Į realios politikos sūkurį patekęs Vytautas Šerėnas jau dalyvavo Lietuvos televizijos rengiamoje agitacinėje Prezidento rinkimų laidoje. Atsivedęs porą savo rinkimų štabo vadovų, kandidatas į Prezidentus atsakinėjo į laidos vedėjo pateikiamus klausimus apie Lietuvos vidaus ir užsienio politiką, kurią jis vykdys tapęs Prezidentu.
V.Šerėnas
© BNS foto
Iš tikrųjų pačių įvairiausių nuomonių galima išgirsti apie humoro laidos lyderio apsisprendimą dalyvauti rinkimų kampanijoje.

Galima sutikti, kad humoristo dalyvavimas diskredituoja ne tik Prezidento rinkimus, bet ir patį politinį procesą, paversdamas jį savo reportažų fonu. Juk politikai “Dviračio žyniose” pateikiami taip, kad kuo labiau išryškėtų neigiamiausi ir parodiškiausi jų gyvenimo ir veiklos aspektai.

Demaskuoti blogybes būtina, tačiau taip pat reikėtų pripažinti, kad pereinamasis laikotarpis visuomet yra sudėtingas ir tik piliečių sąmoningumas per rinkimus, balsuojant bei vėliau reikalaujant atsakomybės iš išrinktųjų, gali politinį procesą efektyvinti.

Nuolatinis šaipymasis iš visų iš eilės politikų žmonių sąmonėje greičiausiai didina ir taip aukštą nepasitikėjimą valdžia, tačiau tikrai nedidina jų pilietiškumo ar supratimo apie tai, kaip priimami sprendimai demokratijoje.. Na, ko verta toji Lietuvos valdžia, jei humoro laidos vedėjas turi visas galimybes dalyvauti Prezidento rinkimuose. Ir dalyvauja. Ir netgi konkuruoja su pačiais rimčiausiais Lietuvos politikais.

Reklamuojasi savo laidos metu, pasitelkęs skandalingiausiu save vadinantį Lietuvos dienraštį, kuriame daugiau nei politikos yra vaizdų akims paganyti. Viešai skelbia savo sąskaitos numerį ir dėkoja visiems rėmėjams, vardydamas jų pavardes, o stambesnius dar ir reklamuodamas.

Tai diskredituoja ne tik valdžią, bet svarbiausia tą valdžios instituciją, kuria vienintele Lietuvos žmonės labiausiai iki šiol pasitikėjo.

Pagaliau, jei V.Šerėnas, surinkęs, kaip jis sako, protesto balsus, patektų į antrąjį turą ar liktų trečias, ketvirtas, Lietuvos įvaizdžiui pasaulyje taip pat gali kiek pakenkti. Intelektualus ir išsilavinęs, bet V. Šerėnas yra tik vienos iš šou laidų vedėjas.

Tačiau kuo toliau, tuo labiau atrodo, jog V. Šerėno dalyvavimas šiuose rinkimuose gali būti ir naudingas Lietuvos žmonėms. Jei, žinoma, žmonės bus imlūs bei sumanūs ir šio šoumeno - politiko dalyvavimą priims ne už gryną pinigą.

Pirmoji oficiali agitacinė laida parodė V.Šerėną turint daug blaivesnį požiūrį į Prezidento instituciją, nei dauguma kitų kandidatų. Jo atsakymuose į laidos vedėjo, kuris, atrodė, jautėsi labai nejaukiai, klausimus slypėjo daugybė ironiškų pastabų. Pastabų apie tuos Lietuvos politinio proceso aspektus, kurie yra nevykę, keistini ar parodiški, bet…įsigalėjo.

Pradedant rinkimų kampanija ir baigiant tuo, jog V.Šerėnas bent jau žino Lietuvos Konstitucijos šalies Prezidentui teikiamas galias.

Nors jo rinkimų kampanija yra populistinė ir po ja galbūt slypi kažkokie finansiniai įsipareigojimai (televizijai, verslo grupėms ar dar kam nors), o jis ir pats to neslepia, tačiau iš V. Šerėno kalbų matyti, jog jis nemano, kad Lietuvai reikalinga tvirta šalies vadovo ranka, didelės Prezidento galios, nes ”ką tada veiks Seimas ir Vyriausybė”.

Ir kovą su korupcija bei visomis kitomis neteisybėmis, per dešimtį metų įsipykusiomis Lietuvos žmonėms, V.Šerėnas įsivaizduoja kitaip nei daroma dabar ar siūloma daryti po rinkimų.

Prezidentas turi reikalauti atsakomybės iš tų institucijų, į kurias skiria vadovus, o jei rezultatų jos nepateisina, reikia keisti kitais, galbūt geresniais specialistais. Kol žmonių, norinčių dirbti tam tikruose postuose, anot V. Šerėno “aplinkos”, netrūksta, tol problemos nėra.

Žinoma, cepelinų metodas prieš pabėgėlius, plūsiančius į Lietuvą, yra tik juokas, tačiau V. Šerėnas teigia, jog palikti spręsti - duoti ar neduoti leidimą įvažiuoti žmogui į Lietuvos teritoriją iš Kaliningrado srities geležinkelio stoties kasininkei, yra negerai. Reikia daryti, kad taip nebūtų.

Ir visoje toje visiškai skurdžioje idėjų rinkimų kampanijoje V. Šerėno dalyvavimas bus įdomiausias paskutinėse agitacinėse laidose, kuriose susirinks bent keletas, o gal net visi kandidatai į Prezidentus. Bus galima palyginti V.Šerėno ir kitų populizmą. Kol kas atrodo, kad jo populizmas bus bene mažiausias.

Ir kaip vienas kolega vienoje diskusijoje pasakė, kad jeigu V. Šerėnas po pirmojo turo gautais balsais aplenks ne vieną rimtą politiką, gal bent tai bus stimulas tiems rimtiems politikams nustoti tik vaidinti rimtą politiką, o iš tikrųjų ją vykdyti. Ir siūlyti idėjas, tinkančias ir priderančias politikui, pretenduojančiam į šalies vadovo postą.

Tada nereikės baimintis, jog humoro laidos vedėjas diskredituoja valdžią ir mažina pasitikėjimą ja. Juk, žvelgiant į šiandienį šalies politinį gyvenimą, V. Šerėnui ir jo komandai net temų reportažams nereikia ilgai ieškoti, ką bekalbėti apie argumentus, kuriuos jis pateiks oficialiose diskusijose.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žvalgybos informaciją paviešinęs vokietis: Rusijos reakcija nustebino (34)

Melas, išsigalvojimai, siekis apšmeižti Rusiją. Tokių vertinimų praėjusį gruodį sulaukė...

Didžiausi žemvaldžiai: kas dalinasi Lietuvą (1)

Lietuvos plotas yra 65,3 tūkst. kv. km. (arba 6,53 mln. ha). Daugiau kaip pusė mūsų šalies...

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (312)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (766)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Orai: žiema baigsis netikėtai (11)

Savaitei įpusėjus ramūs orai baigsis ir į šalį atkeliaus kritulių banga, žiemiškas šaltis...

Faktai, priversiantys suabejoti istorija: princesės Dianos žūtis nebuvo nelaimingas atsitikimas?

Velso princesė Diana buvo mylima milijonų žmonių. Ji skleidė gėrį, grožį, graciją ir...

Nušalusias kojas pastebėjo tik pavasarį: galūnės amputavosi pačios kokia odos spalva - pavojingiausia (31)

Šiemet į kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas žmonės dėl nušalusių kūno dalių nesikreipė –...

Šeškų pavadavęs LaVaras nesusimovė: mače be gynybos „Vytautas“ pranoko „Dzūkiją“ (153)

Ketvirtas „Big Baller Brand Challenge“ draugiškų rungtynių ciklo mačas Virginijui Šeškui...

Antrąkart įkliuvo Aurimas Didžbalis: šįkart teigiamas dopingo testas – pasaulio čempionato metu (338)

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad praėjusių metų pasaulio vicečempionas...

Nuolatiniai teismai atlyginti žalą dėl duobėtų kelių padiktavo sprendimą (30)

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims...