aA
Šį kovo mėnesį, emocinės pagalbos linija „Sidabrinė linija“ fiksavo veiklos rekordus – į liniją pagalbos kreipėsi net 7 kartus daugiau vyresnio amžiaus pašnekovų, emocinės pagalbos poreikis išaugo dvigubai – su senoliais iš viso kalbėta ilgiau nei 700 valandų. Rekordiniais artimiausi mėnesiai gali tapti ir organizacijoms „Gelbėkit vaikus“ bei „Maistas bankas“, kurioms dėl šalyje paskelbto karantino reikės pasirūpinti ženkliai didesniu gyventojų, atsidursiančių skurdo ir socialinės atskirties rizikoje, kiekiu. Atsižvelgdamas į šią liūdną prognozę, prekybos tinklas „Rimi“ nusprendė skirti papildomą paramą minėtoms organizacijomis, su kuriomis bendradarbiauja jau ne vienerius metus – prie jos prisidėti ragina ir pirkėjus.
„Rimi“ rems tris ne pelno siekiančias organizacijas. Kerniaus Pauliukonio nuotr.
„Rimi“ rems tris ne pelno siekiančias organizacijas. Kerniaus Pauliukonio nuotr.

„Kiekvieną dieną matydami, kokiame nerime ir netikrume gyvena mūsų pirkėjai, kaip jiems svarbu jaustis saugiai ir žinoti, kad nepritrūksime kasdienių maisto prekių, galime suprasti, kaip jaučiasi sunkiau gyvenantys. Šiuo šaliai ir pasauliui sudėtingu laikotarpiu mes prisiimame atsakomybę pasirūpinti darbuotojų ir pirkėjų saugumu, todėl gerai suprantame, kokia atsakomybė gula ant mūsų ilgamečių partnerių pečių. Norėdami ją nors kiek palengvinti, priėmėme sprendimą šiuo laikotarpiu paremti bei padėti sunkiau gyvenančiais, vaikais ir senjorais besirūpinančioms organizacijoms. Taip pat kviečiame mūsų prekybos tinklo pirkėjus, kaip ir iki šiol, nelikti abejingiems ir paremti padedančius kitiems“, – sako „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Giedrius Bandzevičius.

Dėmesys vyresnio amžiaus žmonėms – ir lankantis parduotuvėse, ir kalbantis telefonu

Karantino laikotarpiu daugiau nei bet kada dėmesio reikia vyresniems šalies gyventojams. „Vyresnio amžiaus žmones, ypač vienišus, turinčius fizinių ir/ar emocinių negalių, svarbu paguosti ir nuraminti, suteikti jiems visapusę informaciją ir konsultacijas dėl pandemijos, bendravimo stokojantiems – rasti nuolatinį pašnekovą telefonu, kad baimės ir nerimo būtų kuo mažiau“, – sako „Sidabrinės linijos“ įkūrėjas Marius Čiuželis. Pasak jo, kovo mėnesį į liniją pagalbos kreipėsi net 7 kartus daugiau vyresnio amžiaus žmonių, vien pastarosiomis savaitėmis emocinės pagalbos skambučių srautas kone padvigubėjo, reguliarių draugystės pokalbių su bendraminčiais skaičius kovo mėnesį taip pat buvo didžiausias per visą „Sidabrinės linijos“ istoriją – siekė daugiau nei 1400 ir truko ilgiau nei 700 val.

„Rimi“ rems tris ne pelno siekiančias organizacijas. Kerniaus Pauliukonio nuotr.
„Rimi“ rems tris ne pelno siekiančias organizacijas. Kerniaus Pauliukonio nuotr.

„Sidabrinė linija“ savo interneto svetainėje www.sidabrinelinija.lt paskelbė rekomendacijas, kaip elgtis karantino laikotarpiu, ir kviečia su jomis supažindinti savo vyresnio amžiaus artimuosius, kaimynus, pažįstamus. Rekomendacijomis, kaip šiuo metu saugiai apsipirkti senjorams ir visiems pirkėjams, prekybos centruose bei žiniasklaidoje dalinasi ir prekybos tinklas „Rimi“. Į jo parduotuves vyresnio amžiaus žmonės raginami atvykti pirmomis jų darbo valandomis, t.y. 9-11 val., kai prekybos centruose mažiau pirkėjų ir jų prašoma pirmenybę teikti senjorams. Visomis darbo valandomis senjorai kviečiami apsipirkti jiems, taip pat tėveliams su vaikais ir žmonėms su negalia skirtose, kasose, esančiose didžiuosiuose, hyper formato, „Rimi“ prekybos centruose.

Socialinės atskirties rizikoje – net iki 70 proc. nepilnų Lietuvos šeimų

Dėl šalyje paskelbto karantino į skurdo ir socialinės atskirties riziką gali patekti kur kas daugiau nei šalies vidurkis, t.y. 54 proc., ne pilnų šeimų, kuriose vaikai auga tik su vienu iš suaugusiųjų – jų skaičius galėtų siekti net 65-70 ar net daugiau procentų. Taip skaičiuojanti organizacija „Gelbėkit vaikus“ pastebi, kad dėl patiriamos psichologinės įtampos jos globojamose šeimose padaugėjo ligų, netinkamo elgesio su vaikais atvejų, atkryčių į priklausomybes. „Daugelis mūsų organizacijos remiamų šeimų yra nepilnos arba tėvai daugeliu atveju yra praradę sveikatą, neturintys stabilių darbų ar būtinų pajamų. Šių šeimų situacija itin pablogėja šalį užklupus sunkumams. Daugelis mūsų globojamų šeimų tėvų jau prarado darbus ar buvo priversti neribotam laikui išeiti nemokamų atostogų. Užsidarius mokykloms ir dienos centrams, vaikai neteko galimybės gauti jiems taip svarbų nemokamą maitinimą“, – sako organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė sekretorė Rasa Dičpetrienė.

„Rimi“ rems tris ne pelno siekiančias organizacijas. Kerniaus Pauliukonio nuotr.
„Rimi“ rems tris ne pelno siekiančias organizacijas. Kerniaus Pauliukonio nuotr.

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ specialistai šioms šeimoms nuotoliniu būdu teikia psichologinę ir emocinę pagalbą, skatina nepasiduoti ir rūpintis savo vaikais. „Kai veikė dienos centrai, didžiausią dėmesį skyrėme vaikams ir jų maitinimui, edukacijai. Karantino laikotarpiu privalome pasirūpinti visa šeima. Atitinkamai, išauga paramos poreikis, reikia daugiau lėšų ir išteklių norint tinkamai ją suteikti. Taip pat mums labai svarbu apsaugoti savo darbuotojus, nes jei jie susirgs, nebegalėsime padėti šeimoms“, – sako Rasa Dičpetrienė. Informacija apie tai, kaip kiekvienas gali padėti „Gelbėkit vaikus“, kokiais būdais paremti – karantino laikotarpiu skelbiama ir „Rimi“ prekybos centruose.

Neįvykus „Maisto banko“ akcijai – kviečia palikti produktų paramai skirtose dėžėse

Juose apsilankę pirkėjai skurde bei socialinėje atskirtyje jau gyvenančius šalies Lietuvos gyventojus gali paremti ir nupirkdami bei tam skirtose „Maisto banko“ dėžėse palikti ilgo galiojimo maisto produktų. „Šiuo metu žmonių sveikata yra svarbiausia. Vis tik labai neramu, jog dėl susiklosčiusios situacijos negalėjom vykdyti pavasarinės „Maisto banko“ akcijos“, – sako „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius. Jis kviečia į prekybos centrus ir karantino sąlygomis ateinančius nelikti abejingais bei pagalvoti apie tuos, kurie prekybos centruose nesilanko ne tik dėl viruso grėsmės – skurdžiai gyvenantys šalies gyventojai neturi už ką įsigyti būtiniausių maisto produktų, negali to padaryti dėl prastos sveikatos, neįgalumo ar kitų fizinių kliūčių. „Maisto banko“ surinkta parama maisto produktais paskirstoma daugiau nei 350 nevyriausybinių organizacijų, kurios globoja daugiau nei 53 tūkst. nepasiturinčių šalies gyventojų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Priminimas: nepamirškite deklaruoti pajamų ir skirti 1,2 proc. GPM savo pasirinktai organizacijai (14)

Balandžio 15 d. Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė dėl koronaviruso atidėto gyventojų...

Valatka apie tai, kodėl verslininkams vis dar randame neigiamų epitetų: jei nebūtų Putino ar Lukašenkos, nebūtų ir oligarchų (62)

Nors šiuolaikinis verslas sukuria tūkstančius darbo vietų, noriai moka mokesčius valstybei, kuria...

Blažytė: apie turtingiausius pasaulio bedarbius ir Lietuvą – kaip galingą Europos fabriką (18)

„Dabar vertybėmis vadinama tai, kas yra eiliniai buitiniai dalykai. Man tai pradeda nebepatikti“,...

„Paupio turgus“ startuos siūlydamas nuomos mokesčio „atostogas“ partneriams (3)

Vilniaus senamiestyje šių metų rudenį duris atversiantį naują vilniečių ir sostinės svečių...

Vienos Vilniaus picerijos istorija: karantiną išgyventi padėjo pastovūs klientai – kartais ateidavo įsigyti tik gėrimų (17)

Šiandien kavinės, restoranai, pramogų centrai gali kiek lengviau atsipūsti – švelnėjantis...

Top naujienos

Nuo šio scenarijaus Lietuvą išgelbėjo ir charakterio ypatumai: tikrą pragarą išgyvenusios šalys pasekmes jaus dar ilgai (134)

Koronaviruso pandemija Europoje skausmingai smogė Ispanijai, Italijai, Prancūzijai, kur galiausiai...

Naujas automobilių mokestis – netrukus: kovojant su krize planų neatsisakoma (126)

Dėl koronaviruso sukeltų sunkumų gyventojų atlyginimai mažėja, nedarbas didėja, tačiau...

Didžiausių finansų įmonių vadovai nerimauja: optimizmas prasilenkia su tikrove (15)

Didžiausių finansinių bendrovių vadovai vis optimistiškiau vertina ekonominį atsigavimą,...

Kauniečiui kelionė į darbą baigėsi labai liūdnai: už nugaros išgirdęs grandinės žvangėjimą sustingo iš baimės (24)

Apie tam tikras netikėtas išlaidas susimąstome tik tada, kai tenka susimokėti. Viena iš jų –...

Policija dar tiria savo veiksmus, bet ir be tyrimo matyti daugybė pažeidimų (248)

Mažeikių rajone, Viekšnių kapinėse, palaidotas 35-asis nepriklausomos Lietuvos istorijoje...

The Economist

Vėl iškilo senas klausimas: kokia ES prasmė? (1)

Prasmės beieškant Covid‑19 pandemija daro spaudimą Europai.

Situacija JAV kaista: Trumpas grasina į gatves pasiųsti tūkstančius karių suimta mažiausiai 5 600 žmonių (200)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pažadėjo įsakyti kariuomenei imtis malšinti šalį...

Gyvai / TS-LKD frakcijos posėdžio transliacija (2)

TS-LKD frakcijos posėdyje rytoj dalyvauja: Valdas Pečeliūnas Santaros klinikų gydytojų...

Dešimtmetis berniukas Kelmės r. peiliu apgynė motiną nuo tėvo

Birželio 1-osios vakarą, apie 22.10 val., Kelmės r., namuose, mažametis berniukas (gim. 2010...

Bulgarija atsivėrė turistams: sąraše ir Lietuva

Bulgarija nuo birželio 1 dienos atidarė savo sienas turistams iš 29 šalių, įskaitant iš visų...

|Maža didelių žinių kaina