioginė transliacija

Šeštadienio vakarą pajūryje vykstančiose LKL rungtynėse kaunasi Klaipėdos „Neptūnas“ (3/6)...

Karštų LKL komandų kaktomuša: „Pieno žvaigždės“ – „Šiauliai“ tiesioginė transliacija

Šeštadienį Šiaurės Lietuvoje vykstančiose LKL rungtynėse susitinka pagreitį įgaunantys...