aA
Koronaviruso pandemija paveikė tikriausiai visas asmeninio gyvenimo, verslo, visuomenės sritis visame pasaulyje. Vienas iš tokių pokyčių – Europos sostine vadinamame Briuselyje įsitvirtinanti „parkų diplomatija“.
Parkas Briuselyje
Parkas Briuselyje
© Scanpix

„Galbūt tai skambiai skamba, bet tokia realybė. Diplomatai vaikšto ir šnekasi“, − tinklaraščiui Euroblogas.lt sako ambasadorius Simonas Šatūnas, laikinai einantis Lietuvos nuolatinio atstovo ES pareigas.

Pasak jo, toks formatas jau nieko nestebina Briuselyje. Anksčiau buvo kvietimai kavos, darbinių pietų, o dabar – pasikalbėti pasivaikščiojant. Kaip žinoma, Belgija − viena labiausiai nuo antrosios COVID-19 bangos kenčianti Europos valstybė. Šiuo metu įvestos ypač griežtos priemonės: nuotolinis darbas privalomas (jei tai įmanoma), komendanto valanda – nuo 22 val. iki 6 val., ne maisto prekių parduotuvės, kaip ir barai, restoranai ar kavinės, uždaryti, o kitų darbo laikas sutrumpintas, į svečius galima pasikviesti tik vieną žmogų, lauke – ne didesnė nei 4 žmonių kompanija.

Taip pat uždaryti visi muziejai, parodos, baseinai, sporto klubai ir t.t. Net sunku išvardyti, kas Briuselyje draudžiama, galbūt, lengviau pasakyti, kas leidžiama.

„Dabar darbinių pietų negalima – visos kavinės, restoranai uždaryti. Tada lieka dvi alternatyvos: arba eiti pasivaikščioti, arba bandyti pasikviesti į atstovybę išgerti kavos, laikantis saugaus atstumo“, – pasakojo Simonas Šatūnas.

Parkas Briuselyje
Parkas Briuselyje
© Scanpix

Diplomato teigimu, siaučiant pandemijai, pastarasis variantas turi rizikų, todėl didelio populiarumo iš kolegų nesulaukia. Be to, visą dieną sėdint prie kompiuterio, bendraujant per ekraną, tikrai norisi įkvėpti gryno oro.

„Todėl išlieka keli variantai: videosusitikimas per kompiuterį, pokalbis pasivaikščiojant parke, arba kai kada ir gyvas susitikimas laikantis taisyklių. Tarkim, toliau reguliariai vyksta COREPER (nuolatinių atstovų ES formatas) ambasadorių posėdžiai – tai esminis ES derybinis-diskusijų formatas. Tad neabejotinai ir koridoriuose pasikalbame tarp posėdžių“, – Briuselio virtuvę pandemijos metu atskleidė Lietuvos atstovas ES.

„Visas diplomatijos grožis − per asmeninius kontaktus“

Apie pokyčius įvairiose gyvenimo srityse pandemijos metu diskutuota Lietuvos ambasadoje Briuselyje surengtoje virtualioje diskusijoje „Lietuvių sėkmės istorijos užsienyje + verslo patirtys pandemijos metu“.

Lietuvos ambasadorė Belgijoje ir Liuksemburgui Rita Kazragienė pažymėjo, kad kiekvienas iššūkis yra naujas variklis pažangai ir tobulėjimui. Vis dėlto diplomatė neslėpė, kad jos darbo sritį labai paveikė pandemija ir ją lydintys įvairūs ribojimai, karantinas, kurį Belgija išgyvena jau antrąjį kartą.

Parkas Briuselyje
Parkas Briuselyje
© Scanpix

Diplomatija bus, ko gero, labiausiai COVID paveiktų sričių. Mes virtualiai savo darbo iš principo nelabai galime atlikti, nes diplomatija, visas jos grožis yra per asmeninius kontaktus, todėl diplomatinis korpusas šiomis dienomis liūdi“, – kalbėjo ambasadorė.

Vis dėlto ji pridūrė, kad „kita vertus, dabar mažiau darbo kojoms, priėmimams, bet daugiau laiko minčiai – galime įsigilinti, reflektuoti. Manau, kad išmoksime geriau paskirstyti resursus.“

Geras metas investuoti į tam tikras sritis

Renginio metu kiti dalyviai taip pat pasidalino savo įžvalgomis apie COVID atneštus pokyčius. Rizikos kapitalo fondo „GrayBella Capital“ vadovaujančioji partnerė Rūta Laukien teigė, kad koronavirusas paskatino pokyčius, „kurie jau vyko, bet vyko lėtai“: įsigalėjo ir palengvino darbą tokios technologijos, kaip „Zoom“. Tiesa, investuotoja pripažino, kad priimdama galutinius sprendimus yra linkusi su sandorio partneriais susitikti gyvai – „paliesti“ tai, į ką ruošiasi investuoti.

„Taip pat COVID pagreitino skaitmeninės sveikatos srities, nuotolinės pacientų apžiūros ir t.t. vystymąsi ir tie pokyčiai išliks visam laikui“, – kalbėjo ji bei pridūrė, kad būtent dabar pats metas investuoti į šias sritis.

Parkas Briuselyje
Parkas Briuselyje
© Scanpix

Kad koronavirusas pagreitino kai kuriuos pokyčius, antrino ir „Covalis Capital“ ekonomistas Paulius Kunčinas.

„COVID privertė mus išsigryninti, kas svarbu ir nesvarbu tiek gyvenime, tiek darbe. Darbo srityje – rutininiai procesai yra nuobodūs ir bus toliau automatizuojami bei perduodami robotams. (…) Žmonija norės daugiau laiko skirti kritiniams sprendimams, kūrybinei veiklai“, – kalbėjo jis, bet pridūrė, kad nuotolinis darbas, „zoomai“ niekada nepakeis žmonių noro susitikti gyvai.

Ambasadorė R. Kazragienė pažymėjo, kad krizės metu atsirado daugiau visuomenės solidarumo, o verslas tapo socialiai labiau atsakingas, įsitraukė į įvairias kovos su pandemija iniciatyvas.

„Smulkus ir vidutinis verslas adaptavosi įdomiai, atsiranda naujos tendencijos – kas yra gerai, bet nežinome, kaip didieji sektoriai sureaguos. Bet kokiu atveju atsiras spaudimas persikvalifikuoti, bet kartu rasis ir naujų galimybių“, – apibendrino ambasadorius S. Šatūnas.

euroblogas.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
2.3750

Vis daugiau gyvenimo keliasi į internetą: nuotoliniu būdu net prižiūri vaikus (10)

Daugeliui tėvų šiuo koronaviruso pandemijos metu sunku ir dirbti, ir auginti mažamečius vaikus,...

Vaiduoklių miestu virtusi Azijos „nuodėmių “ sostinė atsitiesti žada keisdama kryptį

Makao viliasi, jog technologijos padės azartinių žaidimų sostinei atsigauti po COVID-19 sukeltos...

Džiaugiasi istoriniu įvykiu verslo pasaulyje: visgi pasitempti dar yra kur (4)

Pirmą kartą istorijoje kiekvienos iš 500 geriausių įmonių pagal indeksą „S&P 500“...

Lašas. Olimpinės žaidynės vyriausybėms – Vakcinavimas 2021! (4)

Pirmiausia – sveikinu ir džiaugiuosi – pagal vakcinavimo rezultatus jau esame penkiolikti...

„Volkswagen“ vadovams dėl premijų teks labiau pasitempti (3)

„ Volkswagen AG“ (VW) planuoja susieti aukščiausio rango vadovų premijas su aplinkos apsaugos,...

Top naujienos

Čaplinskas paaiškino, ko imtis toliau kovojant su pandemija: keista, kad viena strategija Lietuvoje vis dar nėra taikoma (150)

Lietuva svarsto naują koronaviruso testavimo strategiją, nes tęsiantis vakcinavimo procesui...

Įspėja dėl gresiančio supervalstybių karo: ateinantys 5-10 metų bus labai pavojingi (345)

Kinijos prezidento Xi Jinpingo Komunistų partija jau daugiau nei septynis dešimtmečius kėsinasi...

Lietuvoje patvirtinti 1122 nauji koronaviruso atvejai, 28 žmonės mirė naujas židinys įsiplieskė Varniuose, papildyta 10.58 (287)

Lietuvoje praėjusią parą, penktadienį, ištyrus 9540 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta...

Viskam pasiruošę. Ypatingos parengties pareigūnai, mokantys vairuoti kaip filmuose apie šnipus

Ties įvažiavimu į žiedą susidariusi spūstis palengva skiriasi pusiau. Pirmoje juostoje stovintys...

Policija įspėja apie sugriežtintą kontrolę: šį kartą kontroliuos ne tik judėjimą tarp savivaldybių (535)

Policija savaitgalį žada intensyviau vykdyti judėjimo kontrolę tarp savivaldybių ir didesnį...

Partijų lyderiai įvertino VRK pirmininkę Matijošaitytę: toliau dirbti galimybės jai nemato (380)

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) kadencijai einant į pabaigą, daugelis Seimo politinių...

Kas nutiko Lietuvos kiškiams? Pastebima tendencija, kuri visai nedžiugina (15)

Prieš 5 ir 6 metus Grynas.lt jau rašė apie tai, kad gamtininkai reiškia susirūpinimą dėl...

NVSC įvertino mažėjančius naujų koronaviruso atvejų skaičius: dabar ne tai kelia didžiausią nerimą (22)

Lietuvoje per praėjusią parą patvirtinus 1122 naujus koronaviruso atvejus, Nacionalinis visuomenės...

Šypseną keliantys 1955 metų patarimai namų šeimininkėms: „gera žmona žino savo vietą“

Šešto dešimtmečio keistų patarimų rinkinys, kuriame rašoma, kaip moteris turėtų elgtis su...