aA
Absoliuti dauguma iš 500 penktadienį vilniečiams pasiūlytų savivaldybės oranžinių dviračių per dvi savaitgalio dienas buvo pavogta arba suniokota. Vogti "oranžiniai" buvo pardavinėjami už 20 litų, o perdažyti - už 50 litų.
Dviračiai
Dviračiai
© "Lietuvos žinios"
Sekmadienį daugelis vaikų veltui lūkuriavo prie Vilniaus miesto savivaldybės sostinės centre pastatytų oranžinių dviračių stovų. Vidurdienį visą miesto centrą nuo Aušros vartų iki Seimo rūmų apėję LŽ žurnalistai matė tik du "oranžiniais" dviračiais važinėjančius paauglius.

Policija

Vien penktadienį ir šeštadienį policija rado 88 be priežiūros paliktus dviračius. Daugelis jų buvo suniokoti. Penktadienį policijos pareigūnai 3 dviračius rado Kirtimuose esančiame čigonų tabore, keletą - vilniečių sandėliukuose, o vienas pilietis su "oranžiniu" buvo sustabdytas 22-ajame Molėtų plento kilometre.

Policijos patrulių rastus dviračius surenka Vilniaus savivaldybei priklausanti bendrovė "Avarija". Vakar įmonės dirbtuvėse jau gulėjo 25 nepataisomai sugadinti dviračiai. Beveik visi "oranžiniai" buvo be ratų, stabdžių, vairų ir sėdynių. Nuplėšti buvo ir ant rėmo užklijuoti lipdukai, skelbiantys, kad dviratis priklauso Vilniaus miesto savivaldybei.

Panorėję įpratinti vilniečius važinėti dviračiais sostinės vadovai buvo priversti skaičiuoti jų liekanas.

"Daugelis detalių buvo išvogtos, tačiau kai kurie dviračiai buvo tyčia sugadinti, - rodydamas sulankstytus dviračių ratus LŽ pasakojo "Avarijos" pamainos viršininkas Aleksandras Popovas. - Griūdamas žmogus taip dviračio nesumaitos. Nesuprantu, ką jie su tais ratais darė: šokinėjo ant jų ar plytomis daužė". "Avarijos" garaže vakar stovėjo ir 5 suremontuoti dviračiai. Sulaužytas dalis darbininkai pakeitė ardydami kitus, dar labiau suniokotus "oranžinius".

Skaičiuos

Kiek sostinėje liko nesugadintų ir nepavogtų dviračių, vakar niekas nežinojo. Suskaičiuoti likusius dviračius buvo žadama praėjusią naktį, tačiau "Avarijos" darbuotojai abejojo, ar jų bus labai daug. Sekmadienį policijos pareigūnai rado tris dviračius Žirmūnų, Kalvarijų ir A.Juozapavičiaus gatvėse. Žirmūnų gatvės krūmuose rastas "oranžinis" buvo visiškai išrinktas.

Savivaldybės dviračiams išnykus iš gatvių, vilniečiai sulaukė siūlymų jų nusipirkti. Vogti "oranžiniai" šeštadienį buvo pardavinėjami už 20 litų. Sekmadienį pareigūnai Kalvarijų gatvėje sulaikė savivaldybės dviratį, kuris jau buvo perdažytas balta spalva.

"Dviratis buvo perdažytas nekokybiškai, paprastu teptuku, todėl kilus įtarimui pareigūnai jį patikrino. Sulaikytas asmuo teigė, kad dviratį jam paskolino draugas, jau perdažytą nusipirkęs už 50 litų", - vakar LŽ teigė Vilniaus 1-ojo policijos komisariato pareigūnas.

Šio komisariato darbuotojai Kalvarijų turgavietėje sulaikė pusę oranžinio dviračio bandžiusį parduoti neblaivų pilietį. Kadangi vyras vakar dar nebuvo išsipagiriojęs, pareigūnai nežinojo, kur yra kita dviračio pusė. Apie kiemuose ir krūmuose paliktus "oranžinius" policijai telefonu praneša gyventojai.

"Taip ir maniau, kad dviračius išvogs. Vakar vieną mačiau įmestą upelyje Juodajame kelyje, netoli Naujosios Vilnios. Dviratis buvo išrinktas, tik rėmas likęs", - LŽ pasakojo Sereikiškių parke pasivažinėti dviračiu norėjęs moksleivis. Jo teigimu, "oranžinio" dalys puikiai tinka kitų modelių dviračiams, o rėmus vandalai išmeta, nes jie yra pažymėti policijoje.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Paruošė naujų Palangos vietų apžvalgą ir nustebo: karbonadų gerbėjams darosi liūdna, kurorte naujos mados (97)

Kur po pliažo jaukiai pasėdėti ir skaniai pavalgyti? – pagrindinis poilsiautojų klausimas...

Sinoptikai pateikė savaitgalio prognozę: grįžta kone tropinis karštis (21)

Artimiausiomis dienomis anticiklonas lems saulėtus ir daugiausia sausus orus.

Iš buvusio ministro Biržiškio lūpų: apie vodką rusų kareiviams, iškirstas duris Saboniui ir paskutinį pokalbį su Lubiu (57)

Kalbėtis su pirmosios Vyriausybės susisiekimo ministru Jonu Biržiškiu vienas malonumas. 88-erių...

Baisi avarija Vilniuje: po stipraus smūgio į „Opel“ motociklininkas skubiai išgabentas į ligoninę (186)

Vėlų ketvirtadienio vakarą Vilniuje įvyko rimtas eismo įvykis. Pranešama, kad susidūrė...

Lazdijų rajone – ambulatorijos gydytojo išpuolis prieš policijos pareigūnus (224)

Antradienio rytą į Veisiejų ambulatoriją (Lazdijų raj.) susirinkę pacientai ir medikai tapo...

Apatinio trikotažo ekspertė: kiek normalu mokėti už liemenėlę ir kas išduoda, kad prašovėte su dydžiu (60)

Profesionali apatinio trikotažo ekspertė Vaiva Tylienė ne vienerius metus moteris moko vienos...

Chemikas papasakojo apie tragišką sprogimą Beirute sukėlusias trąšas: turi perspėjimą ūkininkams (172)

Antradienį Beiruto uoste nugriaudėjęs sprogimas šokiravo pasaulį. Kol kas skelbiama, kad...

Intymią operaciją patyrusi Rita: nesuprantu, kodėl kalbėti apie moteriškas bėdas vis dar yra tabu (114)

„Pagaliau galiu džiaugtis gyvenimu“, – taip savo pasakojimą pradeda kaunietė Rita. Prieš...

Princesių Di Bourbon gyvenimas primena pasaką: formalių įsipareigojimų neturi, bet nesikuklina taškyti pinigų karališkai prabangai (16)

Karališkųjų šeimų gerbėjai paprastai gali tik žvilgtelėti, kaip jų numylėtiniai atrodo per...

Šiurpi karo dilema: ką aukoti – vedusius ar viengungius? (58)

Turbūt jau su pirmuoju sąmoningu Homo sapiens žingsniu atsirado toks reiškinys kaip karas ....

|Maža didelių žinių kaina