Vilnietės Rūtos Urbytės gyvenimas verčiasi aukštyn kojomis. Jau daugiau nei savaitę visą dėmesį ji skiria trims mažiems berniukams. Rugpjūčio 22 d. Rūta pagimdė trynukus – du identiškus dvynius ir jų brolį.
Slauga, medicina, ligoninė
© Corbis/Scanpix
Vienoje Vilniaus universiteto akušerijos ir ginekologijos klinikos palatoje sujudimas. Po cezario operacijos čia apsistojo R.Urbytė, jos mama Zita ir trys naujagimiai.

"Kurį berniuką laikai rankose? Didįjį ar mažąjį? Nesumaišei lovelių?" – abi moterys juokaudamos bandė atskirti berniukus. "Mažiausią atpažinti nesunku, o identiškus dvynius vis painiojame. Jų veideliai vienodi, skiriasi tik svoris ir balsas. Išgirdusi riksmą jau žinau, kuris triukšmauja", – šypsodamasi pasakojo R.Urbytė.

Tačiau dar prieš kelias dienas jaunosios mamos nuotaika nebuvo tokia gera. Nors cezario operacija buvo sėkminga ir berniukai gimė sveiki, moteriai prasidėjo komplikacijos. Už laimingą pabaigą Rūta ir jos mama dėkingos gydytojui Ričardui Daunoravičiui. "Jis ne žmogus, o stebuklas. Praėjusio savaitgalio nė nenoriu prisiminti. Nerimas dėl dukters gyvybės pasėjo ne vieną žilą plauką", – prisiminė gimdyvės mama Z.Urbienė.

Vardų berniukai dar neturi. "Šią savaitę tiek naujų išgyvenimų, kad apie vardus dar negalvoju", – prisipažino moteris.

Slapta tikėjosi mergaitės

Metus su trynukų tėvu Eriku draugaujanti moteris teigė tapti mama neplanavusi. "Kad laukiuosi, sužinojau būdama septynias savaites nėščia. Jokių išskirtinių požymių nebuvo", – rankose laikydama vieną iš mažylių pasakojo R.Urbytė.

Iš pradžių gydytojai pranešė, kad bus dvynukai. Tokia žinia ypač nudžiugino būsimą tėvelį. "Vienu šūviu – du zuikiai", – džiūgavo pora. Tačiau praėjus dar savaitei, gydytojai jauniems tėvams turėjo kitokių žinių – gims trynukai. "Visus ištiko šokas. Juk trys tai ne du. Išsigandau, reikėjo laiko, kad priprasčiau prie minties", – prisiminė Rūta. Tačiau dabar ji jaučiasi laimingesnė nei bet kada ir sūnelių neišmainytų į nieką.

Nors gydytojai perspėjo, jog gims trys berniukai, iki paskutinės minutės jaunoji mama tikėjosi, kad bus viena mergaitė. "Viltis miršta paskutinė", – keisdama sauskelnes vienam iš mažylių juokėsi gimdyvės mama.

Pamačiusi vaikus apsiverkė

Išvarginta komplikacijų, mama sūnelius pamatė tik po kelių dienų. "Nors buvau apsvaigusi nuo skausmą malšinančių vaistų, atsimenu, kad pirmą kartą pamačiusi berniukus apsiverkiau. Tąkart galėjau į juos tik pasižiūrėti. Tačiau jau po kelių dienų apsigyvenome vienoje palatoje", – pasakojo jaunoji mama.

Jauna mama tikisi, kad jau kitą savaitę galės važiuoti namo. "Erikas baigia Pilaitėje esančio buto remontą, tad kelias savaites gyvensime pas senelius. Tikiuosi, namie bus lengviau", – sakė moteris. Iš pradžių prižiūrėti mažylius Rūtai padės mama, paskui – auklė.

Smulkaus sudėjimo moteris prisipažino, kad išnešioti tris kūdikius nebuvo paprasta. Pas gydytoją lankydavosi kas dvi savaites, o kelis paskutinius nėštumo mėnesius praleido lovoje. Berniukai gimė trimis savaitėmis anksčiau. "Pilvas pradėjo matytis labai anksti. Būdama šeštą mėnesį nėščia atrodžiau taip, lyg turėčiau gimdyti bet kurią dieną. Draugai ir artimieji mane juokais vadino begemotuku", – juokėsi R.Urbytė.

Brangu auginti trynukus

Apie pasikeitusį gyvenimą R.Urbytė kalbėjo ramiai. "Butą turime, vyras dirba, o aš gausiu trigubas motinystės išmokas, tad kurį laiką bus ramu", – kalbėjo trynukų mama. Nekilnojamojo turto įmonėje administracijos vadove dirbusi 23 metų Rūta žada atostogauti mažiausiai dvejus metus.

Kaip sužinoję apie trynukus reagavo kolegos? "Žinoma, džiaugėsi ir palaikė. Mėgstu savo darbą ir dirbau tol, kol galėjau. Šiais metais įmonėje buvome keturios nėščiosios ir visos pagimdėme berniukus", – šypsojosi jauna moteris.

Moteris pripažino, kad brangu Lietuvoje auginti vaikus. "Pigiausi šliaužtinukai kainuoja 16 litų. Vežimėlių kainos absurdiškos. Dvyniams skirtų vežimėlių kaina prasideda nuo 2 tūkst. litų", – daug parduotuvių aplankiusi sakė jaunoji mama. Daiktus vaikams ji pradėjo pirkti iš anksto, todėl dabar yra pasiruošusi. "Naujų daiktų pirkau mažai. Rūbelius, vežimėlius pirkau iš kitų mamų. Apie jas sužinojau internete. Taip sutaupiau daug pinigų – už dvivietį vežimėlį sumokėjau vos 200 litų", – pasakojo Rūta.

Moteris mano, kad daugiausia pinigų išleis auklei ir sauskelnėms. Per dieną berniukams reikia 15 sauskelnių.

Skaičiai

2007 m. Lietuvoje: 32 140 naujagimių, 349 dvynukai, 9 trynukai. 2007 m. Vilniuje: 5917 naujagimių,

74 dvynukai,

3 trynukai.

„Vilniaus dienoje“ taip pat skaitykite:

Lietuva – Kremliaus dujų kameroje

Ant to paties grėblio – trečiąkart

Rugsėjo 1-ąją į gatves geriau nelįsti

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ėmėsi pilnametystės dar nesulaukusių paauglių gaujos: dviejų merginų mamos sako, kad reikia pagalbos (4)

Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl, įtariama, paauglių merginų gaujos sumuštos...

Sustabdyta populiaraus kelionių pardavėjo licencija (45)

Valstybinis turizmo departamentas laikinai sustabdė vieno iš didžiausių Lietuvoje kelionių...

Pranešimas Japonijos žmonėms: slėpkitės pastatuose arba po žeme (10)

Japonijos nacionalinis transliuotojas NHK antradienį paskelbė tiesos neatitinkantį pranešimą apie...

Sunku patikėti, bet regionuose uždirba daugiau nei Šiauliuose ar Panevėžyje (95)

Nors Panevėžys ir Šiauliai gali puikuotis didmiesčių statusais, tačiau dėl atlyginimų...

Čečėnijos prezidento atstovas: Lietuva nedomina Kadyrovo (125)

Lietuvos sprendimas įtraukti Čečėnijos lyderį Ramzaną Kadyrovą į nepageidaujamų šalyje...

Dalijosi idėjomis, kaip švęsti Lietuvos jubiliejų: tai patirsime tik kartą gyvenime (293)

Lygiai po mėnesio – Vasario 16-ąją Lietuva švęs atkurtos Lietuvos 100-ąjį gimtadienį. Ta...

Siunčia žinią žemę pirkusiems neteisėtai – nori ją atimti (347)

Kai paaiškėjo, kad realiai žemės saugikliai neveikia ir agroverslo grupės sėkmingai superka...

Specialistė pataria: kaip gaminti, kad nesugadintume sveikų maisto produktų (5)

Dar namuose sudarinėdami pirkinių sąrašą mintyse dėliojame planus, kokį patiekalą rinksimės...

Idėja įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas patinka ne visiems: nei Biblijoje, nei Šventuosiuose raštuose tai nebuvo skatinama (12)

Nacionalinės iniciatyvos „ Idėja Lietuvai “ metu buvo pasiūlyta beveik 1400 idėjų, iš kurių...

Ar po galvos smegenų traumos gali pasikeisti žmogaus charakteris? (3)

Devintojo dešimtmečio amerikiečių romantinėje komedijoje „Už borto“ (angl. „Overboard“)...