Su didelėmis nuolaidomis automobilius įsigiję bei taip su etika prasilenkę Seimo nariai nesijaučia kalti ir teigia tapę reklaminės kampanijos aukomis.
© "Lietuvos žinios"
 • Aukos
 • Vingrybės
 • Bausmės

  Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) automobilius "Mitsubishi" nusipirkusius keturis parlamentarus pripažino pažeidusiais etiką ir gavusiais asmeninę naudą.

  Komisijai nepavyko nustatyti, kurie Seimo nariai pasinaudojo išskirtinėmis nuolaidomis įsigydami mašinas, nes nei parlamento Finansų departamentas, nei automobilius pardavusi firma nesuteikė tokių duomenų.

  LŽ pavyko išsiaiškinti kelių Seimo narių, susijusių su "Mitsubishi" pirkimu, pavardes. 37 proc. nuolaida išsimokėtinai įsigydami automobilius pasinaudojo liberalai Egidijus Skarbalius ir Domininkas Velička bei socialdemokratas Bronius Bradauskas. Sūnaus firmos tuo pat metu nusipirktu "Mitsubishi" važinėja ir Naujosios demokratijos partijos lyderė Kazimiera Prunskienė.

  Aukos

  D.Velička LŽ sakė nesijaučiąs kaltas, kad įsigijo automobilį su didele nuolaida. Pasak jo, triukšmas spaudoje dėl Seimo nariams taikomų nuolaidų kilo tada, kai mašinos jau buvo nupirktos. D.Velička tikino manęs, jog viską daro teisėtai, nes informaciją apie automobilio pirkimo galimybę gavo tarpininkaujant Seimo autoūkiui.

  Sąžinės graužaties dėl šio pirkinio nejaučia ir E.Skarbalius. Jis teigė pripažįstąs EPK nuosprendį, tačiau nelaiko jo teisingu. Parlamentaras tikino, jog 37 proc. automobilio kainos nuolaida tėra firmos sugalvotas reklaminis triukas. Užtrukusį skandalą dėl įsigytų mašinų E.Skarbalius taip pat pavadino neatsitiktiniu.

  "Neatsitiktinai jau beveik keturis mėnesius pirmuosiuose laikraščių puslapiuose minimas automobilius pardavusios firmos pavadinimas, automobilio markė, jo nuotraukos, - vardijo Seimo narys. - Tai puikiai sumanyta paslėpta reklama, kuri, preliminariais skaičiavimais, oficialiai kainuotų apie 300-400 tūkst. litų".

  Vingrybės

  Ekspremjerė K.Prunskienė LŽ tikino pati mašinos nepirkusi. Dabar ji važinėja sūnaus firmos įsigytu "Mitsubishi" markės automobiliu. Parlamentarė pabrėžė, kad šis automobilis jos netenkina, todėl žada pirkti kitą. K.Prunskienė atsisakė atsakyti į LŽ klausimą, ar minėtą "Mitsubishi" jos sūnaus firma įsigijo kaip paprastas klientas, ar su Seimo narei pasiūlyta 37 proc. nuolaida.

  Neoficialiomis žiniomis, automobilį "Mitsubishi" per tarpinę firmą įsigijo ir šiuo metu užsienyje esantis socialdemokratas eksministras Bronius Bradauskas. Jei automobilį pirko firma, o B.Bradauskas, kaip ir K.Prunskienė, juo naudojasi tik pagal panaudos sutartį, buvo išvengta 18 proc. pridėtinės vertės mokesčio, mat pirkinys deklaruojamas kaip investicija į darbo priemones.

  Tokiu atveju automobilis nupirktas ne su 37 proc., o net su 55 proc. nuolaida.

  Bausmės

  Iki šiol neaiški bausmė, kurią Seimo valdyba skirs didelėmis nuolaidomis pasinaudojusiems parlamentarams. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininkas Vytautas Andriulis yra pasiūlęs specialią nuolaidą parlamentarams vertinti kaip dovaną. Įstatymas jiems leidžia gauti ne didesnes kaip 500 litų vertės dovanas, todėl likusią nuolaidos sumą politikams tektų grąžinti valstybei.

 • Populiariausios nuomonės
  Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti

  Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

  Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (291)

  Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

  Kova dėl LRT vadovo kėdės: Jakilaitis žada revoliucingas permainas (422)

  Kovą paaiškės naujasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius....

  Perspėja dėl orų permainų: ateina smarki pūga (35)

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas ( PAGD ) perspėja dėl orų permainų –...

  Pašiurpo dėl radinio naujuose džinsuose (26)

  Niujorke gyvenanti Christine Evans liko šokiruota po tai, kai internetinėje parduotuvėje iš...

  Iš Vilniaus su „Ryanair“ skridę į Oslą išgyveno 10 val. išbandymą (44)

  Antradienį ryte iš Vilniaus į Oslą išskridęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos...

  Seimo nariai susirūpino už borto likusiais medikais (2)

  Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai ieško būdų padidinti algas jas iš biudžeto gaunantiems...

  „Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (73)

  Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

  Vėl ieško pagrindinio urėdo (10)

  Aplinkos ministerija antrą kartą pradėjo ieškoti nuolatinio visas Lietuvos urėdijas apjungusios...

  Prokurorai pradėjo tyrimą dėl Karbauskio koncerno valdomų žemių papildyta  (1206)

  Generalinė prokuratūra antradienį nusprendė pradėti tyrimą įvertinti žiniasklaidos...