Naujos kadencijos Seimas nežada iki Kovo 11-osios svarstyti projekto dėl prezidentinių socialinių garantijų suteikimo buvusiam Aukščiausiosios Tarybos bei Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui. Ankstesnės kadencijos parlamentas siūlė šį klausimą svarstyti dar praėjusių metų lapkritį.
Vytautas Landsbergis
© "Lietuvos žinios"
 • Nesidomi
 • Įvertinimas
 • Laukia

  Septynių Kovo 11-osios Akto signatarų iniciatyva parengtas projektas, numatantis suteikti V.Landsbergiui prezidentinę pensiją ir privilegijas, paskutinę praėjusios kadencijos Seimo darbo dieną buvo pavestas toliau svarstyti jau naujam parlamentui.

  Pagal projektą V.Landsbergis, baigęs valstybinę tarnybą, iki gyvos galvos gautų 50 proc. Prezidento darbo užmokesčio dydžio pensiją (ji dabar yra apie 6 tūkst. litų), turėtų sekretoriatą, apsaugą ir transportą.

  Nesidomi

  Pasak Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vyresniojo patarėjo Andriaus Kabišaičio, projektas dėl prezidentinių garantijų V.Landsbergiui dar laukia svarstymo komitete. Kadangi, jo teigimu, projektų susikaupę labai daug, vargu ar šis bus apsvarstytas kovo mėnesį.

  A.Kabišaitis mano, kad komitetui aptarus klausimą dėl V.Landsbergio prezidentinių garantijų jis bus įtrauktas į artimiausios Seimo sesijos darbotvarkę. Vakar LŽ kalbinti projektą rengę Kovo 11-osios Akto signatarai (dabar nė vienas jų nedirba naujame Seime) teigė tolesniu savo siūlymo likimu nesidomėję. "Dėl tam tikrų asmeninių priežasčių juo nesidomėjau, bet tikrai tai padarysiu", - sakė R.Hofertienė. Kitas projekto autorius A.Račas LŽ sakė, kad suteikti ar nesuteikti V.Landsbergiui prezidentines privilegijas dabar yra naujojo Seimo rūpestis.

  Įvertinimas

  Naujos kadencijos Seimo Konservatorių frakcijos seniūnas Andrius Kubilius tikisi, kad dabartinis parlamentas bandys pats pasidomėti tuo projektu. Pasak Konservatorių frakcijos seniūno, gražu būtų jį apsvarstyti iki Nepriklausomybės atkūrimo dienos, nes "tai reikalavimai, susiję su tam tikru Kovo 11-osios įvertinimu".

  Tuo tarpu Socialliberalų frakcijos narys Gediminas Dalinkevičius mano, kad projektas dėl privilegijų V.Landsbergiui vargu ar sulauktų pritarimo Seime.

  "Tik Prezidento statusas šiuo metu garantuoja tam tikras privilegijas. Visi kiti tėra nusipelnę mirtingieji, - sakė G.Dalinkevičius. - Gerbiami ankstesniojo Seimo nariai paliko tiek faktinių problemų, kad ši, palyginti su kitomis, labai menka".

  Laukia

  Nors naujasis Seimas neprisirengia svarstyti klausimo dėl privilegijų suteikimo V.Landsbergiui, iš dalies prezidentinis aprūpinimas jam jau suteiktas.

  Praėjusių metų birželio mėnesį tuometinis Seimas priėmė Valstybinių pensijų įstatymo pataisas, kuriomis nustatyta, kad V.Landsbergiui, kaip Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui, išėjus iš valstybės tarnybos bus mokama Prezidento valstybinė pensija.

  Nors įstatymo "nepalaimino" Lietuvos vadovas Valdas Adamkus, jis įsigaliojo pasirašius tuometiniam Seimo pirmajam vicepirmininkui Arvydui Vidžiūnui.

  Parlamento opozicija įstatymą apskundė Konstituciniam Teismui teigdama, kad A.Vidžiūnas neturėjo teisės jo pasirašyti, o Prezidentu nebuvęs V.Landsbergis negali gauti Prezidento valstybinės pensijos. Šiuo metu įstatymo svarstymas Konstituciniame Teisme dar laukia savo eilės.

  LŽ žiniomis, Teismo išvados gali būti paskelbtos ne anksčiau kaip po metų.

 • Populiariausios nuomonės
  Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (98)

  Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

  Tūkstančiams grės nemalonumai, jeigu pamirš susimokėti per sausį (142)

  Turbūt vienas iš nemaloniausių dalykų yra susirgti ir tik apsilankius pas gydytoją sužinoti, kad...

  Atviras Jakilaičio interviu: mane gali pulti visi, man net ūpas pakilęs (15)

  Kai kuriems žmonėms per visą gyvenimą nenutinka tiek, kiek Edmundui Jakilaičiui nutiko per...

  Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“ (276)

  Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

  Rimvydas Valatka. Pinigingas kryžiuotis iš Naisių (142)

  Ateis pinigingi kryžiuočiai ir išpirks šventą mūsų žemelę, miškus ir upelius. Prieš...

  Didvyriška istorija už zoologijos sodo sienų: kaip šeima nuo mirties išgelbėjo beveik 300 žydų

  Įsivaizduokite, kad jūsų gyvybei gresia pavojus vien už tai, kad pasiūlėte stiklinę vandens...

  Vieni bankrutuoja, kiti bėga svetur (137)

  Nors praėjusiais metais ne viename regione daugėjo darbuotojų, Darbo birža pranešė apie...

  Net geriausieji prisipažįsta: mokytojų trūksta taip, kad tenka susimąstyti apie išlikimą (92)

  „Ieškodami mokytojų, verčiamės sunkiai. Privalome išlaikyti savo licėjaus lygį, todėl...

  Buvusi Jasaičio žmona Vaida prabilo apie jo santykius su Oksana: neįleidžia į namus, keičia spynas (743)

  Vaidos Klizaitės-Jasaitienės ir Simo Jasaičio santykiai truko septynerius metus, tačiau, anot jos,...

  Interjero dizaino pasaka Amsterdame: viešnagė čia prilygsta nuotykiui stebuklų šalyje (2)

  Yra vietų, kur menas tampa gyvenimu, o gyvenimas – menu. Viena iš tokių stebuklingų vietų –...