aA
Antradienį, Davose vykstančio Pasaulio Ekonomikos Forumo metu, YPO veiklos centre įvyko diskusija „YPO & The Ocean Race – A race of the World’s Ocean Health“, kurios metu beveik 30-čiai tūkst. pasaulio verslo lyderių buvo pirmą kartą pristatytas YPO ketinimas dalyvauti 2021-2022 m. „The Ocean Race“ varžybose aplink pasaulį su Lietuvos jachta „Ambersail 2“ nešant unikalaus vandenynų tvarumo projekto idėją. Diskusijoje „The Ocean Race“ lenktynės aplink pasaulį buvo aptartos ne tik kaip vienas ekstremaliausių bei sudėtingiausių sporto renginių pasaulyje, tačiau ir kaip viena efektyviausių komunikacijos platformų ekologinėms idėjoms skleisti bei įgyvendinti.
„Ambersail 2“ jachta (Foto: Lukas Balandis)
„Ambersail 2“ jachta (Foto: Lukas Balandis)

Diskusijoje dalyvavo „The Ocean Race“ varžybų aplink pasaulį vadovas Richardas Brisius, žymus buriuotojas Borisas Herrmannas, kuris lydėjo globalinio atšilimo aktyvistę Gretą Thunberg kelionėje jachta per Atlantą, bei Lietuvos jachtos „Ambersail 2“ komandos narys Rokas Milevičius, o ją moderavo didžiausios globalios bendrovių vadovų organizacijos YPO „Planet action network“ vadovas Florianas Kemmerichas.

„YPO, kaip organizacija, su visais savo nariais ir jiems priklausančiais verslais, gali pasiekti realių pokyčių. Mūsų tikslas nėra tik kalbėti ar didinti vandenynų tvarumo problemos žinomumą, bet pasitelkti verslą kaip jėgą, kuri padeda siekti didesnio gėrio. Juk didžioji problema yra ne pats plastikas, o plastikas, kuris atsiduria vandenynuose. Pats savaime jis gali būti perdirbtas daugybę kartų. Todėl mes norime koncentruotis į kol kas trūkstamą žiedinę ekonomiką. YPO nariai gali bendrauti su vyriausybėmis tam, kad būtų sukurtas teisinis pagrindas vyriausybėms remti tokią plastiko ekonomiką”,- po diskusijos teigė F. Kemmerichas.

Pačios „The Ocean Race“ lenktynės savo sukurtą platformą, kuri varžybų metu sugeba pasiekti net iki 10 mlrd. kontaktų, jau ne vienerius metus aktyviai išnaudoja vandenynų tvarumo didinimo idėjoms generuoti bei skleisti. 2017-18 m. lenktynių metu regatos miestelius skirtinguose žemynuose aplankė 2,5 mln. žmonių, varžybų socialinės paskyros sulaukė 200 mln. vaizdo įrašų peržiūrų, 52,4 mln. telefono programėlės peržiūrų, o finalinė diena sutraukė net 1,66 mln. tiesioginės transliacijos stebėtojų.

„The Ocean Race“ varžybų aplink pasaulį vadovo Richardo Brisiaus teigimu, šis planuojamas jungtinis YPO ir Lietuvos projektas labai artimas varžyboms savo vertybėmis bei požiūriu.

„Aš manau, kad ši komanda ir nuostabių žmonių grupė ir Lietuvos, kuri dirba su jais, turi tikrai didelę sportinę ambiciją, didelę komunikacinę ambiciją, bet visų pirma jiems iš tiesų rūpi švaresni ir sveikesni vandenynai“,- planuojamu YPO ir „Ambersail 2“ projektu džiaugėsi R. Brisius.

Renginyje taip pat dalyvavusio YPO Lietuva 2019-2020 m. vadovo Regimanto Buožiaus teigimu šis įvykis unikalus tuo, kad Lietuvos sportininkai, buriuotojai, ko gero, pirmą kartą ketina tapti lygiaverčiais partneriais tokio masto projekte, kuris gali būti naudingas ne tik Lietuvos ekonominių ryšių plėtrai, tačiau ir realiems pasauliniams pokyčiams ekologijos kontekste.

„Pagrindinė YPO ekologinės iniciatyvos idėja koncentruojasi į taip vadinamų „plastic credits“ įvedimą į žiedinės ekonomikos grandinę. Vienydama beveik 30 tūkst. viso pasaulio įtakingiausių verslo bendrovių vadovų bei turėdama milžinišką tinklą verslo pasaulyje, YPO iš tiesų turi realias galimybes inicijuoti bei įgyvendinti apčiuopiamus pokyčius tvaresnės vandenynų būklės link.

Mes kalbame apie projektą, kuris turi potencijos tapti efektyviu plastiko taršos problemos sprendimu, nes ateina net ir iš pačių plastiko gamintojų. O Lietuvai tai – kartu ir unikali galimybė ekonominių ryšių plėtrai“,- teigė R. Buožius.

Pasak Roko Milevičiaus, „Ambersail 2“ komandos nario bei pirmojo lietuvio, dalyvavusio „Volvo Ocean Race“ (dabartinėms „The Ocean Race“) lenktynėse aplink pasaulį, ši planuojama jungtinė YPO ir Lietuvos iniciatyva – tai vienas iš nedaugelio atvejų, kai visi svarbiausi taškai susidėlioja itin darniai.

„Kai Lietuvos buriuotojai įsigijo „Ambersail 2“ jachtą, nebuvo jokių abejonių, kad mes ieškosime galimybių tapti viena iš 2021-22 m. „The Ocean Race“ komandų. Patirtis, kurią aš gavau buriuodamas šiose varžybose mane patį skatina daryti daugiau dėl savo šalies. O ir buriavimas šiandien yra kaip tik ta sritis, kuri iš tiesų padeda skleisti žinią apie vandenynų tvarumą. Dar daugiau – procese užsimezgė ryšys su YPO. Jų idėjos bei turima įtaka verslo pasaulyje yra dar vienas palankus postūmis“,- teigė R. Milevičius.

Šiandien BNS konferencijos metu pristatant planuojamo jungtinio YPO ir „Ambersail 2“ projekto detales Ministro Pirmininko patarėjas ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais Lukas Savickas ne tik pasveikino YPO bei „Ambersail 2“ atstovus su tokia iniciatyva, tačiau ir džiaugėsi šio projekto potencialu Lietuvos ekonomikos atžvilgiu:

„Dėka šio žingsnio Lietuva tampa žinoma 30 tūkst. viso pasaulio įtakingiausių verslo bendrovių vadovams. Todėl tai – ne tik mūsų šalies garsinimo galimybė, tačiau ir unikali proga Lietuvai užmegzti tvarius ir tiesioginius ryšius su didžiausiomis verslo bendrovėmis. Būtent žaliosiomis technologijomis grįsta ir gamtai draugiška ekonomikos plėtra yra viena efektyviausių krypčių mūsų šalies ekonomikos tvariam augimui užtikrinti.“

Rytoj ryte Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, viešėdamas Davose, susitiks su YPO vadovais bei jos nariais iš Lietuvos, kur išskirtinį dėmesį teiks Lietuvos ekonominių interesų atstovavimui, o kartu žada išreikšti palaikymą YPO iniciatyvai 2021-22 metais dalyvauti „The Ocean Race“ varžybose aplink pasaulį su Lietuvos jachta „Ambersail 2“.

Tolimesni juridiniai susitarimai tarp visų projekto šalių bei išsamesnis paties vandenynų tvarumo projekto pristatymas, su kuriuo YPO ir „Ambersail 2“ ketina startuoti „The Ocean Race“ varžybose, žada įvykti kovo 3-7 dienomis „YPO Edge“ konferencijoje San Diege, kur susirinks virš 5000 YPO narių iš viso pasaulio.

Daugiau informacijos apie YPO organizaciją rasite čia.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kinija susidūrė su nauja problema: nebežino, ką daryti su tiek išmetamų drabužių (30)

„Ekologija, šiluma, meilė“ – užrašyta ant didelio žalio metalinio konteinerio, į kurį...

Planuoja pasiūlyti naują paslaugą sostinės kavinėms ir restoranams (7)

Maistinių riebalų likučiai , kartu su nuotekomis patenkantys į miesto kanalizaciją , sukelia...

8 patarimai įmonėms, kaip išsiskirti renginyje

Jau ateinančiais metais suplanuoti didelės apimties renginiai , kuriuose verslas ieškos...

Ištyrė, kur slypi dalis verslo sėkmės (3)

Bendrovės valdybos sudėtis, norite tikėkite, norite – ne, gali turėti žymios įtakos įmonės...

Milžiniškos gamyklos Klaipėdoje atstovai nori pakeisti gyventojų požiūrį: plastikas nėra šiukšlė (41)

Paskutiniais metais visuomenė vis daugiau piktų žvilgsnių pradėjo laidyti į plastiką ,...

Top naujienos

Užmojis steigti virtualias oro linijas kainuos beveik 37 mln. eurų: įvardytos prioritetinės skrydžių kryptys (28)

Lietuvoje dar nepasibaigus pirmajam karantinui, Susisiekimo ministerija paskelbė apie planus steigti...

Veryga: trečiadienį bus keičiamos ekstremalios situacijos sąlygos, įsigalios nauji draudimai viešiems renginiams kaukes nuo trečiadienio teks dėvėti ir lauke (620)

Lietuvoje sparčiai auga naujų susirgimų COVID-19 liga skaičius, o nuo pirmadienio į raudonąją...

Dešinieji pradeda derybas dėl naujos koalicijos: svarbiausios partijų pozicijos (334)

Seimo rinkimus laimėję opoziciniai konservatoriai su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija...

Pasakė, ar šiemet galima nukelti žieminių padangų sezono pradžią į gruodį (1)

Kol kas apie artėjančias šalnas ir žiemą primena tik kalendorius, o ne termometrų stulpeliai,...

Karantinas įvedamas dar 8 šalies savivaldybėse: tarp jų – ir didieji miestai kaukės įvedamos visose viešose vietose (313)

Vyriausybė pirmadienį netikėtai surengė posėdį, kuriame buvo apsispręsta lokalų karantiną...

Iš stalčiaus vėl ištrauktas pieno įstatymas: perdirbėjai atviri – jis rinkai tik trukdo

Prieš naujus Seimo rinkimus suskubta vėl suskubta sugrąžinti taip vadinamą vadinamąjį Pieno...

Smidrų ir braškių augintojas: tai komfortiškas verslas, atostogauju rugpjūtį (5)

40 proc. derliaus praradęs šparagų augintojas neliūdi – nuostolius atpirko braškės, kurios...

Naujas rekordas – 766 nauji koronaviruso atvejai: iš jų neištirti net 468 atvejai, mirusieji – jaunesnės amžiaus grupės masiniai protrūkiai gydymo įstaigose (723)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ( NVSC ) spalio 26 d., 12 val., duomenimis, per vakar...

|Maža didelių žinių kaina