Likus kelioms dienoms iki rinkimų spalio 10 d., jau maždaug aiškūs naujos koalicijos kontūrai. Valdančiąją daugumą, jei sociologams respondentai nemelavo, sudarys Darbo partija ir į koaliciją “Už darbą Lietuvai” susibūrę socialdemokratai ir socialliberalai.
Viktoras Uspaskichas - karikatūra
© DELFI
Tokią išvadą daugelis netruko padaryti, perskaitę interviu su Seimo Pirmininku Artūru Paulausku viename iš šalies dienraščių. Ir jei A.Paulauskas labiau kalbėjo apie teorinę tokios koalicijos galimybę, tai A.Brazauskas likusias abejones išsklaidė – jokios vaivorykštinės koalicijos nebus.

Opozicija netruko pareikšti, kad Algirdas Brazauskas ir Artūras Paulauskas seniai buvo susitarę su Viktoru Uspaskichu dėl valdžios, ir tik apsimetinėjo vieni kitus kritikuojantys. Liberalcentristai teigia, kad būsimieji laimėtojai pasiskirstę ne tik valdymo sritis, bet ir Europos Sąjungos milijardus.

Ar daug ką nustebino naujiena apie naują valdančiąją koaliciją?

Vargu. Juk iki rinkimų svarstomas ne vienas galimos koalicijos variantas. Taip pat ir šis.

"Atrodo, kad socialdemokratai ir socialliberalai labiau nuliūdo dėl to, kad informacija apie koaliciją su Darbo partija rinkėjus pasiekė ne pačiu geriausiu laiku, dar iki rinkimų."
Indrė Makaraitytė:

Labiau nustebino socialdemokratų, A.Paulausko ir jo vadovaujamų socialliberalų reakcija į šią informaciją. Ji yra gynybinė. Ir netgi nervinga.

Naujoji sąjunga A.Paulausko vardu išplatino pareiškimą, esą iš interviu nebuvo aišku, su kuo A.Paulausko ir A.Brazausko koalicijos partijos sudarys valdančiąją koaliciją.

Socialdemokratų gretose daug nustebusių ir nepatenkintų. Kai kurie socialdemokratai pareiškė nežinantys, ką manyti, nes koalicija su Darbo partija esą neįmanoma vertybiškai. Algimantas Salamakinas, kandidatuojantis Kėdainių apygardoje, apie V.Uspaskicho blogybes kalba daug metų, o dabar koalicijos vadovai rinkėjams duoda ženklą, kad jo kalbos ir argumentai – šuniui ant uodegos.

Tačiau sunkiai tikėtina, kad ši reakcija yra nuoširdi ir atspindi tikrąją koalicijos poziciją.

Atrodo, kad socialdemokratai ir socialliberalai labiau nuliūdo dėl to, kad informacija apie koaliciją su Darbo partija rinkėjus pasiekė ne pačiu geriausiu laiku, dar iki rinkimų. Kai visa socialdemokratų ir socialliberalų rinkiminė startegija orientuota į kritiką populistams, politiniams naujokams ir panašiai. Likus kelioms dienoms iki rinkimų, kai nėra laiko nei pasiaiškinti, nei pamiršti šią informaciją, iš rinkėjų gali laukti bet ko. Sociologai dabar juokauja, kad jei žmogus tikrai nemėgsta V.Uspaskicho, tai jam belieka vieninteliai “nesusipratę”, anot Darbo partijos lyderio, konservatoriai.

Kodėl koalicijos “Už darbą Lietuvai” nustebimas ir nepasitenkinimas yra apgaulingas?

Juk po Europos Parlamento rinkimų Darbo partijai išsiveržus į aiškius lyderius ir kai dar nebuvo sudaryta A.Brazausko ir A.Paulausko koalicija “Už darbą Lietuvai”, socialdemokratai pripažino, kad koalicija su Darbo partija yra įmanoma.

"Ir paties V.Uspaskicho elgesys pasikeitė. Kai tik suprato, jog Seimo daugumos vienas neaprėps, kritika premjero A.Brazausko atžvilgiu liovėsi."
Indrė Makaraitytė:

Tuomet socialdemokratai sakė, kad geriau jau integruoti Darbo partiją į patyrusių žmonių gretas, nei leisti jiems savivaliauti Seime ir Vyriausybėje. Ši pozicija buvo pristatyta kaip labai valstybiška ir protinga, netgi pasiaukojanti ir jie jos niekada ir jokiomis sąlygomis nekeitė.

Koalicijos su Darbo partija galimybės neišsigynė ir socialliberalai. Ir apskritai, išskyrus Tėvynės Sąjungą, kitoms didžiosioms partijoms V.Uspaskichas yra žmogus, su kuriuo galima sėstis prie vieno stalo.

Ir paties V.Uspaskicho elgesys pasikeitė. Kai tik suprato, jog Seimo daugumos vienas neaprėps, kritika premjero A.Brazausko atžvilgiu liovėsi. O prieš kurį laiką esą A.Brazauskas V.Uspaskichui neleido ir vieno, ir kito padaryti, ir žmonėms naudingų reformų incijuoti.

Galiausiai A.Brazauskas iš “stagnatoriaus” virto galimu partneriu.

Tikėtis, kad nutrūko V. Uspaskichą ir dabartinę valdančiąją koaliciją bent keletą metų sieję ryšiai, būtų naivu. Nemenka dalis socialliberalų perbėgo į Darbo partiją. Jei toji dalis būtų tik eiliniai partijos nariai, galima būtų juos pamiršti. Bet į Darbo partiją perėję buvę Naujosios sąjungos finansiniai rėmėjai ir aktyvūs jos nariai atsinešė iš paskos ne tik interesus, bet ir savo ryšius.

Be to, jei socialdemokratai keletą metų toleravo V.Uspaskichą Ekonomikos komiteto pirmininko kėdėje, vadinasi, nebuvo jis toks nesukalbamas ir nereikalingas.

Įdomu tik, ar nesibaigs už rinkėjų nugarų besitariančiai ir rinkėjus “išdurti” ketinusiai koalicijai “Už darbą Lietuvai” taip, kaip tam žmogeliui, užsimaniusiam pigių agurkų?

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (13)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (445)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (443)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (439)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (7)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (13)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (39)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (407)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (34)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (14)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...