aA
Bankininkas, Kauno „Žalgirio“ savininkas ir kandidatas į Seimą Vladimiras Romanovas turi 180,66 mln. Lt turto, o jo paimtos paskolos šį turtą viršija net 57,86 mln. Lt. Be to, daugiau nei 20 mln. Lt pajamų pernai gavęs turtuolis nurodė gyventojų pajamų mokesčiui (GPM) skyręs vos 0,67 proc. šios sumos.
Vladimiras Romanovas, Lavrinovičiai, Kšyštofas Lavrinovičius, Darjušas Lavrinovičius
Vladimiras Romanovas, Lavrinovičiai, Kšyštofas Lavrinovičius, Darjušas Lavrinovičius
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Tai paaiškėjo, kai Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė kandidatų į Seimo turto, pajamų ir interesų deklaracijas. Taip pat paaiškėjo, kiek uždirba su V. Romanovu į Seimą einantys broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.

Tuo tarpu kitas „Žalgirio“ krepšininkas ir kandidatas į Seimą Rimantas Kaukėnas nurodė esąs milijonierius, bet pernai uždirbęs 0 litų.

Pajamų mokesčiui – 0,67 proc. pajamų

VRK duomenimis, V. Romanovas deklaravo turįs privalomo registruoti turto už kiek daugiau nei 1,9 mln. Lt. Tačiau didžiausia bankininko kraičio dalis – vertybiniai popieriai, meno kūriniai ir juvelyrika. Šį savo turtą V. Romanovas vertina net 176,4 mln. Lt suma. Piniginėmis lėšomis Ūkio banko pagrindinis akcininkas deklaravo turįs palyginti kuklią 2,35 mln. Lt sumą. Iš viso – 180,66 mln. Lt.

Tačiau visą šį turtą viršija „Žalgirio“ savininko gautos paskolos. Jų suma – beveik 238,53 mln. Lt.

O dar įdomiau atrodo V. Romanovo pajamų deklaracija. Multimilijonierius nurodė, kad jo metinės pajamos – 20,13 mln. litų. Tuo tarpu sumokėta GPM suma – beveik 135,28 tūkst. Lt. Arba maždaug 0,67 proc. bankininko metinių pajamų.

Kšištofas turtingesnis už Darjušą

Broliai Lavrinovičiai – milijonieriai. Šis faktas apie V. Romanovo „Žalgiryje“ žaidžiančius vienus garsiausių šalies krepšininkų – ne naujiena. Tačiau dabar paaiškėjo, kiek jų turtas vertas ir kiek jie uždirba.

K. Lavrinovičius deklaravo turįs privalomo registuroti turto už 3,97 mln. Lt, vertybinius popierius, meno kūrinius ir juvelyriką įvertino 2 tūkst. litų bei nurodė turės dar 2 mln. Lt piniginėmis lėšomis. Jo brolis dvynys VRK pateikė kuklesnius skaičius: 3,8 mln. Lt privalomo registruoti turto, 10 tūkst. Lt akcijomis ir meno dirbiniais bei pusė milijono piniginėmis lėšomis.

Kšištofas deklaravo per metus gavęs beveik 2,59 mln. Lt pajamų ir nesumokėjęs nei cento GPM. Kšištofo sąskaitoje – 1,7 mln. Lt metinės pajamos. GPM laukelyje – taip pat nulis.

Tuo tarpu R. Kaukėnas, praėjusį krepšinio sezoną praleidęs Italijoje, nulius nurodė ir GPM, ir metinių pajamų grafose. Jo privalomas registruoti turtas vertas 3,89 mln. Lt, pigininės lėšos – 2,03 mln. Lt.

K.Brazauskienė - apsirūpinusi kandidatė

Kristina Brazauskienė
Kristina Brazauskienė
© DELFI / Tomas Vinickas

Apie „Demokratinės darbo ir vienybės partijos“ pirmąją sąrašo kandidatę Kristiną Brazauskienę pateikti kampanijos dalyvio duomenys gana skurdūs – moteris nenurodžiusi savo biografijos, nepateikusi papildomos informacijos. Paties kandidato užpildytoje anketoje ji taip pat neišsiplėčia – nurodo turinti ekonomisto specialybę, mokanti rusų, lenkų bei anglų kalbas. Tiesa, pagrindinės darbovietės neįvardijusi kandidatė išsiskiria įdomiais pomėgiais – K. Brazauskienė teigia, kad domisi žvejyba, šachmatais, siuvinėjimu, politinės literatūros ir politikų biografijų skaitymu.

Turto pajamų ir deklaracijoje privalomai registruotas moters turtas siekia 412 330 litų. Jai priklauso ir daugiau nei 2 mln. litų vertės vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių. Šių vertė – 2,38 mln. litų. K. Brazauskienės deklaracijoje nurodyta, kad ji taip pat turi ir piniginių lėšų, kurios siekia beveik 280 tūkst, litų. Tiesa, šiemet moteris jokių pajamų deklaruoja negavusi ir mokesčių nesumokėjusi.

DELFI primena, kad mirus K. Brazauskienės sutuoktiniui Lietuvos prezidentui Algirdui Brazauskui, moteris prašė valstybės jai suteikti prezidento našlės rentą, tačiau ši jai skirta nebuvo.

„Demokratinės darbo ir vienybės partijos“ nario Jono Rekešiaus turtas, pasak deklaracijos, daug mažesnis nei partijos įkūrėjos Kristinos Brazauskienės – jis įvardija turintis privalomo registruoto turto už 45 tūkst., piniginių lėšų – 12 tūkst. Per metus J. Rekešis gavo 1374,15 litų pajamų. Istoriko išsilavinimą ir daktaro laipsnį turintis J. Rekešius rinkėjams savo šeimyninės padėties atskleisti nepanoro, tačiau nurodo, jog užsiima visuomenine veikla – yra Tėvynės pažinimo draugijos valdybos pirmininkas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vaidas Mikaitis | D+

Rasistiniais išpuoliais garsėjančioje šalyje lietuviams prireikė apsaugos: čia pirma gausi peilį į šoną ir tik tada bus aiškinamasi, ką turi

Rašau, būdavo tekstus apie keliones kaimyninėse šalyse, džiaugiuosi, kad žmonės skaito ir iš...

Jogintė Užusienytė | D+

Šešiasdešimtmetę apstulbino per pirmąjį pasimatymą nuskambėjęs pasiūlymas: ar aš senamadiška?

Pirmasis pasimatymas iš dalies gali priminti pokalbį dėl darbo. Jis yra neatsiejama besimezgančių...

Žinomai menininkei – nemalonumai dėl agresyvaus vilkogaudžio (38)

Baro „Keulė Rūke“ bendraturčio Dominyko Českausko buvusi sutuoktinė Rūta Jankauskaitė ,...

Klaipėdos rajone verslą kuriantys Agnė ir Raimondas: daugelis konditerių desertus kepa, o mes priešingai

Klaipėdos priemiestyje, Slengiuose, kur intensyviai auga gyvenvietė, noriai būstą įsigyja...

Vos 24 minučių skrydis virto tikru košmaru: galvas kraipo net ekspertai (56)

Bėdos prasidėjo praėjus kelioms minutėms po to, kai krovininis lėktuvas „ Boeing 737 “,...

Modesta Meškė | D+

Profesorius Eugenijus Skerstonas išaiškino vyrams, kaip reikėtų vilkėti šortus: sužinoję šias taisykles niekada nesuklysite (2)

Šiltuoju metų laiku pasirinkus vilkėti šortus ne vienam vyrui kyla dilema – kokio silueto ir...

Marso krateryje – ypatingas radinys molio nuosėdose: aptiko vietą, kur galėjo egzistuoti gyvybė (9)

Naujas NASA tyrimas parodė, kad ankstesnės gyvybės Marse pėdsakai kai kuriose planetos vietose...

Migrantų šeimoms – geros žinios iš teismų: jiems bus neribojama laisvė (802)

Lietuvoje dar tik formuojasi praktika, kaip elgtis su į Lietuvą atklydusiais migrantais. Pirmosios...

„Ryanair“ lėktuve mirė keleivis (62)

Pigių skrydžių bendrovė „ Ryanair “ patvirtino faktą, kad liepos viduryje viename jų...

TOP5 lietuvių mėgiamiausi naudoti automobiliai: kai kurie pasirinkimai išties netikėti

Automobilių pardavėjai pastebi, jog pirkėjai vis dažniau dėmesį atkreipia ne tik į prabangių...